Wzrost zarejestrowanych uzytkownikow OC

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

Wzrost zarejestrowanych uzytkownikow OC

Postprzez sp2ong » Pt, 21 wrz 2007 6:09

Ciekawa sprawa jest to ze od kiedy pojawilismy sie na forum Garniaka czyli pod poczatku wrzesnia gdzie widac dosc aktywna dyskusje o Geocaching na tym forum liczba osob zarejstrowanych na OC od poczatku wrzesnia wynosi ok 80 co jest dosc ciekawym wynikiem bo w poprzednich okresach nie bylo takiego zainteresowania.
Jest to tez ciekawa informacja bo strzelam ok 80% uzytkownikow uzywa Garmin GPS wiec zaglada na forum Garniaka i byc moze poprzez to ze aktywnie na tym forum uczestniczymy zainteresowali sie Geocaching'iem.
Waldek
Avatar użytkownika
sp2ong
Bywalec
 
Posty: 265
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 13:00

Postprzez Artix » Pt, 21 wrz 2007 8:32

sp2ong
to zapytaj sie Snuffera dlaczego :D nagle pojawia sie tyle nowych osob, przynajmniej 20 nowych uzytkownikow znam ja i zna Snuffer. On poprostu zaraza choroba zwana Geocaching
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Artix
Początkujący
 
Posty: 62
Dołączył(a): Wt, 04 wrz 2007 19:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez FF » Pt, 21 wrz 2007 13:20

Na przykład ja jestem nowym zarejestrowanym na OC, nowym zarejestrowanym na Garniak-u i nowym (świeżym) posiadaczem urządzenia Garmina. Co miało na to wpływ ? W sumie to forum raczej niewielki. Największy wpływ miało pojawienie się modeli z literką "H" w nazwie jak i cena (niższa w porównaniu z urz. z SIRFem). Wreszcie coś co działa jak chciałby jego użytkownik i o na to stać.
A jako, że trudno posiadać "GPS" i z nim nie podróżować to geocaching jest chyba nieodłączną częścią takiego posiadania jeśli mamy nawet resztkę atawistycznego instynktu poszukiwacza ;)

Pozdrówka
FastForward.
FF
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 19:03
Lokalizacja: Toruń

Postprzez Bas » Pt, 21 wrz 2007 15:10

FF napisał(a):trudno posiadać "GPS" i z nim nie podróżować to geocaching jest chyba nieodłączną częścią takiego posiadania jeśli mamy nawet resztkę atawistycznego instynktu poszukiwacza ;)


Jesli tylko o geocachingu wie sie wiecej niz troszke, to zapewne tak. Czasami mimo wiedzy trzeba jeszcze dodatkowej iskry i mysle, ze obecnosc geocacherow na forum jest wlasnie ta iskra.

Mnie z kolei korci, zeby pobawic sie mapami. I choc wiem o tym od ponad 2 lat i podoba mi sie to (to tak w odniesieniu do glownego watku), to jednak wlasnie teraz checi sa zdecydowanie wieksze. Jestem pewien, ze to z powodu czestszego kontaktu z dzialem o mapach na tym forum ;)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ilneptuno » Pt, 21 wrz 2007 15:23

Myślę, że ten wzrost jest spowodowany też tym, że iż geocaching zaczyna być coraz bardziej popularny w Polsce...
Obrazek
Avatar użytkownika
ilneptuno
Początkujący
 
Posty: 64
Dołączył(a): Pt, 07 wrz 2007 11:02
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Bas » Pt, 21 wrz 2007 15:40

ilneptuno napisał(a):wzrost... geocaching zaczyna być coraz bardziej popularny


to zalezy od wykresu ;)
jesli wystapil nagly wzrost aktywnosci, to nalezy szukac konkretnej przyczyny, np. redukcja cen Garminow o 50% (gdzie, gdzie jest sklep? ;))
Predzej wzrostu spodziewalbym sie przed wakacjami - zakupy sprzetu do nawigacji przed wyjazdami/wyjazdy roznego rodzaju...

Przydalby sie wykres/tabela przyrostu ilosci geocacherow w kazdym miesiacu oddzielnie do takiej oceny.
Tak przy okazji w statystykach na OC:
- obrazek lewy: miesiace na dole zlewaja sie- moze pisac cyframi? (1-styczen, itd)
- obrazek prawy: juz lepiej widac odsetek skrzynek tradycyjnych, choc jeszcze troszke jest obciety brzuszek 8 z 80,6. Odsetki w innych kateforiach sa tak blisko siebie, ze ciezko odliczyc w kolorach, ktorej kategorii skrzynek to dotyczy - moze odsetki przeniesc do legendy (obok ilosci skrzynek w danej kategorii) - bedzie mniej rysowania...
- a moze w ogole (jesli to nie problem) lewy obrazek zamienic (dolozyc nowy?) na skrzynki zakladane w poszczegolnych miesiacach (wykres slupkowy). W sumie i tak wiadomo, ze te krzywe rosna, a z kazda kolejna skrzynka wykres bedzie mniej czytelny (skala dziala na niekorzysc wykresu - nie widac zmiany kąta krzywej we wrzesniu, ale przy 1700 skrzynkach skala nie pozwoli tego zobaczyc).
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Postprzez marwaldor » Cz, 11 paź 2007 22:13

To ilu jest w koncu zarejestrowanych użytkowników - tak z ciekawosci pytam? Bo ci ktorzy ukryli to cos ok 180 a ci ktorzy odkryli to ok 450...tych cyfr nie da sie zsumowac. Chyba, ze gdzies to pisze - a ja nie widze :)
Ostatnio edytowano Wt, 02 sie 2011 19:18 przez marwaldor, łącznie edytowano 2 razy
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Postprzez ted68 » Pt, 12 paź 2007 4:43

marwaldor napisał(a):... uzytkownicy ktorzy ukryli to cos ok 180 a ci ktorzy odkryli to ok 450...tych cyfr nie da sie zsumowac. ...

Wiem ze sie czepiam - ale ja osobiscie nie znam CYFRY 180 ani 450, zwlaszcza w ukladzie dziesietnym :)
Dosc popularny blad - to sa liczby - a cyfr w ukladzie dziesietnym mamy dokladnie dziesiec :)
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez filips » Pt, 12 paź 2007 8:41

ted68 napisał(a):
marwaldor napisał(a):... uzytkownicy ktorzy ukryli to cos ok 180 a ci ktorzy odkryli to ok 450...tych cyfr nie da sie zsumowac. ...

Wiem ze sie czepiam - ale ja osobiscie nie znam CYFRY 180 ani 450, zwlaszcza w ukladzie dziesietnym :)
Dosc popularny blad - to sa liczby - a cyfr w ukladzie dziesietnym mamy dokladnie dziesiec :)


Wiem, że się czepiam, ale " 180 (...) 450...tych cyfr nie da sie zsumowac." - oczywiście, że się da: 1+8+0+4+5+0=18. Oczywiście marwaldor powinien je dla jasności rozdzielić chociaż przecinkami.

;)
GeoKrety.org - darmowa alternatywa dla travelbugów
Baza skrzynek dla urządzeń przenośnych (też darmowa)
Avatar użytkownika
filips
Bywalec
 
Posty: 242
Dołączył(a): So, 01 wrz 2007 18:37

Postprzez ted68 » Pt, 12 paź 2007 10:52

filips napisał(a):
ted68 napisał(a):
marwaldor napisał(a):...

...


Wiem, że się czepiam, ale " 180 (...) 450...tych cyfr nie da sie zsumowac." - oczywiście, że się da: 1+8+0+4+5+0=18. Oczywiście marwaldor powinien je dla jasności rozdzielić chociaż przecinkami.

;)


:P :lol: :roll: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
ted68
Bywalec
 
Posty: 218
Dołączył(a): Cz, 03 maja 2007 10:51
Lokalizacja: Białystok - 53°07,2'N 23°05,9'E

Postprzez nemrodek » Pt, 12 paź 2007 11:54

gwoli ścisłości to filips zsumował też liczby a nie cyfry
zsumowanie cyfr 180 i 450 daje 180450 :-) :lol:
Nemrodek
Vista C
Obrazek
Avatar użytkownika
nemrodek
Początkujący
 
Posty: 70
Dołączył(a): So, 17 mar 2007 23:34
Lokalizacja: Rzym

Postprzez marwaldor » Pt, 12 paź 2007 18:48

:)

W kazdym razie pytanie dalej aktualne - ilu nas jest?
Ostatnio edytowano Wt, 02 sie 2011 19:19 przez marwaldor, łącznie edytowano 1 raz
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Postprzez marwaldor » Pt, 12 paź 2007 19:08

...logicznie rzecz biorąc jest nas tylu ilu poszukiwaczy(447)....bo chyba nie ma takich, którzy chowają (185) a nie odkrywaja...bo jesli tak to wtedy ilosc wszystkich=ilość poszukiwaczu+ilosc chowających ktorzy nic nie odkryli+ilosc zarejestrowanych ktorzy nic nie schowali ani nic nie ukryli ... ale bzduram... :P
Ostatnio edytowano Wt, 02 sie 2011 19:21 przez marwaldor, łącznie edytowano 1 raz
marwaldor
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): N, 16 wrz 2007 18:29

Postprzez Topik » Pt, 12 paź 2007 19:25

Obrazek
Topik
Początkujący
 
Posty: 52
Dołączył(a): Pt, 25 maja 2007 18:16
Lokalizacja: Malbork

Postprzez Bas » Śr, 17 paź 2007 16:23

ogolnie... jest nas malo, a nawet jeszcze mniej ;)

Uzytkownikow, ktorzy znalezli: 451
Sa tam i ci, ktorzy odkryli skrzynke jedna, czy dwie i... nie wciagnelo ich. Przy zalozeniu, ze odkrycie powyzej 3 skrzynek rokuje na dalszy aktywny udzial od powyzszej liczby trzeba odjac 234.
Pozostaje ~220 osob (nie bede taki dokladny)

Uzytkownicy, ktorzy zalozyli: 186 osob
ale takich, ktorzy zalozyli co najmniej 3 skrzynki juz tylko ~90.

A w ostatniej ankiecie wzielo udzial niecale 20 osob...

Z osob, ktore odkryly co najmniej 40 skrzynek tylko 3 nie zalozyly wcale/zalozyly 1 skrzynke - to dobry wynik jak sadze, bo jednak lubimy zakladac skrzynki.

To wcale nie jest apel, zeby brac aktywny udzial, zakladac skrzynki, itd.
Ot, takie liczby :)
Android: OsmAnd... + UMP-pcPL
Avatar użytkownika
Bas
Garniak
 
Posty: 1501
Dołączył(a): Pt, 31 sie 2007 17:11
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości