raczek504 napisał(a):Zauważyłem że mapa mojej miejscowości nie pokrywa się ze zdjęciem satelitarnym
Zdjęcia sat także miewają złą kalibrację, nie zawsze są wiarygodnym układem odniesienia.
raczek504 napisał(a):1. Czy inny użytkownik może skasować mój wkład tak jak ja skasowałem obraźliwe napisy?
Za mało się udzielam w OSM. Jak uda się Tobie korekta tych napisów, tzn. że komuś innemu może się udać korekta korekty.
raczek504 napisał(a):2. Jak zachować efekt swojej pracy i czy jest możliwość zgłoszenia tych danych do np. UMP?
Oczywiście. Najlepiej, aby były to Twoje własnoręczne poprawki, na podstawie Twoich śladów (a nie zdjęć sat)
http://ump.fuw.edu.pl/flyspray/
http://ump.fuw.edu.pl/wiki/Jak_zglaszac
raczek504 napisał(a):3. W jaki sposób wgrać dany kawałek mapy OSM do Garmina?
Najprościej ściągnąć gotową kompilację
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_ ... n/Download
Ale to początek drogi. Potem musisz poznać zasady zarządzania mapami w swoim odbiorniku (jaki masz?), żeby nie nadpisać tego co w nim posiadasz.
Jeśli gotowe kompilacje Ciebie nie zadowalają (za duże, za rzadko aktualizowane) to
- możesz pobrać dane do pliku osm http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Export
- skompilować osm do pliku img http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mkgm ... eate_a_map
- a potem przy pomocy gmaptool opcją "dziel"
viewtopic.php?f=9&t=1314
http://gpsmaniak.com/2010/programy-gmaptool.htm
przygotować instalację dla MapSource
viewtopic.php?f=9&t=1550
http://gpsmaniak.com/new/mapy-wgrywanie.htm
albo opcją "łącz" plik gmapsupp.img dla odbiornika
pamiętając o viewtopic.php?p=116255#p116255
W każdym bądź razie: trochę nauki jest. Swoje eksperymenty rób na karcie SD!
raczek504 napisał(a):4. Czy jest możliwość ze skanów map przerysować do np. OSM lub MapSource głębokości jezior? (potrzebne do nurkowania)
Owszem - ludzie tworzyli mapy batymetryczne.
raczek504 napisał(a):5. Czy odrysowanie z podkładu satelitarnego będzie dostatecznie dokładne po wgraniu do GPS?
O tym pisałem już wyżej - różnie z dokładnością zdjęć sat bywa.