Nadpisywanie się map przy wysyłaniu z MapSource

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Nadpisywanie się map przy wysyłaniu z MapSource

Postprzez albertos » So, 07 sie 2010 12:55

Witam Wszystkich na Forum,

Mam na imię Albert jestem pół Hiszpanem pół polakiem jestem pasjonatem trekkingu, MTB, enduro, skialpinizmu i ogólnie rozumianego outdoru po 12 latach przerwy od magellana 315, po kilku próbach z Trekbuddy w komórce i naviexpercie w zeszłym tygodniu stałem się szczęśliwym nabywcą GPSmap62st, dla mnie prawdziwa rewolucja.... wszystko było by pięknie gdybym nie naknocił czegoś z mapsourcem.
Na starcie nie kupiłem pamięci MicroSD więc mam to co w odbiorniku minus zaintalowane GPMape TOPO, Recreational map of Europe, i Worldwide DEM
Zainstalowałem Mapsource 6.14 według wskazówek PouchX i ściągnełem z Hiszpanii mapę Topopirineos by Topopiris chyba 21 MB
Po otworzeniu jej w mapsourcie zaznaczyłem maptoolem obszar i w zakładce transfer wcisnełem Send to Device...mapa poszła do GPS'a...
Po uruchomieniu GPS'a w zakładce wyboru map niestety zniknęła mi GP TOPO mapa :shock: a w zamian pojawiła się Topo pirineos...

Co się stało z GP Topo Mapą Polski ? Czy zabrakło pamięci ? czy jest limit 3 map ? Jak dalej postępować ? na szczęsie GPTopomapę mam w pudełku na płycie....Dokupić pamięci ? i na nowo zaintalować GPtopomape na SD ? czy po dokupieniu pamięci przy Send to Device zapyta czy zapisać na nowej micro SD ? nie chciał bym by mi skasował Recreational map of Europe bo tego już w pudełku nie mam,

Czekam na wasze opinie i jeśli jest to OT do tego wątku proszę o rzetelną odp i o przeniesienie,

Witam i Pozdrawiam,
Albert
albertos
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 07 sie 2010 11:32

Re: [TEST Garniaka] Garmin 62s

Postprzez asandrzej » So, 07 sie 2010 13:05

Witam.

Mapa „Topo pirineos” jest w pamięci z nazwą pliku gmapsupp.img z poziomu PC-ta zmień nazwę na inną i powtórnie wyślij Gpmapę Topo.
MapSource wysyła plik img z nazwą gmapsupp.img, jeżeli w urządzeniu znajduje się plik o tej nazwie zostaje nadpisany (zastąpiony).

Po wysyłce Gpmapy Topo też zmień nazwę pliku, żeby w przyszłości nie została nadpisana przez inny plik wysłany z MS-a.

Pozdrawiam.

viewtopic.php?p=94696#p94696
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: [TEST Garniaka] Garmin 62s

Postprzez albertos » So, 07 sie 2010 13:40

W życiu bym na to nie wpadł, Dzięki.....faktycznie data storage dla st to 500 mb więc nie o pamięć chodzi...dobra teraz do roboty :wink:
albertos
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): So, 07 sie 2010 11:32

Re: [TEST Garniaka] Garmin 62s

Postprzez asandrzej » So, 07 sie 2010 14:01

Nie ma, co się dziwić, że na to nie wpadłeś MS nie pokazuje, z jaką nazwą wysyła plik.

Co prawda to w MS-ie w oknie mapy jest możliwość nadania nazwy,
ale dotyczy to nazwy wyświetlanej w drugiej linii na ekranie wyboru mapy w urządzeniu.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano So, 07 sie 2010 19:21 przez asandrzej, łącznie edytowano 1 raz
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Nadpisywanie się map przy wysyłaniu z MapSource

Postprzez Leśny » Cz, 12 maja 2011 21:32

Witam. Mam podobny problem jak opisany wyżej. Mam Edge 705 i zmiana nazwy pliku nie pomaga. Tzn po zmianie garmin widzi tylko mapę z nazwą pliku gmapsupp - drugiego pliku z nazwą zmienią po uruchomieniu nie widać. Jest jakiś klucz wg którego trzeba nazwy zmieniać? Jakieś kolejne litery ,znaki?
Leśny
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 12 maja 2011 21:27

Re: Nadpisywanie się map przy wysyłaniu z MapSource

Postprzez GPS Maniak » Cz, 12 maja 2011 21:46

Nie wszystkie odbiorniki czytają dowolne nazwy plików. Ale dowolne pliki można łączyć w jeden gmapsupp.img
Polecam lekturę:
- http://gpsmaniak.com/2010/porady-img.htm
- http://gpsmaniak.com/2010/programy-gmaptool.htm
- http://gpsmaniak.com/2010/programy-mapsource.htm#mapy
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Nadpisywanie się map przy wysyłaniu z MapSource

Postprzez Leśny » Cz, 12 maja 2011 22:26

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Pomogło. Bedę jednak dociekliwy i zapytam - co w sytuacji kiedy dysponuję już tylko gotowym plikiem img z mapami/mapą a brak instalek i zachodzi potrzeba np przeinstalowania systemu na kompie - więc znikają zainstalowane dotychczas mapy w mapsource. Czy da się w takim wypadku z plików zachowanych w urządzeniu stworzyć wersję instalacyjną do mapsource?
Leśny
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Cz, 12 maja 2011 21:27

Re: Nadpisywanie się map przy wysyłaniu z MapSource

Postprzez GPS Maniak » Cz, 12 maja 2011 22:41

Leśny napisał(a):brak instalek i zachodzi potrzeba np przeinstalowania systemu na kompie - więc znikają zainstalowane dotychczas mapy w mapsource

A skąd się wzięły w MapSource skoro ..... brak instalek :wink:
Jeżeli dało się zainstalować mapy przed przeinstalowaniem systemu, tak samo da się po ....

Sam problem oczywiście czuję. Także przez pryzmat legalnych map. Typowym przykładem jest mapa Europe Recreational rozprowadzana jako mapa preinstalowana np. w odbiornikach 62ST, bez wersji instalacyjnej MapSource. Szkoda, bo przecież łatwiej przeglądać mapę w MapSource niż w odbiorniku. Z wykorzystaniem GPMapTool'a (+ cgpsmappera) - teoretycznie - można wpiąć taką mapę pod MapSource. Niestety w praktyce nie będzie to dokładnie ten sam produkt, bo po drodze zostanie zgubiona indeksacja, a w ślad za tym np. wyszukiwanie adresów.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości