W City Navigator Europe chciałbym ...

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez beetle-m » Cz, 09 wrz 2010 11:51

Przyszedł mi do głowy pomysł założenia wątku zbierającego sugestie użytkowników mapy City Navigator Europe.
Żalimy się na pewne funkcjonalności, chwalimy inne ... a gdybyśmy usiedli za stołem z przedstawicielami Navteq i Garmin (po drugiej stronie) to co ? Co chciałbyś zmienić mając takie możliwości ?

Podsunę kilka pomysłów:
1. Polskie literki w CNE.
1a. Polskie literki dla wszystkich serii urządzeń.
2. Usunięcie z nazw polskich ulic słowa "ULICA ...".
3. Poprawność i aktualność bazy POI.
4. Dalsze korekty "kategoryzacji" dróg.
5. Udostępnienie danych o tonażu i wysokości wiaduktów dla innych modeli nuvi.
6. Szybsza reakcja na zgłoszone błędy w Navteq MapReporter.
7. Udostępnienie użytkownikom danych na temat zmian w kolejnych edycjach produktu CNE
8. ...

Wiem, że są "za i przeciw" pewnych rozwiązań (związane czasami z różnorodnością modeli Garmina i koniecznością zmiany firmware'u) ale ... podyskutujmy.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez DINO » Cz, 09 wrz 2010 12:05

Dobry pomysł. Tylko czy ci z "drugiej strony" będą chętni? I ciekaw jestem na ile byliby kompetentni. Bo mapa przecież nie powstaje w Polsce. Oby nie był to kolejny wątek narzekających użytkowników, którego nie czyta żaden przedstawiciel Navteqa.
Choć z IMAGISEM jednak się coś udało zdziałać. Spróbować jak najbardziej trzeba.
Garmin Nuvi 250W + UMP(wczorajsza)
Avatar użytkownika
DINO
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Wt, 10 cze 2008 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez popej » Cz, 09 wrz 2010 12:15

Pewnie nie ma tej drugiej strony. A może Nokia się zainteresuje? ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez Alf/red/ » Cz, 09 wrz 2010 12:16

Raz - bez ulica i nie WSZYSTKO DUŻYMI. I z ogonkami.
Dwa - jakieś widoczne reakcje na zgłoszenia.
Trzy - więcej bajerów (JV :twisted: ).

Ale... pamiętasz, jak się toczyły rozmowy z Garminem Polska?
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez beetle-m » Cz, 09 wrz 2010 12:42

Pamiętam Alfredzie ale uważam, że warto spróbować zebrać nasze cenne uwagi w jednym miejscu.
Przecież Garniak to ... kopalnia wiedzy i pomysłów.

Moim zdaniem pewne tematy biegną wolno lub stoją, bo reakcje i presja userów są zbyt delikatne.
Jeśli na jakiś temat jest tylko kilka zgłoszeń to ... temat leży.

Jak przypomniał mi Frasun pewne tematy leżą z uwagi na różnorodność modeli: stare nuvi nie wyświetlą PLiterek, nowe już tak.
No ale jednak trzeba jakoś iść z duchem czasu !
Jest już przecież polska wersja MapReporter więc gdzieś Nas widać i słychać !

popej napisał(a):Pewnie nie ma tej drugiej strony.
Wierzę Andrzeju, że jest. Gdzieś w końcu musi być 8)

DINO napisał(a):Tylko czy ci z "drugiej strony" będą chętni? I ciekaw jestem na ile byliby kompetentni. Bo mapa przecież nie powstaje w Polsce. Oby nie był to kolejny wątek narzekających użytkowników, którego nie czyta żaden przedstawiciel Navteqa.
Choć z IMAGISEM jednak się coś udało zdziałać. Spróbować jak najbardziej trzeba.
Czy odniosłem mylne wrażenie, że jako pierwszy zacząłeś narzekać ? :wink:
Napisz coś o CNE serii 2011 jeśli masz doświadczenia, bardzo proszę.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez popej » Cz, 09 wrz 2010 13:11

Tak myślę, że POI, kategoryzacja i nazwy to problem Navteka a np. polskie litery to działalność Garmina. Tylko w przypadku Navteka to nie bardzo jest z kim rozmawiać, bo my nie jesteśmy klientami. Czyli wracamy z powrotem do Garmina, który zapewne nic nie zrobi poza podziękowaniem za zgłoszenie problemu.

Do tego chyba mapy Garmina są starsze niż mapy Nokii, mimo że to ten sam Navteq. Byłoby trochę bez sensu poprawiać stare wersje.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez Przemko » Cz, 09 wrz 2010 16:09

dobry pomysł, ja dołączam się do postulatów z pierwszego postu i do tego kolorystyka dróg: autostrady-niebieskie, drogi krajowe-czerwone, wojewódzkie-żółte, reszta-szare, maksymalna ilość danych o tonażu i wiaduktach w mapie
modecom mx3 + automapa
Przemko
Bywalec
 
Posty: 329
Dołączył(a): N, 25 lis 2007 12:19
Lokalizacja: Włocławek

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez DINO » Cz, 09 wrz 2010 17:02

beetle-m napisał(a):Czy odniosłem mylne wrażenie, że jako pierwszy zacząłeś narzekać ? :wink:
Napisz coś o CNE serii 2011 jeśli masz doświadczenia, bardzo proszę.

Nie narzekam. Takich postów nie wrzucam. Mam to co kupiłem. Mogłem nabyć np. Tomtoma ale wziąłem Garmina. I dobrze. Ale martwię się (na zapas, oczywiście), że będzie to martwy temat. Będziemy się wymieniać uwagami między sobą a firma odpowiedzialna nawet tego nie przeczyta. A jak przeczyta to...
popej napisał(a):Czyli wracamy z powrotem do Garmina, który zapewne nic nie zrobi poza podziękowaniem za zgłoszenie problemu.
Garmin Nuvi 250W + UMP(wczorajsza)
Avatar użytkownika
DINO
Bywalec
 
Posty: 122
Dołączył(a): Wt, 10 cze 2008 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez Antonio » Cz, 09 wrz 2010 20:42

popej napisał(a):Pewnie nie ma tej drugiej strony.
Pewnie już jest (przynajmniej ze strony Garmina, a to już coś) :D . I pewnie czyta nasze posty :wink:.

Przemko napisał(a):do tego kolorystyka dróg: autostrady-niebieskie, drogi krajowe-czerwone, wojewódzkie-żółte, reszta-szare
Obawiam się, że ten numer nie przejdzie. Pewno trzeba by było zmienić kolorystykę dróg dla całej Europy.
A sam, temat mnie się podoba, jestem ZA :!: :!: :!:
Sugestie? Przyzwyczaiłem się do CNE, jeżdżę na niej od samego początku (wymiennie z UMP) i póki co - brak.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez Zachu » Cz, 09 wrz 2010 21:55

Antonio napisał(a):
Przemko napisał(a):do tego kolorystyka dróg: autostrady-niebieskie, drogi krajowe-czerwone, wojewódzkie-żółte, reszta-szare
Obawiam się, że ten numer nie przejdzie. Pewno trzeba by było zmienić kolorystykę dróg dla całej Europy.

Już przeszło. Jest w 37xx. Wybiera się definicję dla danego kraju i nuvi ładnie kolory zamienia.
*dorzuci się do opisu
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez beetle-m » Pt, 10 wrz 2010 7:01

Jak już wspomniał Zachu ... w nuvi 37xx jest funkcja "Motyw Mapy" (Theme).
Można wybierać sposób wyświetlania mapy CNE (spośród 11 opcji). Jeszcze nie testowałem.

Przemko napisał(a): maksymalna ilość danych o tonażu i wiaduktach w mapie

O ! To dobry pomysł. Byłoby miło gdyby nie dotyczył tylko jednego, wyspecjalizowanego modelu nuvi ale by został uruchomiony dla wszystkich.
Tu już w grę wchodzi modyfikacja firmware'u urządzeń, bo z tego co zasłyszałem takie dane w mapach już są.

Aktualizuję stopniowo pierwszy post.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez jjanusz » Pt, 10 wrz 2010 8:41

Helou,

O nieszczęsnym wyrazie "Ulica" już na forum wspominałem, że bardzo go nie lubię. Ale nie tylko to mnie denerwuje. Nazwy ulic powinny być takie jak w GPMapie lub UMP czyli nie "Ulica Wladyslawa S. Reymonta" ale "Reymonta", nie "Ulica Gen. Jozefa Hallera" ale "Hallera". Niektóre ulice pisane są "Ulica 3-Go Maja" inne "Ulica 3 Maja". Napisałem 2 maile do Navteq'a. W jednym proponowałem aby posłali wszystkie nazwy ulic i za darmo z pomocą forumowiczów wskażemy nazwy poprawne - zrobiliby sobie tylko update'a - odpisali ze skierowali moj mail do działu HR (?!). W drugim mailu (jakis tydz. temu) pisalem wlasnie ze te nazwy ulic są denerwujące i żeby coś z tym zrobili - na razie bez odpowiedzi.

---
jjanusz
zūmo 350LM, Oregon 300, nüvi 205, nüvi 255W
jjanusz
Bywalec
 
Posty: 214
Dołączył(a): Wt, 23 cze 2009 12:22

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez beetle-m » Pt, 10 wrz 2010 11:34

Jak widać na podglądzie w Navteq MapReporter dane z PLiterkami są.
To już niby drobny krok do poprawniejszego TTS w nuvi ;-) (z CNE).

Navteq_MR_pl.PNG
Navteq Map Reporter PL


W temacie: "Ulica"
jjanusz napisał(a):Napisałem 2 maile do Navteq'a.
Wydaje mi się, że działania/zgłoszenia trzeba jakoś zintensyfikować. Pojedyncze sygnały nie mają takiej siły przekonywania/rażenia jak "masówka".
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez popej » Pt, 10 wrz 2010 12:17

beetle-m napisał(a):Pojedyncze sygnały nie mają takiej siły przekonywania/rażenia jak "masówka".

Masz na myśli zwykły spam, czy DoS? ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: W City Navigator Europe chciałbym ...

Postprzez chopin67 » Pt, 10 wrz 2010 12:19

beetle-m napisał(a):Przyszedł mi do głowy pomysł założenia wątku zbierającego sugestie użytkowników mapy City Navigator Europe.
......

Mnie ogromnie brakuje w trybie nawigowania wyświetlania nazw miejscowośći(pamiętam, że była taka możliwość w Nuvi760) oraz wyświetlanie nazwy ulicy po której się poruszamy(tak jak w w firmware Taiwan)
pozdrawiam chopin67
Nuvi 765T v.Taivan GPMapa 2009.3 + CNE NT 2010.3 + UMP pcPL; TomTom GO750; AsusA 636N + Automapa
Avatar użytkownika
chopin67
Bywalec
 
Posty: 322
Dołączył(a): So, 18 paź 2008 11:54
Lokalizacja: Szczecin

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości