OSMapa - Polska

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Re: OSMapa - Polska

Postprzez Nostromov » Wt, 05 lut 2019 14:50

sdsyc napisał(a):
raczek504 napisał(a):Zauważyłem że mapa mojej miejscowości nie pokrywa się ze zdjęciem satelitarnym

Surely, there are going to be serious problems; since even -like- the basics aren't taken care of - such as the website SSL cert - let alone anything else?.. Screenshot @
Kod: Zaznacz cały
https://ibb.co/J5SW77g
Załączniki
Screenshot_20190205-141143.png
Nostromov
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Wt, 05 lut 2019 14:07
Lokalizacja: Belgrade

Re: OSMapa - Polska

Postprzez adamp4 » N, 12 gru 2021 18:24

Temat w sieci znalazłem, ale chciałem powiedzieć, że stronka garmin.osmapa.pl coś nie działa, wyskakuje komunikat
Przekroczono limit czasu połączenia
i nie mogę tej mapy pobrać, a chciałbym pobrać, aby na moim garminie zrobić aktualizację.
Adam Popielarski
Nawigacja: "Garmin eTrex Touch 35"
adamp4
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): N, 16 lut 2020 19:17

Re: OSMapa - Polska

Postprzez Zachu » N, 12 gru 2021 19:27

Zmieniony adres. Autor porzucił projekt.
http://garmin-osmapa.5v.pl/index.html
Najlepiej śledzić na bieżąco ten temat https://forum.openstreetmap.org/viewtop ... 11155&p=26
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8718
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSMapa - Polska

Postprzez adamp4 » N, 12 gru 2021 21:58

Adres który podałeś to inna strona (może stara wersja) niż obecna http://garmin.osmapa.pl. Z tego co wiem, to autor naprawił generator mapy i w sierpniu pobierałem mapę Polski (aktualną na sierpień 2021). Na mapie Open Street Map został naniesiony parnik w mojej okolicy i chciałem sprawdzić, czy tu też jest.
Adam Popielarski
Nawigacja: "Garmin eTrex Touch 35"
adamp4
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): N, 16 lut 2020 19:17

Re: OSMapa - Polska

Postprzez sdsyc » Pn, 13 gru 2021 20:27

Cóż... Obecna jest nieobecna
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: OSMapa - Polska

Postprzez adamp4 » Śr, 15 gru 2021 20:12

zauważyłam właśnie teraz, że strona http://garmin.osmapa.pl działa z powrotem. Czy mapy będą na bieżąco aktualizowane to się okaże.
Adam Popielarski
Nawigacja: "Garmin eTrex Touch 35"
adamp4
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): N, 16 lut 2020 19:17

Re: OSMapa - Polska

Postprzez Cristoffs » Śr, 22 gru 2021 15:09

OSMapa nie działała po padł serwer. Wywaliło nam 2 dyski, już są nowe. Powinno być OK. Co aktualizacji to mapa aktualizuje się sama w automacie. Dzisiaj (21.12) mapa jest aktualna na 20.12. Jeśli macie pytania albo jakieś sugestie to piszcie do mnie. ( wlodzimierz.bartczak(at)openstreetmap.pl )
Cristoffs
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt, 28 maja 2021 21:48

Re: OSMapa - Polska

Postprzez sad_madman » Pn, 13 cze 2022 20:40

Cześć. To mój pierwszy post na forum bo też mój pierwszy Garmin. Kupiłem model 66s. Szczerze mówiąc myślałem, że wydając pieniądze na nawigację to szczegółowość mapy już będzie jakaś sensowna a widzę, że są tylko główne drogi i większe miejscowości. Trochę mnie to załamało bo się spodziewałem, że będzie poziom zwykłych google mapsów.

Mam rozumieć, że jak chcę w końcu w ogóle skorzystać z tej nawigacji to muszę wgrać:
OSMapaPL-OGONKI
a do tego nakładki
OSMapaPL-WARSTWICE
OSMapaPL-SZLAKI

Rozumiem, że wszystko da się jednocześnie wgrać a nie, że jedno wyklucza drugie ?
sad_madman
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 13 cze 2022 20:28

Re: OSMapa - Polska

Postprzez sdsyc » Wt, 14 cze 2022 6:35

Przypuszczam, że masz w nawigacji mapę szczegółową Garmin TopoActive, ale może masz ją nieaktywną? Sprawdź w ustawieniach, jakie mapy posiada Twój odbiornik.

Jako początkujący poczytaj viewtopic.php?f=2&t=15310

Ws innych map:
viewtopic.php?f=2&t=8981
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM ... n/Download
http://ump.waw.pl/wszystkie.html

Jeśli chodzi o Twoje pytanie ws Osmapy: chyba ogonki zawierają szlaki. Wygraj ogonki i warstwice i sprawdź.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: OSMapa - Polska

Postprzez roro » Wt, 14 cze 2022 9:17

sad_madman napisał(a):Rozumiem, że wszystko da się jednocześnie wgrać a nie, że jedno wyklucza drugie ?

Tak może się zdarzyć:
W nawigacji podobnie jak w komputerze, nie skopiujesz kilku plików z jednakową nazwą i rozszerzeniem do jednego katalogu. 
Pliki map nie mogą mieć jednakowej nazwy ( gmapsupp.img ), zmień nazwy plików na inne (dowolne).
Szlaki i warstwice będą widoczne na mapie szczegółowej, jeżeli zostaną włączone. 

sdsyc napisał(a):Przypuszczam, że masz w nawigacji mapę szczegółową Garmin TopoActive,.....

Gpsmap 66s sprzedawana jest bez map szczegółowych.
Mapa OSMapaPL-OGONKI nie posiada zaznaczonych szlaków.
roro
Bywalec
 
Posty: 906
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: OSMapa - Polska

Postprzez sdsyc » Wt, 14 cze 2022 13:39

roro napisał(a):Gpsmap 66s sprzedawana jest bez map szczegółowych.
Mapa OSMapaPL-OGONKI nie posiada zaznaczonych szlaków.
Dzięki za doprecyzowanie
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: OSMapa - Polska

Postprzez sad_madman » Śr, 15 cze 2022 23:13

Jstem dosyć zaskoczony tym, że tak szybko uzyskałem odpowiedź - myślałem, że będę czekał kilka dni a tutaj taka niespodzianka. Ogólnie na urządzeniu umieściłem dwa pliki IMG (w jednym zmieniłem nazwy) i chyba to działa (szlaki też widzę). Problemem dla mnie jest to, że dosyć słabo czytelne są te mapy. Muszę jeszcze z tego linku dla początkujacych ogarnąć temat planowania trasy. Planuję w piątek jechać w bieszczady a planowanie trasy w tym urządzeniu to dla mnie tragedia.
sad_madman
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn, 13 cze 2022 20:28

Re: OSMapa - Polska

Postprzez nexthai6 » So, 06 sie 2022 10:25

Dzięki za info - przyjrzę się tym błędom. Co do błędów OSM to właśnie najwięcej ich wychodzi przy używaniu na Garminie to przynajmniej mi pozwala na ich wychwytywanie i poprawianie :). Nazwy bankomatów są łączone z tagów 'name' i 'operator' przez co wychodzą takie potworki - to też będę musiał poprawić.

hellodear.in

teatv.ltd
nexthai6
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 06 sie 2022 10:24

Poprzednia strona

Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 4 gości