Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez asandrzej » Wt, 08 cze 2010 10:11

Przyciśnij kwadracik z (…) i wyszukaj w katalogu Garmin odpowiednie ścieżki.

?) Mapsource był instalowany z plików instalacyjnych razem z jakąś mapą, czy tylko sam Mapsource.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez wojtekdu » Wt, 08 cze 2010 11:07

tdb file robi MapSetToolKit telko najlepiej go umiścić z mapą w jednym katalogu. Sprawdź czy dokładnie wykonujesz instrukcję instalacji. Jeśli jest wszystko w porządku w oknie z lewej strony pt. Mapset Instaled po instalacji powinienneś znaleźć potwierdzenie instalacji z nazwą zainstalowanej mapy. Jeśli go nie widzisz prześlij mi swoją mapę postaram się sprawdzić co jest nie tak. wojtekdu@pro.onet.pl
Pozdrawiam Wojtek
Avatar użytkownika
wojtekdu
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): So, 14 kwi 2007 8:01
Lokalizacja: Lisów

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez martin288 » Wt, 08 cze 2010 11:15

dzieki za info teraz musze leciec do pracy ale wieczorem sie napewno odezwe. (coś nie moge wysyłać wiadomości na pw) Pozdrawiam
martin288
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): Wt, 08 cze 2010 8:32

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez asandrzej » Wt, 08 cze 2010 11:36

martin288 napisał(a):....(coś nie moge wysyłać wiadomości na pw) ...



Wysłałeś OK.

viewtopic.php?p=53243#p53243

Pozdrawiam.
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez Kuras77 » So, 12 cze 2010 19:46

Witam, przeczytałem cały wątek ale nie znalazłem odpowiedzi na swój problem. Otóż narysowałem sobie w celach testowych prostą mapkę w MapEdit i po skompilowaniu jej do .img podpiętym do niego cGPSmapperem oraz wrzuceniu pliku do Oregona 550 nie widać wszystkich jej elementów. Brakuje lasów (Forest 0x50) i zarośli ( Scrub 0x4f). Domyślam się, że jest to kwestia braku pliku TYP. Tak więc teraz mapkę staram się wrzucić do MapSource poprzez MapSetToolKit dodając w nim zapożyczony z innej mapki (na której się wzoruję przy rysowaniu własnej) plik TYP . Udało mi się to ale w dziwny sposób - po wypełnieniu wszystkich pól i wskazaniu pliku TYP wciskam START i po chwili wyskakuje mi komunikat "Convert failed - Check the log file". W logu są tylko informacje o tym, że korzystam z cGPSmapperem w wersji SHAREWARE itp. Jednak MapSetToolKit pomimo błędu generuje różne pliki ale nie dodaje mapy do MapSource. Dlatego mając już potrzebne pliki spróbowałem dodać mapę przyciskiem INSTALL - wypełniam wszystkie pola i tym sposobem udaje mi się dodać swoją mapę wraz z pożyczonym plikiem TYP do MapSource. Jednak moje szczęście skończyło się w momencie próby wysłania jej do odbiornika ponieważ w żaden sposób nie udaje mi się zaznaczyć mapy, co jest niezbędne do jej wysłania...
Co robię źle? Czy taki dziwny i pokrętny sposób jest normalny?

Udało mi się też dodać moją mapę poprzez GmapTool (i da się ją zaznaczyć w MapSource) ale w tym wypadku nie ma możliwości podpięcia pliku TYP co owocuję tym samym efektem co poprzez bezpośrednie wgranie jej do odbiornika, czyli brakiem niektórych obiektów...

Proszę o pomoc bo temat tworzenia map dla Garmina jest przynajmniej na początku totalną magią...
Oregon 600 Topo i rowerek :)
Avatar użytkownika
Kuras77
Bywalec
 
Posty: 117
Dołączył(a): So, 26 gru 2009 4:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez popej_ » So, 12 cze 2010 20:03

Podepnij TYP przy pomocy MapSetToolKita, guzik "Edit".
popej_
 

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez Kuras77 » So, 12 cze 2010 20:30

Dzięki za szybką odpowiedź :) Po wgraniu mapy GmapTool'em podpiąłem plik TYP ale niestety po tej operacji MapSource wywala błąd przy starcie. Jest to zapewne spowodowane innymi PID czy FID w pliku TYP i mojej mapie. Jak to obejść?
I nie wiesz czemu nie mogę zaznaczyć mapy w MapSource po wrzuceniu jej MapSetToolKit'em sposobem opisanym w poprzednim poście?
Oregon 600 Topo i rowerek :)
Avatar użytkownika
Kuras77
Bywalec
 
Posty: 117
Dołączył(a): So, 26 gru 2009 4:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez popej_ » So, 12 cze 2010 21:22

Mapsource ignoruje FID/PID pliku TYP, niezgodność zauważysz dopiero po załadowaniu do odbiornika. Czyli Twoje kłopoty mają jakieś inne źródło.
Poza tym jeżeli dodałeś TYP przy pomocy MapSetToolKita, to ten program poprawia FID na właściwy, zgłasza przy tym odpowiedni komunikat.

Błąd Mapsource najprościej zdiagnozujesz również MapSetToolKitem, tym razem guzik "Check Registry".

Jeżeli chodzi o brak możliwości zaznaczenia mapy, to przypuszczam, że przy instalacji MapSetToolKitem wpisałeś swoją mapę w polu "Overview map". Tam powinna być mapa poglądowa, generowana przez cgpsmapper lub gmaptool.
popej_
 

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez Kuras77 » So, 12 cze 2010 21:48

Mi cGPSmapper nie generuje takiego pliku ale uzyskałem go poprzez TDB-IMG.EXE i teraz już faktycznie mogę zaznaczyć mapkę w MapSource jednak po przesłaniu jej do odbiornika sytuacja poprawiła się tylko nieznacznie - dalej nie mam lasów i zarośli ale za to Unpaved road (0xa, polyline) wyświetlają się prawidłowo (wcześniej dziwnie)...

EDIT:
Udało mi się rozwiązać mój problem z niewyświetlaniem się lasów i zarośli - w odbiorniku "Stopień zoomu obszaru" miałem ustawiony na "Wyłączone"... :oops:
Nigdy z tej opcji nie korzystałem, bo inne mapy te elementy wyświetlają poprawnie, niezależnie od tego ustawienia. Jednak dalej nie wyświetla mi się obrys wsi zrobiony Rural housing area (0x3, polygon).

Cały czas gnębi mnie czemu MapSetToolKit wywala mi błąd przy korzystaniu z przycisku START (opisałem to dwa posty wcześniej)?
Oregon 600 Topo i rowerek :)
Avatar użytkownika
Kuras77
Bywalec
 
Posty: 117
Dołączył(a): So, 26 gru 2009 4:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez dopra » N, 04 wrz 2011 13:04

Witam,
A ja mam problem po zmianie komputera z systemem Windows7 na podłączenie map z poprzedniego w którym miałem WindowsXP. Niestety nie znalazłem odpowiedzi, czy jest jakiś specjalny sposób na wpinanie darmowych map, lub niekomercyjnych z pliku .img do MapSource'a?
GPSMap 478
dopra
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 28 kwi 2010 20:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez asandrzej » N, 04 wrz 2011 15:36

Witam

W MapSetToolKit- cie są dwa sposoby wstawiania map do MapSource „ Insall” i "Secure IMG files",
wypróbowałeś oba sposoby.

Pozdrawiam

Przy działającym innym systemie można utworzyć pliki.reg (wpisy rejestru) ,
myślę, że pliki .reg z systemu XP należałoby poddać modyfikacji,
przynajmniej dla systemu 64 bit.

Tak wygląda plik .reg mapy UMP dla systemu Win 7 64bit.

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Garmin\MapSource\Families\UMP-pcPL-ogonki\1]
"Loc"="C:\\Garmin\\UMP-pcPL\\"
"Bmap"="C:\\Garmin\\UMP-pcPL\\UMP-pcPL-og.img"
"Tdb"="C:\\Garmin\\UMP-pcPL\\UMP-pcPL-og.tdb"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Garmin\MapSource\Families\UMP-pcPL-ogonki]
"ID"=hex:7b,00
"IDX"="C:\\Garmin\\UMP-pcPL\\UMP-pcPL-og.mdx"
"MDR"="C:\\Garmin\\UMP-pcPL\\UMP-pcPL-og_mdr.img"
"TYP"="C:\\Garmin\\UMP-pcPL\\skorki\\reczniak.typ"

W odwrotna stronę,
czyli z systemu Win 7 64 bit dla forumowiczów, którzy mieli system XP,
przed wysyłką edytowałem plik .reg.

Tak wygląda plik .reg dla systemu Win 7 32 bit.

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\Polska VMap\1]
"TDB"="K:\\Garmin\\Polska_VMAP\\mapset00.tdb"
"LOC"="K:\\Garmin\\Polska_VMAP"
"BMAP"="K:\\Garmin\\Polska_VMAP\\mapset00.img"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Garmin\MapSource\Families\Polska VMap]
"ID"=hex:03,1d
"IDX"="K:\\Garmin\\Polska_VMAP\\mapset00.mdx"
"MDR"="K:\\Garmin\\Polska_VMAP\\mapset00_mdr.img"
"TYP"="K:\\Garmin\\Polska_VMAP\\vmap-62s.TYP"
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez dopra » N, 04 wrz 2011 19:36

asandrzej napisał(a):W MapSetToolKit- cie są dwa sposoby wstawiania map do MapSource „ Insall” i "Secure IMG files",
wypróbowałeś oba sposoby.

przez MapSetToolkit nie próbowałem, natomiast próbowałem je zainstalować po przygotowaniu przez GMapTool-a, na XP chodziło to bez problemu.
GPSMap 478
dopra
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 28 kwi 2010 20:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez asandrzej » Pn, 05 wrz 2011 9:50

Witam
Może to nie jest problem z wstawianiem map do MapSource lecz sposób zainstalowania MapSource, w systemie Win 7,
głównie w tym systemie, jest problem jeżeli MapSource został zainstalowany „bez mapy”

viewtopic.php?p=102335#p102335

viewtopic.php?f=15&t=10558&p=129955#p129955

Pozdrawiam
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez dopra » Pn, 05 wrz 2011 10:32

Witam,
Zainstalowałem z mapą (CNE), później tylko podmieniłem na Garniak edition, spróbowałem jeszcze raz wg linku z mapą topo Slovakia, niestety nic się nie zmieniło, jak próbuję wpiąć mapy przez MapSetToolkita są one niepełne, wcześniej udawało mi się je wpinać po przerobieniu GMapTool-em. uruchamiam install jako administrator, niby instaluje ale MS go nie widzi.....:(
GPSMap 478
dopra
Początkujący
 
Posty: 29
Dołączył(a): Śr, 28 kwi 2010 20:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Jak wrzucić plik IMG do MapSource'a ?

Postprzez asandrzej » Pn, 05 wrz 2011 10:44

Witam

Jeżeli zainstalowałeś z mapą CNE, to nie było podstawy, aby próbować instalować z inna mapą,
jest to rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie mają mapy komercyjnej a chcą korzystać z bezpłatnych map.( UMP i inne)

Są pewne różnice związane ze sposobem wstawiania MapSetToolKit,
niektóre mapy po wstawieniu jednym lub drugim sposobem tracą możliwość wyszukiwania,
Edit: chodzi o wyszukiwanie według miast, "Znajdź miejsce w pobiżu" nie zauważyłem żeby było nie aktywne.
nie szukałem przyczyny, to tylko spostrzeżenie.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Pn, 05 wrz 2011 11:29 przez asandrzej, łącznie edytowano 2 razy
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości