Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez tboniasty » Pt, 10 cze 2011 10:35

piotr102 napisał(a):GPSMap 620 - cena sugerowana 699 EUR. W cenie nie ma żadnych map.
(...)
TwoNav Delta - nawigacja drogowa (w cenie mapa Europa Wschodnia) i off-road (w cenie TOPO PL)


Żeby było rzetelnie, zabrakło informacji o cenie Delty w ww zestawie. Niestety na stronie compegps.com nie znalazłem takowego zestawu (z mapą Eastern Europe) - podejrzewam, że ok 649 Ojro (~2600zł). Kupiłem nową 620kę za ok. 1900 zł (z 3 letnią gwarancją). Nawet jakby kupić Topo Polska (a można używać UMP PL za darmo) to w kieszeni zostałoby jeszcze parę złotych, a ekran 800x480 mówi sam za siebie :)

Notabene pojawiła się jeszcze Montana...
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez Marko » Pt, 10 cze 2011 15:12

doman226 napisał(a):Jeżeli tak dalej pójdzie to urządzenie będzie leżało na półce i się kurzyło...

Aż tak źle nie jest, spółka Holux-TwoNav oferuje - i tu piszę całkiem poważnie - najlepsze dataloggery, jakie znam.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez GPS Maniak » Pt, 10 cze 2011 16:49

Pamiętajcie też, że my jesteśmy w jakiś sposób "skażeni" garminowskimi mapami i filozofią wektorowych map turystycznych. Mamy porównanie z czymś innym. Natomiast rozwiązania rastrowe w turystyce same w sobie nie są przecież złe i np. użytkownik komórki z TrekBuddy, który przesiądzie się na Sportivę będzie się czuł jak kierowca po przesiadce z Malucha do Mercedesa.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez Marko » So, 11 cze 2011 9:35

GPS Maniak napisał(a):Natomiast rozwiązania rastrowe w turystyce same w sobie nie są przecież złe...

Tak, tyle, że garminowski, zwektoryzowany raster często jest za darmo; a za oryginał-w postaci turystycznego rastra-trzeba już zapłacić (z małymi wyjątkami w postaci map Masywu Ślęży i Gminy Zabierzów)...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez pchelka » Wt, 21 cze 2011 14:14

PouchX napisał(a):Jakoś nie wyobrażam sobie obsługi Automapy w rękawicach.
A motocyklista raczej nie będzie patyczkiem klikał podczas jazdy.

Wg mnie sprzęt nie nadaję się na motor.... no może na skuterek.


Jeżeli sprawia Ci problem obsluga automapy w rękawicach - możesz przełączyć się na aplikację Twonav (tam masz mapy wektorowe do nawigacji po drogach) - przecież to oczywiste - tam jest ta kwestia dopracowana.
Można też rysikiem zaprogramować urządzenie przed wyjazdem jeśli koniecznie musi to być Automapa.
pchelka
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz, 02 cze 2011 22:12

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez pchelka » Wt, 21 cze 2011 14:41

tboniasty napisał(a):
piotr102 napisał(a):GPSMap 620 - cena sugerowana 699 EUR. W cenie nie ma żadnych map.
(...)
TwoNav Delta - nawigacja drogowa (w cenie mapa Europa Wschodnia) i off-road (w cenie TOPO PL)


Żeby było rzetelnie, zabrakło informacji o cenie Delty w ww zestawie. Niestety na stronie compegps.com nie znalazłem takowego zestawu (z mapą Eastern Europe) - podejrzewam, że ok 649 Ojro (~2600zł). Kupiłem nową 620kę za ok. 1900 zł (z 3 letnią gwarancją). Nawet jakby kupić Topo Polska (a można używać UMP PL za darmo) to w kieszeni zostałoby jeszcze parę złotych, a ekran 800x480 mówi sam za siebie :)

Notabene pojawiła się jeszcze Montana...


Cena z mapami drogowymi u Polskiego Dystrybutora 2459 zł.

A UMP... no cóż - wystarczy zapytać -> jakie ona ma pokrycie adresowe ?

Jak jakieś fajne to postaram się ją odpalić na Delcie chociaż z tego co pamiętam na moim Colorado to było dosyć znikome - czy coś się zmieniło w tym temacie ?
pchelka
Nowy
 
Posty: 8
Dołączył(a): Cz, 02 cze 2011 22:12

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez Marko » Wt, 21 cze 2011 14:57

pchelka napisał(a):Cena z mapami drogowymi u Polskiego Dystrybutora 2459 zł.

A UMP... no cóż - wystarczy zapytać -> jakie ona ma pokrycie adresowe ?

A jakie jest pokrycie Vmapy w Polsce? Czy gdzieś te dane są udostępnione?
O pokryciu UMP_PL pisał Lechu-GPSManiak w Magazynie Bieszczady.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez GPS Maniak » Wt, 21 cze 2011 16:20

pchelka napisał(a):A UMP... no cóż - wystarczy zapytać -> jakie ona ma pokrycie adresowe ?

Oczywiście dla wielu osób może to być argument obniżający wartość takiej czy innej mapy. Trudno się z tym nie zgodzić. OK. Wydaje się jednak że dla statystycznego Kowalskiego pokrycie adresowe jest najmniej istotnym składnikiem systemu nawigacyjnego. W każdym bądź w moim przypadku na oko korzystam z tego średnio ..... raz na rok albo na dwa lata :) Pamiętam jak prowadziłem roboty wykończeniowe w mieszkaniu w Lesku. W życiu bym nie pomyślał, że można kogoś zapytać na jakiej ulicy jest np. Praktiker w Rzeszowie. Podobnie było z innym sklepami. Po to są POI wbudowane w mapę by nie zaprzątać sobie głowy adresami. Wydaje się to zdecydowanie bardziej naturalne. Gdy miałem kłopoty z samochodem to samo. Nawiasem mówiąc trudno byłoby w Lesku "pod ręką" znaleźć kogoś kto zna adres serwisu Alfy Romeo, ale przecież są POI.

Tyle na temat przydatności "bazy adresowej na mapie" :wink: A to czy kupić Deltę czy Montanę to już osobne zagadnienie i ...... nie mój problem - nie mam nawet roweru, o czymś mocniejszym nie wspomnę :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez Alf/red/ » Wt, 21 cze 2011 21:02

GPS Maniak napisał(a):Wydaje się jednak że dla statystycznego Kowalskiego pokrycie adresowe jest najmniej istotnym składnikiem systemu nawigacyjnego.

Wydaje się. Są tacy, co narzekają, że w UMP jest mało adresów. Podobno.

GPS Maniak napisał(a):W życiu bym nie pomyślał, że można kogoś zapytać na jakiej ulicy jest np. Praktiker w Rzeszowie.

W dawnych nastoletnich czasach pojechaliśmy z kumplem (żeby nie odbiegać od tematu: emzetką) do koleżanki w Drohiczynie, miasteczko 2 tys. głów. Mieliśmy adres. Dialog z panią złapaną gdzieś na mieście wyglądał mniej więcej tak:
- Pani, a gdzie jest ulica Ratuszowa?
- .... Eeeeeyyyy ..... (rozgląda się)
- A Markiewicze gdzie mieszkają?
- A ło tam!
Alf/red/ + jutrzejsze UMP-pcPL + nüvi 360/CNE2008 + nüvi 765/CNE2010 + Vista HCx.
Obrazek
Avatar użytkownika
Alf/red/
Radny
 
Posty: 1096
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 10:27
Lokalizacja: Szczęśliwice

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez Marko » Śr, 22 cze 2011 6:53

Delta vs. Aventura przy max. podświetleniu ekranu
Obrazek
Źródło: http://www.navigation-professionell.de/ ... s-freunde/
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez Marko » Pt, 15 lip 2011 19:48

W specyfikacji Delty ani słowa o kompasie 3D czy też altimetrze...
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez asandrzej » Pt, 15 lip 2011 20:34

Kompas, nie wiadomo jaki, ale ma,
3D to na pewno nie ma.

Kompas.JPG
Kompas.JPG (14.37 KiB) Przeglądane 14123 razy

http://ja-jp.facebook.com/note.php?note ... 9472446632
andrzej
" Jak to nie zachwyca Galkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Galkiewiczowi, że go zachwyca,"
z mapami i GPS-em jest podobnie.
cytat: Witold Gombrowicz
Palmtop-aplikacja Garmin Que
asandrzej
Garniak
 
Posty: 6094
Dołączył(a): Śr, 13 lut 2008 20:24

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez Marko » Pt, 15 lip 2011 22:23

@asandrzej
Czy to aby nie jest kompas gps?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Twonav Delta - nawigacja motocyklowa i offroadowa

Postprzez EDGAR » Pt, 02 lut 2018 9:54

TwoNav DELTA - witam Wszystkich. Proszę uprzejmie o kontakt Usera tego sprzętu na chwilę rozmowy. Przez przypadek stałem się posiadaczem nówki tego sprzętu, ale od lat całkowicie siedziałem tylko w Global Mapper. Osoba, która go miała nigdy go nie uruchomiła, a płyty się zapodziały, więc trochę jestem w "narożniku". Pozdrawiam - Edgar
EDGAR
Avatar użytkownika
EDGAR
Początkujący
 
Posty: 18
Dołączył(a): N, 25 paź 2009 23:41

Poprzednia strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości