Mapa bazowa - CAŁY ŚWIAT

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Postprzez Lesław » N, 13 kwi 2008 9:21

Mam w MS zainstalowaną Bazową UE.
Przy zoomie 1000km pokazuje jeszcze mapę szczegółową, ale przy zoomie 1500km pokazuje już mapkę tzw "overview", czyli poglądówkę. W tym wypadku jest to czysta biała "kartka" ale to nie zmienia faktu, że występuje jako dodatkowy *img w zestawie.

W MXT jest podobnie. Zestaw składa się z dwóch map szczegółowych z levelami itd... oraz jednej "overview" z "obrazkiem" całego świata na levelu "0"
Po zmniejszeniu zoomu powinienem widzieć szczegółową mapę.



BTW: MXT w moim ipaq'q, w zależności od zoom'u przełącza między mapą bazową, a szczegółową...
Vista HCX
Nuvi 255W (Firmware N465 by PouchX)
Avatar użytkownika
Lesław
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2007 20:34
Lokalizacja: Tricity

Postprzez popej » N, 13 kwi 2008 16:30

Batche, które dołączyłem do gmaptoola podłączają pod Mapsource tylko te bardziej szczegółowe mapy z bazówki. Tę najmniej szczegółową po prostu usuwam. Gdyby ją zostawić, to byłyby kłopoty ze wskazaniem map do wysłania.

Jak chcesz mieć wszystko, to po prostu połącz gmaptoolem całą bazówkę do gmapsupp.img wyprodukowanego przez Mapsource. Jeszcze lepiej będzie, jeżeli najpierw tę bazówkę przebudujesz, tak żeby dostała nazwę, mniej więcej tak:
gmaptool -s gmapbmap.img
gmaptool -jo world.img -f 7800 -m "World Basemap" 0*.img
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Lesław » N, 13 kwi 2008 22:32

popej napisał(a):Batche, które dołączyłem do gmaptoola podłączają pod Mapsource tylko te bardziej szczegółowe mapy z bazówki. Tę najmniej szczegółową po prostu usuwam. Gdyby ją zostawić, to byłyby kłopoty ze wskazaniem map do wysłania.

Poniał. Ale MapsetToolkit woła ode mnie plik *.img z mapką "overview". Bez tego nie chce podłączyć zestawu :?:
Vista HCX
Nuvi 255W (Firmware N465 by PouchX)
Avatar użytkownika
Lesław
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2007 20:34
Lokalizacja: Tricity

Postprzez popej » N, 13 kwi 2008 22:47

Batch generuje mapkę o nazwie mapset00.img.

Być może cgpsmapper nie był na ścieżce systemowej i mapa nie została skompilowała. W takim razie znajdź plik mapset00.mp i skompiluj go ręcznie:
cgpsmapper mapset00.mp
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Lesław » N, 13 kwi 2008 23:14

popej napisał(a):Być może cgpsmapper nie był na ścieżce systemowej
:shock: Jak dla mnie, mógłby byc nawet na ścieżce wojennej! I tak się na tym nie znam! :P
Ale pomogło. Faktycznie pomogło skompilowanie ręczne. Otrzymałem plik mapset00.img i Mapsource odpalił bazówkę jak trzeba.
Stawiam "piwko"! Dzięki!

BTW: Widziałem, że pomiędzy obiema połówkami jest niewielka przerwa, która jak domniemam, ze względu na brak szczegółów, była "pokrywana" przez tą trzecia, usuniętą z zestawu mapę. Ale to chyba nikomu nie przeszkadza. Jak się obudzę kiedyś po imprezie i mój GPS będzie pokazywał "pustkę", to jest duże prawdopodobieństwo, że to wschodnie krańce Australii i impreza była udana! :twisted:
Vista HCX
Nuvi 255W (Firmware N465 by PouchX)
Avatar użytkownika
Lesław
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2007 20:34
Lokalizacja: Tricity

Postprzez popej » N, 13 kwi 2008 23:43

Jeżeli piszesz o 2 mapach, to pewnie masz na myśli bazówkę z MobileXT? Ze względu na niechęć cgpsmappera do współrzędnej 180 stopni musiałem przyciąć prostokąty wyboru mapy. Ale mapa jest cała i dziury nie powinno być. To co usunąłem, to mapa całego świata w dużej skali, miała 73kB, więc wielkiej straty nie ma ;-)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Zachu » So, 21 wrz 2019 9:58

Pojawiła się nowa wersja mapy bazowej.
Worldwide Autoroute DEM Basemap NR 6.00 datowana 09.04.2019
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapa bazowa - CAŁY ŚWIAT

Postprzez Zachu » N, 22 gru 2019 21:44

Trochę jest ukryta.
Garmin Express -> Narzędzia i zawartość -> zakładka Przyrządy -> Inne pliki
WebUpdater też działa.

mapa_poprawiony.png
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8717
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości