Nietypowy problem z aktualizacją map

O oprogramowaniu do obsługi naszych Garminów. BaseCamp, MapSource, MapSetToolKit, sendMap, WebUpdater, POI Loader, OziExplorer, GarPatch i wiele wiele innych. Także o serwisach typu GPS Visualizer czy GPSies. Ogólnie o szeroko rozumianej personalizacji odbiorników oraz ich wsparciu przy pomocy dodatkowego oprogramowania.

Moderatorzy: Zachu, wojtek, Spider, PouchX

Nietypowy problem z aktualizacją map

Postprzez sosek » Pn, 21 lis 2011 11:11

Witajcie,

mam nietypowy problem z aktualizacją map na navi. Znajomy nie posiada dostępu do internetu, a niestety służbowe komputery aktywnie odmawiają współpracy przy instalacji map. Przytargałem zatem swojego laptopa ze świeżo zainstalowaną mapą CN 2012.30. BaseCamp oraz MapInstaller bez problemu wykrywają ją i proszą o wskazanie kodu odblokowującego.
Zalogowałem się więc na sużbowym komputerze na mygarmin kolegi, nawigacja pięknie zarejestrowana, ale niestety w przeciwieństwie do mojego konta, na jego koncie lista dostępnych map kończy się na wersji 2011.10, z aktywną możliwościa pobrania aktualizacji w ramach lifetime update. Tyle że po wejściu w tą opcję mam wyłącznie opcję pobrania LifetimeUpdater'a, co z ograniczeń administratorskich na służbowym nie wchodzi w grę, a prywatnego do sieci nie podepnę. Znalazłem nawet gdzieś na stronie garmina opcję ręcznego generowania kodów odblokowujących, ale nie mam skąd wziąść kodu produktu (w wykazie map na mygarmin ostatni kod produktu dot. mapy 2011.10). Kody produktu kolegi są inne niż moje, więc domyślam się, że wygenerowanie kodu do rejestracji mapy na podstawie mojego numeru produktu niewiele zmieni...? Jest jakiś sposób do otrzymania kodu produktu dla nowej mapy?
sosek
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011 20:15

Re: Nietypowy problem z aktualizacją map

Postprzez sdsyc » Pn, 21 lis 2011 12:08

sosek napisał(a):na jego koncie lista dostępnych map kończy się na wersji 2011.10, z aktywną możliwościa pobrania aktualizacji w ramach lifetime update

Na mygarmin, w zakładce "moje mapy" powinieneś widzieć urządzenie i 1 mapę (zakładam, że jest to ta starsza 2011.10). Zamiast klikać w "pobierz" kliknij w "szczegóły".
sosek napisał(a):ale nie mam skąd wziąść kodu produktu

Powinny być tam widoczne inne wersje CNE, w tym nowsze, z kodami produktu i też z poleceniem "pobierz".
Jeśli nie widać, to ja bym wysłał zapytanie do support-u.
sdsyc
Radny
 
Posty: 3371
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Nietypowy problem z aktualizacją map

Postprzez sosek » Pn, 21 lis 2011 12:49

Jest "prawie" tak jak mówisz:
po kliknięciu w szczegóły otwiera się nowa podstrona, podzielona poowiedzmy że na trzy segmenty.
1. w pierwszym Pliki map do pobrania, a tam nuMaps Lifetime Europe 2011.10, ze wskazanym Product Key i informacją, iż subskrypcja wygasła.
2. w drugim, Aktualizacje Map, a tam nuMaps Lifetime Europe i hyperlink Dostępna aktualizacja aplikacji Lifetime :)
3. Installed Map, a tam stara CN9 wraz z kodami i jako druga CN 2011.10 również z kodami - nic więcej

Jeśli mam się tak bawić to po prostu przekonam znajomego by powierzył mi swoją navi na dzień może dwa i już.
sosek
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Pt, 13 maja 2011 20:15

Re: Nietypowy problem z aktualizacją map

Postprzez popej » Pn, 21 lis 2011 14:05

Nie musisz brać nuvi, wystarczy, że skopiujesz plik \Garmin\GarminDevice.xml na pendrive, również do katalogu Garmin. Chyba jeszcze warto odtworzyć na pendrivie strukturę katalogów \.System (albo \Garmin, jeżeli to starszy nuvi), chociaż może updater sam to zrobi.

Nie korzystaj z Lifetime Updatera, tylko z GarminMapUpdatera, powinien być dostępny, jak klikniesz na koncie mygarmin w guzik "Download" obok mapy. Możesz go wziąć ze swojego konta. GarminMapUpdatera wykryje pendrive z plikiem xml jako nuvi i ściągnie na niego dostępną aktualizację. Na 4 ekranie masz guzik opcje, możesz wybrać, co będzie ściągane.

Potem tylko trzeba pliki z pendrive wrzucić do odbiornika w to samo miejsce. Część można również wrzucić na kartę SD, tylko zamiast do katalogów \.System\* trzeba użyć katalogów na SD \Garmin\*.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6878
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Software

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron