MapSource + odbiornik inny niż Garmin

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

MapSource + odbiornik inny niż Garmin

Postprzez gregzx » Śr, 09 lip 2008 12:33

Hej!
Kupiłem niedawno mały odbiornik GPS na usb - Holux M215.
Czy da się go zmusić do pracy z MapSource'em? Próbowałem na różne sposoby ale wywala mi błąd ciągle.
Może powininem zmienić protokół transmisji danych? Ten holux uzywa NMEA 0183 v.3.01. Mam aktualnie zainstalowane darmowe mapy UMP pcPL.

pozdrawiam,
G
gregzx
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 07 lip 2008 16:12
Lokalizacja: wwa

Postprzez Bas » Śr, 09 lip 2008 20:39

zakladam, ze chcialbys nawigowac korzystajac z MS?
Umozliwiala to starsza wersja.
Zerknij na nRoute (wiecej jest na forum).
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez SP2BZW » Śr, 09 lip 2008 20:40

nawigowanie z MapSource skończyło się na wersji 6.5
SP2BZW
 

Postprzez popej » Śr, 09 lip 2008 21:23

I rzeczywiście trzeba zmienić protokół na garminowski. Potrzebny do tego byłby gpsproxy i coś w rodzaju com0com. Tylko nie wiem, czy gpsproxy zadziała z GPS na USB.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Bas » Śr, 09 lip 2008 21:31

Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez gregzx » Cz, 10 lip 2008 8:34

SP2BZW napisał(a):nawigowanie z MapSource skończyło się na wersji 6.5


O rety! To dosyć dużo tłumaczy ;)
dzięki! :D
gregzx
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 07 lip 2008 16:12
Lokalizacja: wwa

Re: MapSource + odbiornik inny niż Garmin

Postprzez polandmet » Wt, 15 lis 2011 0:23

Witam. Odgrzeję temat.
Niedlugo jade do Omanu na poszukiwania. Bede mial ze soba oczywiscie GPS ale takze Netbook Asusa. Pomyslalem, ze wygodniej bedzie uzywac go do sledzenia swojej pozycji niz mojego Legenda HCx.

Jednak jak widze podlaczenie Holuxa m215 nie jest takie proste. Czy moze od 2008 roku cos sie zmienilo ?

SP2BZW napisal ze nawigowanie w MS skonczylo sie na wersji 6.5 a ja mam jedna z najnowszych i to wersja 6.15.7 wiec troche nie rozumiem.

Jak wogole wyglada nawigowanie w MS ? Gdy podlacze etrexa do laptopa mogę go uzyc do sledzenia pozycji ? Jak ? Gdzie sie to wlacza bo jakos takiej mozliwosci nigdy nie zauwazylem w tym programie.

Jaki inny program byscie polecili do uzycia z CN Middle East albo inna mapa Omanu ?
polandmet
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): N, 13 sty 2008 23:22

Re: MapSource + odbiornik inny niż Garmin

Postprzez Magnoom » Pt, 30 gru 2011 22:53

Sam niedawno zaopatrzyłem się w Holux'a M-215 na usb z tym, że podpięty do netbooka z Fugawi Global Navigator. Można wykorzystać też Ozi Explorer lub kilka innych programów do nawigacji na PC. W MapSource nie próbowałem nawigować, bo mam już nowszą wersję, a Fugawi dość koślawie, ale pliki .img wczytuje.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi
Avatar użytkownika
Magnoom
Radny
 
Posty: 1777
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:48
Lokalizacja: Bełchatów

Re: MapSource + odbiornik inny niż Garmin

Postprzez asandrzej » So, 31 gru 2011 2:50

Mam zamontowany Pc-Car z system XP, obsługa dotykowa, MapSource 6.5 działa, działają niektóre aktualne mapy, UMP Topo, V mapa, Europe Recreational Map,
nie wyświetlają się tak jak w nowszych wersjach MS, ale działają.

XP to ostatni system, w którym można zainstalować MapSource 6.5, w nowszych systemach jest możliwe uruchomienie,
ale MS nie zostaje zainstalowany, przez co nie współpracuje z odbiornikiem GPS.

Odbiornik GPS, to t/z myszka, „odbiornik na sznurku” przesyła dane za pomocą wirtualnego portu USB to RS -232 (prolific-driver-for-serial-adapters),
owszem trzeba zrezygnować z instalacji nowych map, oprócz tego można korzystać z PC Mobile, nRoute (mapy wektorowe)
a także z wielu programów do obsługi map rastrowych. (MapEdit, Ozi, Global Mapper, CompeGPS, OkMaps, Russa PC)

Można podłączyć odbiornik turystyczny, z nowszymi nie ma problemu, przy starszych odbiornikach trzeba zastosować przejściówkę RS-232 to USB,
MapSource 6.5 sam wyszukuje port i protokół transmisji w innych programach trzeba podejrzeć > Właściwości > Menażer Urządzeń
w jakim porcie został zainstalowany „proific USB to Serial Comm Port” i odpowiednio ustawić w programie,
wszystkie te czynności nie są skomplikowane, ale podczas pierwszych prób trzeba uzbroić się w cierpliwość.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości