przez Magnoom » Śr, 17 paź 2007 10:32
Nie jestem geodetą, ale z tego co wiem, to bez jego usług się nie obejdzie.
Kwestia polega na tym, że w Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej należy złożyć wniosek o rozpoczęcie prac nad wznowieniem granic. Chyba tak to się nazywa. Przeciętnemu człowiekowi ośrodek nie udostępni danych o punktach granicznych. Zrobić to może uprawniony geodeta.
Przyznam, że nie znam kosztów takiej operacji. Na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiem jak dokładnie wyglądają procedury przekształcania działek. Wiem natomiast, że będzie trzeba informować sąsiadów, prosić o ich zgodę, odnaleźć te punkty w terenie (bo większość pewnie jest zakopana), i pewnie coś jeszcze.
PS. Sam od jakiegoś czasu staram się wyciągnąć granice działek z ośrodków, na różne sposoby, ale mam problem bo chwilowo nie ma tam w okolicy żadnych planowanych prac geodezyjnych. Nie za bardzo mam się czym podeprzeć, aby uzasadnić dostęp do tych danych.
Pozdrawiam Damian Gałka
GPS38; Rino530HCX; GPSMap 60CS; GPSMap 66ST: UMP-pcPL-topo oraz Topo PL, Instinct Tactical
Nuvi 760 + GA27C: UMP-pcPL, GPMapa 2007.3, CNE NT 2009; Holux M-215 + Fugawi