MapoSource - źle przesyła ślad do 620 i 60CSx

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

MapoSource - źle przesyła ślad do 620 i 60CSx

Postprzez Waclaw » Pt, 13 lis 2009 11:08

Witam,
Mam taki problem z MapSource (chyba) (wersja 6.15.6).
Wysyłam ślad, który ma 1505 zwrotów (tylko ten jeden ślad mam w mapsource). Przy wysyłaniu zaznaczam żeby wysyłał tylko ślady.
Potem jak oglądam to w urządzeniu to okazuje się że ślad nie jest kompletny. Po ponownym odebraniu go okazuje się, że ma tylko 700 zwrotów.
Próbowałem to na GPSmap620 i GPSmap 60CSX - ten sam efekt.
W GPSmap620 (w trybie morskim) przy przesyłaniu danych z karty jest komunikat że przesłano "Ślad skrócony" - dlaczego skrócony? Gdy przesyłam inne ślady to jest napisane "Ślady przesłane".


EDIT;
Doczytałem i sprawdziłem: żeby taki ślad wysłać do urządzenia musi on mieć nazwę ACTIVE LOG inaczej ślad zostaje uproszczony do 700 zwrotów (620) lub 500 zwrotów (60CSx).
Pozdrawiam.
Waclaw
Nuvi 205, GPSmap620, dezl 760
Waclaw
Początkujący
 
Posty: 66
Dołączył(a): Cz, 03 wrz 2009 12:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: MapoSource - źle przesyła ślad do 620 i 60CSx

Postprzez MaciekP » Wt, 06 kwi 2010 22:00

276C obsługuje 15 śladów po 700 punktów+ślad/y aktywne
60ka obsługuje 20 śladów po 500 punktów+ślad/y aktywne

Jakie są możliwości pracy ze śladami w 620tce?

Można przesłać ślady z Mapsource DO 620ki w trybie morskim? Więcej niż jeden jak to się klasycznie robi dla odbiorników turystycznych
Mi sie to nie udawało kiedyś. To dla mnie kluczowa sprawa po wyeliminowaniu problemów z uruchamianiem map samochodowych w trybie morskim.

Możesz ten jedne slad podzielić na kilka mniejszych (nożyczki w Menu) i każdy przefiltrować na max 700 punktów w Mapsource

EDIT:
Wygląda na to, że tak, z ograniczeniem do 700 punktów na track. Przesyłanie danych tylko przez zapis na kartę a potem zaciągnięcie z karty do urządzenia w trybie morskim.

Ni jest dla mnie jasne, czy da się wyświetlić wszystkie tracki jednocześnie na mapi i po prostu je mieć w podkladzie bez uruchamiania nawigacji. Jest mi potrzebne do turystyki.
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

60 csx obcina trasę

Postprzez urafal » Pt, 29 kwi 2011 16:18

Witam
Usiłowałem znaleźć info na forum ale nie mogę nic wypatrzeć
Chodzi o to, że w MApSource zrobiłem sobie trasę około 300 km i po eksporcie do Garmina 60 csx widzę w garminie tylko połowę tej trasy.

Czy coś trzeba gdzieś przestawić ?

ok odpowiedź znaleziona. w poście viewtopic.php?f=2&t=7113

jednakże po przesłaniu jako ACTIVE LOG pokazuje się strasznie uproszczona wersja sam ślad bez podkładu mapy.

Jedyne rozwiązanie to pociąć ślad na mniejsze kawałki
urafal
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt, 29 kwi 2011 16:15


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości