Witam
Właśnie zauważyłem że zarejestrowałem się tutaj 01.2009... a dopiero pierwszy post . W takim razie witam szacowne grono forumowiczów. Dotychczasowa aktywność była zerowa gdyż kupiłem urządzenia Navia - które służy mi do dziś, i zostałem na forum tegoż właśnie.
Ale do rzeczy.
Kilka godzin męczę się bezskutecznie z wgraniem własnych punktów POI do OsmAnd. Wiem, że można ręcznie, ale nie o to chodzi. Chciałbym wgrać jednorazowo kilkaset stacji LPG z różnych krajów EU.
Próbowałem edytować plik favorites.gpx PoiLoaderem, ale to nie za wiele dało, informacje przechowywane są gdzieś jeszcze (chociażby kategoryzacja ulubionych)
Próbowałem samodzielnie stworzyć plik *.obf według instrukcji
Converting your own POI from kml to OsmAnd obf
Ale po skopiowaniu go do katalogu osmand/POI/ nie mam, lub nie umiem znaleźć tych punktów.
Czy ktoś ma doświadczenia w tym zakresie i mógłby się nimi podzielić ??
Z góry dziękuję
Pzdr Jacek.
EDIT ----------
Nawiązując do linka podanego wyżej należy:
1 - stworzyć plik *.osm z punktami POI samemu, lub dokonać konwersji z innego popularnego formatu za pomocą programu GPSBabel
2 - teoretycznie, kolejna konwersja z formatu *.osm do *.obf za pomocą programu OsmAndMapCreator powinna dać prawidłowy plik do umieszczenia w katalogu POI
Niestety tak ie jest
Wstępnie udało mi się ustalić, że bezpośrednia konwersja powoduje stworzenie pliku o bardzo małym rozmiarze, który nie będzie dawał efektu w postaci POI.
Efekt ten udało mi się osiągnąć wykorzystując z procesie program JOSM
a więc
1 - stworzyć plik *.osm z punktami POI samemu, lub dokonać konwersji z innego popularnego formatu za pomocą programu GPSBabel
2 - otworzyć plik *.osm w programie JOSM (uwaga, JOSM czyta *.gpx, więc punkt 1 można pominąć jeśli mamy poi w tym formacie).
2.1 - w JOSMIE trzeba dokonać zmian:
3 - konwersja z formatu *.osm do *.obf za pomocą programu OsmAndMapCreator dała u mnie prawidłowy plik do umieszczenia w katalogu !!! nie POI !!! tylko w katalogu OsmAnd
Powinno działać, ale może ktoś ma lepszy i szybszy patent ?