TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez szy » Cz, 05 maja 2011 7:52

Pobierz szlak (w formacie GPX)

Po prawej stronie, na wysokości początku opisu szlaku.

Szy.
Obrazek
Najlepsze szlaki rowerowe w Polsce i w Europie
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Avatar użytkownika
szy
Bywalec
 
Posty: 877
Dołączył(a): Śr, 01 kwi 2009 22:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez zwolin » Cz, 05 maja 2011 8:01

Systematyczie uzupełniamy tracki (liczymy też na GARNIAKowców :) ). W tej chwili najpełniej zebrane są Bieszczady, Tatry, Wielkopolska i okolice Piły. W innych rejonach jest sporo szlaków opisanych, ale jeszcze bez danych GPS (albo tracki są niepełne i czekają w naszej bazie na weryfikację). Np. http://trail.pl/szlaki/czerwony-szlak-z ... -rysy-1577 na tym szlaku po prawej stronie zobaczysz link do pobrania pliku.

Krótki "help" się na pewno przyda i trzeba go dodać, więc dzięki za sugestię.
eTrex Vista HCx
Avatar użytkownika
zwolin
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt, 04 cze 2010 17:05
Lokalizacja: Poznan

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez Ajger » Cz, 05 maja 2011 10:02

A w jaki sposób następuje weryfikacja danych? Jeśli z udziałem PTTK, to licho to wygląda. Np. taki szlak: http://trail.pl/szlaki/szlak-rzeszow-bu ... arzyna-245 - jest w bazie, choć chyba już zapomniany. W 2008 roku, pewnie jako jedyny od lat, przemierzyłem część tego szlaku rowerem, a właściwie pieszo-rowerem, bo są takie miejsca, gdzie trzeba zarzucić rower na ramię i piechotką przedzierać się przez krzaczory, jakich nie powstydziły by się nawet Bieszczady. Na wszystkich mapach, jakie widziałem, szlak ten jest poprowadzony bardzo schematycznie. Chyba jestem jedynym, który zna prawidłowy przebieg tego szlaku, przynajmniej na odcinku Nowa Sarzyna - Julin. A rzeszowski oddział PTTK, to nawet nie wie, że ten szlak znakowany jest na zielono, a nie na niebiesko. :lol:

PS. Jak znajdę ślad z tego odcinka szlaku, to wrzucę do serwisu trail.pl.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez zwolin » Cz, 05 maja 2011 10:27

@Ajger PTTK dostarczyło podstawową bazę (niestety mocno nieaktualną, jak sam widzisz). Weryfikujemy je początkowo z lokalnymi oddziałami PTTK i np. zainteresowanymi znakarzami szlaków. Nie każdy oddział jednak jest aktywny w inwentaryzacji własnych zasobów i wtedy możemy liczyć tylko na użytkowników.

Najwięcej nadziei pokładamy w ambitnych eksploratorach, takich jak ty. Żadna organizacja nie jest w stanie dostarczyć tak aktualnych danych, jak turyści przemierzający szlaki. Przy okazji, dzięki za zgłoszenie na stronie :)
eTrex Vista HCx
Avatar użytkownika
zwolin
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt, 04 cze 2010 17:05
Lokalizacja: Poznan

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez olpi » Pt, 06 maja 2011 8:11

Dzięki za informację. W podanym linku faktycznie jest możliwość pobrania. Musiałem wcześniej trafić na szlaki bez takiej możliwości.
pozdrawiam
Piotr

Colorado 300 + Forerunner 50 + Edge 500 + Nuvi 255W + Forerunner 220 +
Edge 800
Avatar użytkownika
olpi
Bywalec
 
Posty: 333
Dołączył(a): Wt, 06 maja 2008 19:46
Lokalizacja: Rybnik

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez Ajger » Pt, 06 maja 2011 10:14

A jak dodać plik gpx do istniejącego w bazie szlaku?
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez Marko » Pt, 06 maja 2011 10:57

Proszę o podanie linku do przykładowego śladu z dopisanymi waypointami.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6231
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez zwolin » Pt, 06 maja 2011 14:24

@Ajger Istniejace szlaki bez tracka, to w większości materiały PTTK które są mocno nieaktualne, więc najlepszym sposobem jest dodanie tego jako nowego szlaku znakowanego i jednoczęsnie zgłoszenie do poprzedniego, że jest duplikatem.

@Marko http://trail.pl/szlaki/sciezka-przyrodn ... rnica-1761 ale już widzę, że mamy jakiś błąd, bo nie wyeksportowały się nazwy i opisy punktów, tylko współrzędne.
eTrex Vista HCx
Avatar użytkownika
zwolin
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt, 04 cze 2010 17:05
Lokalizacja: Poznan

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez wodzirej » Pt, 13 maja 2011 19:54

zwolin napisał(a):Pomoc pasjonatów turystyki to podstawa funkcjonowania naszego projektu, tylko przy wsparciu aktywnej społeczności uda się wspólnie stworzyć pełną i aktualną bazę polskich szlaków. Zbierając ślady GPS, informacje, zdjęcia i filmy pomagasz wszystkim innym turystom w poznaniu danej okolicy i współtworzysz z nami wielki i ciekawy projekt.

zwolin napisał(a):Najwięcej nadziei pokładamy w ambitnych eksploratorach, takich jak ty. Żadna organizacja nie jest w stanie dostarczyć tak aktualnych danych, jak turyści przemierzający szlaki. Przy okazji, dzięki za zgłoszenie na stronie :)


Srutu-tutu, wiązka drutu. W praktyce jestem traktowany następująco:

Kod: Zaznacz cały
----- Original Message -----
From: Trail.pl
To:
Sent: Friday, May 13, 2011 8:34 PM
Subject: Twój szlak w serwisie TRAIL.PL został ukryty


Cześć wodzirej!

Twój szlak Szlak żółwia i dinozaura. został ukryty przez moderatora serwisu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego napisz do nas na adres info@trail.pl.


Pozdrawiamy i do zobaczenia
Team TRAIL.PL=



----- Original Message -----
From: Trail.pl
To:
Sent: Friday, May 13, 2011 8:34 PM
Subject: Twój szlak w serwisie TRAIL.PL został ukryty


Cześć wodzirej!

Twój szlak Mniszew – Magnuszew – Studzianki Pancerne – Kozienice – Garbatka Letnisko – Leokadiów – Janowiec nad Wisłą został ukryty przez moderatora serwisu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego napisz do nas na adres info@trail.pl.


Pozdrawiamy i do zobaczenia
Team TRAIL.PL=


----- Original Message -----
From: Trail.pl
To:
Sent: Friday, May 13, 2011 8:34 PM
Subject: Twój szlak w serwisie TRAIL.PL został ukryty


Cześć wodzirej!

Twój szlak Kazimierz Dolny, Męćmierz, Podgórz, Zastów Karczmiski, Kępa Chotecka, Załasze, Opas został ukryty przez moderatora serwisu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego napisz do nas na adres info@trail.pl.


Pozdrawiamy i do zobaczenia
Team TRAIL.PL=


----- Original Message -----
From: Trail.pl
To:
Sent: Friday, May 13, 2011 8:35 PM
Subject: Twój szlak w serwisie TRAIL.PL został ukryty


Cześć wodzirej!

Twój szlak Kazimierz Dolny, Bochotnica, Zbędowice, Włostowice, Puławy, Wólka Gołębska, Kolonia Gołąb, Gołąb został ukryty przez moderatora serwisu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego napisz do nas na adres info@trail.pl.


Pozdrawiamy i do zobaczenia
Team TRAIL.PL=


----- Original Message -----
From: Trail.pl
To:
Sent: Friday, May 13, 2011 8:35 PM
Subject: Twój szlak w serwisie TRAIL.PL został ukryty


Cześć wodzirej!

Twój szlak Szlak pieszy zielony Puławy - Janowiec został ukryty przez moderatora serwisu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego napisz do nas na adres info@trail.pl.


Pozdrawiamy i do zobaczenia
Team TRAIL.PL=


----- Original Message -----
From: Trail.pl
To:
Sent: Friday, May 13, 2011 8:36 PM
Subject: Twój szlak w serwisie TRAIL.PL został zmodyfikowany


Cześć wodzirej!

Twój szlak Szlak rowerowy żółty Kazimierz Dolny - Opole Lubelskie został zmodyfikowany przez moderatora serwisu.
Wejdź i zapoznaj się ze zmianami. Jeśli Ci one nie odpowiadają możesz ukryć szlak, lub napisz do nas na adres info@trail.pl.


Pozdrawiamy i do zobaczenia
Team TRAIL.PL=



----- Original Message -----
From: Trail.pl
To:
Sent: Friday, May 13, 2011 8:38 PM
Subject: Twój szlak w serwisie TRAIL.PL został ukryty


Cześć wodzirej!

Twój szlak Szlak pieszy z Wenecji Golejowskiej do rytwiańskiego Sanktuarium Ciszy został ukryty przez moderatora serwisu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego napisz do nas na adres info@trail.pl.


Pozdrawiamy i do zobaczenia
Team TRAIL.PL=


----- Original Message -----
From: Trail.pl
To:
Sent: Friday, May 13, 2011 8:39 PM
Subject: Twój szlak w serwisie TRAIL.PL został ukryty


Cześć wodzirej!

Twój szlak Zielony szlak pieszy Bochotnica, Wierzchoniów, Las Stocki, Pożog, Końskowola został ukryty przez moderatora serwisu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego napisz do nas na adres info@trail.pl.


Pozdrawiamy i do zobaczenia
Team TRAIL.PL=


----- Original Message -----
From: Trail.pl
To:
Sent: Friday, May 13, 2011 8:44 PM
Subject: Twój szlak w serwisie TRAIL.PL został ukryty


Cześć wodzirej!

Twój szlak Szlak rowerowy żółty Kazimierz Dolny - Opole Lubelskie został ukryty przez moderatora serwisu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego napisz do nas na adres info@trail.pl.


Pozdrawiamy i do zobaczenia
Team TRAIL.PL=



----- Original Message -----
From: Trail.pl
To:
Sent: Friday, May 13, 2011 8:45 PM
Subject: Twój szlak w serwisie TRAIL.PL został ukryty


Cześć wodzirej!

Twój szlak Ścieżka rowerowa Hel - Władysławowo został ukryty przez moderatora serwisu.
Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego napisz do nas na adres info@trail.pl.


Pozdrawiamy i do zobaczenia
Team TRAIL.PL=


Na UMP wrzucam na tyle dużo śladów, ze gdy mieszkałem w Krakowie przyjechał do mnie do domu P., żeby nauczyć mnie rysowania map i wrzucania na serwer projektu. Teraz wrzucam (głównie) w Lubelskim i po zamknięciu moich wrzutek na Flyspray'u dostaje krotkie serdeczne komentarze. A tu ledwo powstały serwis marudzi

O, przyszły kolejne maile 'Twój szlak /.../ został ukryty przez moderatora serwisu."
Następnych dwadzieścia maili.
Ostatnio edytowano Pt, 13 maja 2011 23:19 przez Zachu, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono posty
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez zwolin » Pt, 13 maja 2011 20:08

@Wodzirej bardzo mi przykro, zostałeś zablokowany za naruszenie naszego regulaminu. Przeklejasz do opisów szlaku w całości opisy z innych stron, nie należące do Ciebie, to że podajesz miejsce skąd to zabrałeś nie daje ci prawa do publikacji (prawo cytatu). Szlaki które wrzucasz są żywcem pobrane z GPSies (tracki mają w opisie nazwę urządzenia/serwisu gdzie zostały zapisane).

Oba powyższe fakty powodują, że takich szlaków nie chcemy w serwisie. Chyba że się mylę i źle rozumiem Twoje działanie, wtedy proszę wytłumacz mi swoje działanie, a my przywrócimy te szlaki.
eTrex Vista HCx
Avatar użytkownika
zwolin
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt, 04 cze 2010 17:05
Lokalizacja: Poznan

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez wodzirej » Pt, 13 maja 2011 20:20

1. Podaje źródła opisów szlaków - adresy www (jeśli gdzieś przeoczyłem, mogę dodać).
2. TAK, MOJE ślady wysyłam na gpsies.com (pod trzema loginami).
Tylko pod loginem 'wodzirej' na dzisiaj na gpsies.com mam 226 śladów, na trzech kontynentach (Azja jest tam przypadkowo):
http://www.gpsies.com/mapUser.do?username=wodzirej
Te same ślady wysyłam również - nie również; od wielu lat, przede wszystkim i na bieżąco - przez flyspray'a na UMP.
Pojawia się nowy serwis, solidny polski, widać profesjonalizm, sporo pracy, zachętę... Ok, mam sporo dobytku, mogę się podzielić. Why not? Wrzucam. A tu zonk :mrgreen:
Np. wysłałem Wam też coś, czego chłopaki z UMP nie zdążyli jeszcze narysować (od kilku dni wrzutka wisi na flyspray'u):
Niebieski szlak pieszy z Kazimierza Dolnego na południe wzdłuż Wisły,
a na drugim brzegu Wisły też niebieski, ale rowerowy z Kłudzia do Janowca (odcinek Chotcza - Janowiec przejechałem i zgłosiłem wcześniej i jest już na UMP).
Wszystkie szlaki turystyczne (jak i sporo wąwozów, dróżek, POI) w okolicy Kazimierza przebyłem osobiście i na UMP są z moich wrzutek.
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez zwolin » Pt, 13 maja 2011 20:47

@Wodzirej

Ad 1. Niestety podpisanie całego artykułu linkiem nic nie zmienia, takie użycie czyjejś pracy jest niedozwolone (jeśli nie wiedziałeś, to rozumiem, ale warto zapamiętać na przyszłość)
Ad 2. Niestety nie potrafimy aż tak daleko wyciągać wniosków, żeby domyślić się że użytkownik Wodzirej jest również użytkownikiem Pielgrzymki na GPSies.

Jeśli uzupełnisz swoje tracki o własne opisy, albo przynajmniej usuniesz te skopiowane z innych stron, to chętnie przywrócę Twoje szlaki. Nie jesteśmy serwisem "wrzutowym", tylko zależy nam żeby trafiała do nas wartościowa i unikalna treść. Naprawdę nie chodzi o ilość, a o jakość. Jeśli mam wybierać to wolę odfiltrować za dużo, niż doprowadzić do tego, że niczym nie będziemy się różnić od wielu innych stron, gdzie można wrzucać dowolne treści. Jeśli trzymasz swoje trasy na GPSies, to nie znaczy że ma to sens przekopiowywać je wszystkie 1 do 1 razem ze zdjęciami do nas. Za to wrzucając przebiegi znakowanych szlaków z własnymi opisami i zdjęciami przydatnymi innym turystom (czyli np. ważne elementy krajobrazu, wątpliwe oznaczenia czy terenowe przeszkody) naprawdę pomagasz nam tworzyć solidną ogólnopolską bazę szlaków.

Daj proszę znać co zdecydowałeś, może lepiej bezpośrednio na maila żeby nie zaśmiecać forum.
eTrex Vista HCx
Avatar użytkownika
zwolin
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt, 04 cze 2010 17:05
Lokalizacja: Poznan

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez Ajger » Pn, 16 maja 2011 6:34

A ja sobie ten serwis odpuściłem. Przygotowałem ślad (mój, żeby nie było...), ale okazuje się, że nie można go zwyczajnie wrzucić do serwisu. Każecie mi założyć nowy znakowany szlak (!). Po co, skoro już jest, tylko trzeba go zauktualizować. Teraz nie mogę się zalogować, bo nie potwierdziłem konta. Ciekawe, bo przy rejestracji takiego potwierdzenia nikt ode mnie nie żądał. Oczywiście nie ma żadnego maila do tego potwierdzenia, pomimo żądania wysłania kolejnych - nic do mnie nie przychodzi, więc nie mogę nic potwierdzić, a nowego konta zakładał nie będę. Nie chcecie współpracy, to nie.
Pozdrawiam Jano

Garmin: Oregon 600, GPSMap 62s, w szufladzie: eTrex, Foretrex 201, Quest, StreetPilot, był: GPSMap 60CSx, Colorado 300, GPSMap 76 CS
Smartphone: Samsung Xcover 3, Automapa, c:geo, Locus Pro
Obrazek
Avatar użytkownika
Ajger
Bywalec
 
Posty: 856
Dołączył(a): Wt, 13 lis 2007 8:07
Lokalizacja: Nowa Sarzyna 50°19'N, 22°20'E

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez zwolin » Pn, 16 maja 2011 7:10

@Ajger wygląda na to, że maile z serwisu wpadają u Ciebie do spamu. Funkcji dodawania gpx do szlaku założonego przez innych niestety jeszcze nie mamy, chociaż pewnie by się przydała. Dlatego opcją jest założenie nowego szlaku, który podczas moderacji zastąpi / zostanie połączony z poprzednią wersją. Jeśli mimo takich problemów, będziesz miał jeszcze ochotę na pomoc, to daj znać na maila, aktywujemy konto ręcznie.

@wodzirej dzięki za nowy szlak, cieszę się, że wyjaśniliśmy nieporozumienia
eTrex Vista HCx
Avatar użytkownika
zwolin
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): Pt, 04 cze 2010 17:05
Lokalizacja: Poznan

Re: TRAIL.PL - baza znakowanych szlaków turystycznych w Polsce

Postprzez wodzirej » Pn, 16 maja 2011 9:52

zwolin napisał(a):@wodzirej dzięki za nowy szlak

Welcome :)
Logotyp (oznakowanie) dodanej ścieżki dydaktycznej (rezerwat Piskory) jest inny od logotypu szlaków turystycznych. Vide eg.:
http://trail.pl/szlaki/czerwona-sciezka-dydaktyczna-jezioro-piskory-1882/zdjecia/3668
zwolin napisał(a):cieszę się, że wyjaśniliśmy nieporozumienia

:D
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: yakov i 5 gości

cron