Geokodowanie zdjęć

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Postprzez fjk » So, 18 sie 2007 14:54

Ciutnik moze i on jest genialny :) ale wersja konsolowa...... :P
pozatym wolalbym zeby najzwyczajniej DGmanager zostawial date w spokoju :)
ale obracanie zdjec mnie zainteresowalo, chyba go sciagne
zawsze sie zastanawialem po co jest ten czujnik jak tylko w aparacie zdjecia byly wyswietlane poprawnie.......kiedys nawet zaryzykowalem zainstalowanie programu od aparatu ale on tez nie obracal auttomatyzcnie zdjec
fjk
Początkujący
 
Posty: 46
Dołączył(a): Pn, 30 lip 2007 17:55

Postprzez t8mi » So, 22 wrz 2007 17:56

Co oznacza ten błąd w DGmanager??
Kod: Zaznacz cały
EXCEPTION: Value was either too large or too small for a UInt32.
Pozdrowionka Tomek.

(Rower: było min 55 km/h jest max 15 km/h po lesie
& GPS: był eTrex VistaCx już jest GPSMap 76CSx ; )
Avatar użytkownika
t8mi
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:26
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez Magnoom » So, 22 wrz 2007 18:26

t8mi napisał(a):Co oznacza ten błąd w DGmanager??
Kod: Zaznacz cały
EXCEPTION: Value was either too large or too small for a UInt32.
Kod: Zaznacz cały
WYJĄTEK: Wartość była albo zbyt duża, albo zbyt mała dla UInt32.

Jednak nie mam zielonego pojęcia jak to interpretować.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Postprzez t8mi » So, 22 wrz 2007 19:32

Magnoom napisał(a):Jednak nie mam zielonego pojęcia jak to interpretować.


:)

Myślałem że błąd ten pojawia się kiedy obróciłem fotkę w IrFan wtyczką bez strat, ale jednak nie, po prostu wybiórczo niektóre fotki przy dodawaniu do listy wyrzucają taki komunikat, niestety wtedy cała lista idzie do...

Jeszcze powalczę.
...
No nie mam już siły do tego, dałem 2 fotki do sprawdzenia jedna wchodzi druga nie :(
Ta co wchodzi bez problemu
Takie wyświetlają puste pola

Może ktoś z Was będzie miał jakiś pomysł.
Pozdrowionka Tomek.

(Rower: było min 55 km/h jest max 15 km/h po lesie
& GPS: był eTrex VistaCx już jest GPSMap 76CSx ; )
Avatar użytkownika
t8mi
Bywalec
 
Posty: 144
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 14:26
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez ddominiq » Pt, 02 lis 2007 13:46

Wielkie dzięki za podzielenie się swoją wiedzą Ciutnik!!!
Uzbroiłem mojego PPC w silną baterie co by cały dzionek z odpalonym ozzim hulać. To jest to czego szukałem od dawna!
Jestem fanem prstoty więc używam oziphoto do dopisywania tagów geograficznych a picasy do umieszczenia ich hurtem na mapie świata w googole. By dostępne było przez sieć można wyrzucić przez stronę panoramio.com Nie rozumiem ni w ząb tego dos'owego programu jhead...
Co do zadanego tu pytania o dopisywanie miejscowości to googole to robi. troszkę może niedoskonale ale. Np w Otrębusach pisze że "w pobliżu miejscowości Kanie" co jest prawdą więc ujdzie. Wydaje mi się że mierzy odległość od najblizszych punktów gdzie ma wbite nazwy miejscowości. Ale kań nie wyświetla więc to tylko przypuszczenie. Nie mam pojęcia jak to dopisać do nagłówka zdjęcia. Dla mnie to nie ważne bo podróż najlepiej przypomina mi się oglądając ją jako tour w google earth
t8mi u mnie oba zdjęcia wyświetlają się OK.
Gdyby N95 miała szybki procesor (jak digic III canon'a) było by cudnie.
Domin
ddominiq
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pt, 02 lis 2007 12:13

Postprzez Ciutnik » Pt, 02 lis 2007 17:55

ddominiq napisał(a):Wydaje mi się że mierzy odległość od najblizszych punktów gdzie ma wbite nazwy miejscowości. Ale kań nie wyświetla więc to tylko przypuszczenie. Nie mam pojęcia jak to dopisać do nagłówka zdjęcia.

Witam. Miejscowość, województwo a czasem nawet kod pocztowy i nazwę ulicy automatycznie dopisuje do IPTC (taki trochę inny EXIF) wspomniany tu DGManager, korzystając przy tym, jak podejrzewam, z bazy danych http://www.geonames.org/export/reverse-geocoding.html. Baza ta "zwraca" nazwy pobliskich miejscowości na podstawie wysłanych współrzędnych czyli jest to tzw. Reverse Geocoding. Niestety oprócz błędnie zlokalizowanych miejscowości trafiają się nawet literówki w ich nazwach. I tak np. "Toruń" występuje w bazie jako "Torufi" :)

Skoro wspomniałeś już Picasę... Od niedawna albumy on-line wspierają dane GPS zakodowane w jpg dając m. in. możliwość podejrzenia mapy z naniesionymi miniaturkami w miejscach zrobienia zdjęć. Całkiem fajnie. Od dawna zastanawiałem się dlaczego Google ociąga się z wprowadzeniem takiej funkcjonalności :)
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Postprzez Junga » So, 03 lis 2007 16:04

Jako, że może nie wszyscy czytają pl.rec.gps, program podany na grupie pzez Rafała Fitt:

gpicsync
http://code.google.com/p/gpicsync/

Sprawdziłem. Działa znakomicie.
Edward
GPS12, Oregon 450T, Mio P350, Modecom MX3, Evolveo Q7(Android)
PL Topo, Vmapa,
Avatar użytkownika
Junga
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 13:05
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Faja » Śr, 07 lis 2007 0:00

Junga napisał(a):Jako, że może nie wszyscy czytają pl.rec.gps, program podany na grupie pzez Rafała Fitt:

gpicsync
http://code.google.com/p/gpicsync/

Sprawdziłem. Działa znakomicie.


Mnie nie za bardzo rozrzut to z 10 km robiłem zdjęcie na moście gdańskim w Wa-wa a wylądowało na Bielanach. Jak ten program ustawić. (nie znam angielskiego). :(
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez andrzejski » Śr, 07 lis 2007 6:57

Witaj, prawdopodobnie masz przesunięcie czasowe pomiędzy aparatem i gps-em. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze przed wycieczką sfotografować gpsa tak, żeby na zdjęciu było widać aktualny gps-czas. Potem można precyzyjnie wprowadzić poprawkę. Jest w tym programie taka opcja.
Andrzej Skibicki www.askibicki.com
Vista HCx + UMP-pcPL + Topo_PL_100
Avatar użytkownika
andrzejski
Bywalec
 
Posty: 113
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 7:57
Lokalizacja: Wojkówka k/Krosna

Postprzez Doczu » Śr, 07 lis 2007 7:21

andrzejski napisał(a):Witaj, prawdopodobnie masz przesunięcie czasowe pomiędzy aparatem i gps-em. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze przed wycieczką sfotografować gpsa tak, żeby na zdjęciu było widać aktualny gps-czas. Potem można precyzyjnie wprowadzić poprawkę. Jest w tym programie taka opcja.

Niekoniecznie to musi być powodem.
W mlim wypadku większośc zdjęć geokoduje się poprawnie, ale zdarzają się zdjęcia, które "pozamieniane" miejscami.
Miałem np. taki przypadek z ostatniego wyjazdu w Bieszczady, gdzie Torfowisko Tarnawa znajdowało się w rejonie Beniowej a Beniowa w Miejscu Torfowiska Tarnawa :-)
Pozostałe zdjęcia mniej więcej pokrywały się w terenie.
No ale i tak ten programik jest chyba najlepszy (bo działa) i dość "user friendly" :D
Pozdrawiam Doczu
ObrazekObrazek
Doczu
Bywalec
 
Posty: 171
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 4:31
Lokalizacja: Pinecity

Postprzez Junga » Śr, 07 lis 2007 18:06

andrzejski napisał(a):Witaj, prawdopodobnie masz przesunięcie czasowe pomiędzy aparatem i gps-em. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze przed wycieczką sfotografować gpsa tak, żeby na zdjęciu było widać aktualny gps-czas. Potem można precyzyjnie wprowadzić poprawkę. Jest w tym programie taka opcja.


Pamiętajcie, że GPS "używa" czasu UTC i odpowiednie przesunięcie do czasu ustawionego w aparacie trzeba uwzględnić w programie.
Do Faja: możesz ustawić w programie polski jezyk.
Edward
GPS12, Oregon 450T, Mio P350, Modecom MX3, Evolveo Q7(Android)
PL Topo, Vmapa,
Avatar użytkownika
Junga
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 13:05
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Postprzez Faja » Śr, 07 lis 2007 19:17

Witaj.

andrzejski napisał(a):Witaj, prawdopodobnie masz przesunięcie czasowe pomiędzy aparatem i gps-em. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze przed wycieczką sfotografować gpsa tak, żeby na zdjęciu było widać aktualny gps-czas. Potem można precyzyjnie wprowadzić poprawkę. Jest w tym programie taka opcja.


Przed wyjazdem w aparacie ustawiłem czas z gpsa a zapis tracka co 1 sek. na 7 zdjęć żadne nie na miejscu. :(

Po zdrówka Wiesiek.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Faja » Śr, 07 lis 2007 19:34

Witaj.

Doczu napisał(a):
andrzejski napisał(a):Witaj, prawdopodobnie masz przesunięcie czasowe pomiędzy aparatem i gps-em. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze przed wycieczką sfotografować gpsa tak, żeby na zdjęciu było widać aktualny gps-czas. Potem można precyzyjnie wprowadzić poprawkę. Jest w tym programie taka opcja.

Niekoniecznie to musi być powodem.
W mlim wypadku większośc zdjęć geokoduje się poprawnie, ale zdarzają się zdjęcia, które "pozamieniane" miejscami.
Miałem np. taki przypadek z ostatniego wyjazdu w Bieszczady, gdzie Torfowisko Tarnawa znajdowało się w rejonie Beniowej a Beniowa w Miejscu Torfowiska Tarnawa :-)
Pozostałe zdjęcia mniej więcej pokrywały się w terenie.
No ale i tak ten programik jest chyba najlepszy (bo działa) i dość "user friendly" :D


Na 7 zdjęć żadne w celu różnica czasu GPS a aparatem teraz jest 2 min. w opcjach nic nie zmieniałem podgłąd w goglach porażka. Zobacz na mapce most gdański i most świętokrzyski a gdzie Bielany co prawda byłem na Bielanach ale zdjęć nie robiłem.

Po zdrówka Wiesiek.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Faja » Śr, 07 lis 2007 19:45

Witaj.

Junga napisał(a):
andrzejski napisał(a):Witaj, prawdopodobnie masz przesunięcie czasowe pomiędzy aparatem i gps-em. Dobrym rozwiązaniem jest zawsze przed wycieczką sfotografować gpsa tak, żeby na zdjęciu było widać aktualny gps-czas. Potem można precyzyjnie wprowadzić poprawkę. Jest w tym programie taka opcja.


Pamiętajcie, że GPS "używa" czasu UTC i odpowiednie przesunięcie do czasu ustawionego w aparacie trzeba uwzględnić w programie.
Do Faja: możesz ustawić w programie polski jezyk.


Przed wyjazdem w aparacie ustawiłem czas z gpsa a zapis tracka co 1 sek. na 7 zdjęć żadne nie na miejscu. :(

W tym programie jest plik ustawiający i on jest po angielsku i niektóre opcje teraz przyszło na myśl format daty to musze sprawdzić.

Po zdrówka Wiesiek.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Junga » Śr, 07 lis 2007 20:51

Faja napisał(a): Przed wyjazdem w aparacie ustawiłem czas z gpsa a zapis tracka co 1 sek. na 7 zdjęć żadne nie na miejscu. :(
W tym programie jest plik ustawiający i on jest po angielsku i niektóre opcje teraz przyszło na myśl format daty to musze sprawdzić.


Jaki plik masz na myśli? Wszystko ustawiasz w programie. Wybierasz polski język i wszystko masz "jak na dłoni".
Jeżeli czas w Twoim GPS jest zgodny z czasem aktualnym, to znaczy, że uwzględniłeś przesunięcie 1h w stosunku do czasu UTM. I takie przesuniecie ustawiasz w programie. Jak w aparacie masz taki sam czas jaki pokazuje GPS to nic nie zmieniasz w opcji różnic czasu GPS>aparat.
Wtedy ustawienia takie jak tu:
www.zadorski.loonar.pl/gps.jpg
Edward
GPS12, Oregon 450T, Mio P350, Modecom MX3, Evolveo Q7(Android)
PL Topo, Vmapa,
Avatar użytkownika
Junga
Początkujący
 
Posty: 53
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 13:05
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości

cron