MotoACTV - na niedzielne spacery.

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 09 paź 2012 20:06

Cytat z innego wątku:

septimus19 napisał(a):Motorola MotoACTV- super design,nowatorstwo.Jest gps , uchwyt rowerowy ,ANT+,nie ma altimetru i kompasu. Jest obsługa plików OSM.
Szkoda że Garmin nie zatrudnia inżynierów, wizjonerów i artystów.

Obrazek

Pozdrawiam


No i stało się ...
Oczywiście na wycieczki z plecakiem tylko Garmin, choćby nawet z takimi błędami jak eTrex_30. Jednak beczułkowate Garminy nie bardzo nadają się się do kieszeni podczas niedzielnego spaceru, a głupio tak chodzić bez GPSu :wink: Co prawda zawsze w zanadrzu zostaje komórka ale jakoś nigdy nie czułem bluesa do tego by wykorzystywać komórkę do kontroli przebytego dystansu. Zawsze żal było mi prądu.

Tak więc sprawiłem sobie gadżet ze stajni Motoroli: MotoACTV 16GB.
Póki co nie noszę się z zamiarem flashowania ROMu, zatem od czasu do czasu zasygnalizuję ewentualne ciekawostki jakie zawiera oryginalny soft od Motoroli.

Oczywiście na pierwszy ogień poszedł GPS i mapy. Trochę to trwało, bowiem urządzenie miało wgrane mapy USA, a dostęp do map europejskich uzyskałem dopiero po rejestracji urządzenia, które poprzedzone było kilkustopniowym upgradem oprogramowania. W końcu udało się. "Firmowe" mapy to - o czym wspominał już septimus19 - OSM, w formacie ebmd.

Po skopiowaniu map wybrałem tryb spaceru. Urządzonko załączyło GPS, po czym zaczęło się odliczenie 4-ech minut (od. 4.oo w dół). Z emocji nie uchwyciłem czasu :oops: ale fiks nastąpił na pewno w czasie krótszym niż 2 minuty, co przy założeniu że poprzedni fiks był za wielką wodą, bądź w Gdyni, nie jest złym rezultatem. Następne fiksy przy kolejnych próbach to już zdecydowanie poniżej minuty.

Ekran mapy posiada 3 stopnie zoomu, a najmniej dokładny zoom (największe oddalenie) odpowiada mniej więcej zoomowi 200m w eTrexie:

Zalacznik2.jpg

co oznacza, że na ekranie widzimy mapę obejmującą obszar ok 500 x 700m, przy czym w trybie: "Pozycja GPS" górna część mapy jest zasłonięta przez transparentny pasek z danymi liczbowymi: aktualna wysokość (chyba :wink: ), przebyty dystans. Skalowanie mapy odbywa się sekwencyjnie przez pacanie w ekran. Dłuższe przetrzymanie palca na ekranie to przejście do trybu przeglądania mapy. Znika górny pasek, pojawia się natomiast widziany na ilustracji przycisk "Wyśrodkuj kursor GPS".

Na dzisiaj tyle. Teraz idę się bawić :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez EGON » Wt, 09 paź 2012 20:41

No to miłej zabawy, ale przyznam, że wygląda to obiecująco. ;)
Pozdrawiam, Piotr

GPSMap 60CSx + PL_TOPO + Walker mapset + UMP pcPL + kilka innych map
Nüvi 3490LM + UMP pcPL + CNE
Huawei Mate 10 Lite Android 8.0.0
Avatar użytkownika
EGON
Garniak
 
Posty: 1161
Dołączył(a): So, 26 kwi 2008 15:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez Mariusz65 » Śr, 10 paź 2012 9:27

GPS Maniak napisał(a):Jednak beczułkowate Garminy nie bardzo nadają się się do kieszeni podczas niedzielnego spaceru, a głupio tak chodzić bez GPSu :wink:

E tam! Dakota czy eTrex idealnie nadają się do miasta ;-)
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez easyrider » Cz, 11 paź 2012 10:58

Szczególnie etrex - trzymany w ręce wogóle z dłoni nie wystaje...to już bardziej w oczy rzuca się ten dziwaczny zegarek :lol:
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez Marko » Cz, 11 paź 2012 12:16

Do noszenia to ten co prawda niezbyt elegancki, ale chyba lekki zegarek może być wygodny.
Trudno jednoznacznie o opinię na temat zabawy, która wymaga w tym wypadku chyba większego zaangażowania niż eTrex.

Poczekajmy na dalsze uwagi Lecha.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez GPS Maniak » Cz, 11 paź 2012 14:16

easyrider napisał(a):Szczególnie etrex - trzymany w ręce wogóle z dłoni nie wystaje...to już bardziej w oczy rzuca się ten dziwaczny zegarek :lol:

No ale o to właśnie chodzi żeby zaszpanować :wink:

Z eTrexem chodziłem. Trzymanie GPSu w ręce nie jest dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza że w przeciwieństwie do plecakowych wycieczek, gdzie raczej dbam o odchudzenie bagażu, na weekendowe spacery bardzo często zabieram lustrzankę, którą niosę w jednej ręce. Jeżeli w drugiej miałbym GPS, to nie mógłbym sobie na spacerze kupić ani coli ani loda :wink: Pomijam fakt, że obsługa lustrzanki wymaga dwóch rąk. Tak więc jak już to na weekend raczej płaska komórka, która pasuje do kieszonki koszuli. eTrex (Dakota) to - dla mnie - trochę nie to.

Wracając do MotoACTV. Czekam na kuriera, który ma mi dzisiaj podrzucić z Azymutu Fenixa, więc będzie materiał do porównań :D

Chciałbym zwrócić uwagę przede wszystkim na to, że MotoACTV to nie jest outdoorowy GPS sensu stricte, co zresztą wynika z opisów jakie można znaleźć w sieci. Dla zainteresowanych jeden z lepszych opisów: http://www.runningsupplement.co.uk/revi ... oactv.html

Czym zatem jest MotoACTV z oryginalnym oprogramowaniem? To zaawansowany asystent treningu wyposażony w GPS, którego (GPSu) celem jest mierzenie dystansu i przewyższeń. Waypointy, trasy, ślady, POI etc. to rzeczy, których nie odnajdziemy w oryginalnym oprogramowaniu Motoroli. Mamy tylko treningi pogrupowane w poszczególnych rodzajach aktywności (np. Spacer, Bieg, Rower etc.). Treningi planowane i treningi odbyte. Planowanie treningu (treningi pojedyncze, cykliczne) może odbywać się w PCcie - odbywa się to w serwisie Motoroli i wówczas do takiego treningu można dołączyć trasę (route) wygenerowaną na mapie Googli (na krechę, bądź on road), można też w smartphonie w aplikacji o nazwie MotoActiv ale tu już bez trasy na mapie. Możliwy też jest trening przygotowany w zegarku, gdzie ustalamy (Set a Target) priorytety treningu - np. Ilość spalonych kalorii etc. Możliwy też jest trening bez żadnego przygotowania (Quick Start). Inna możliwość to trening porównawczy z własnym, odbytym już treningiem.

Zalacznik1.jpg

Trening może być wykonywany w wersji:

Zalacznik2.jpg

Indoors bazuje na krokomierzu.
Wybranie Outdoors aktywuje odbiornik GPS:

Zalacznik3.jpg
Zalacznik3.jpg (57.27 KiB) Przeglądane 24076 razy

Po tym możemy nacisnąć sprzętowy Start i rozpoczyna się "Trening". Następuje zapis śladu oraz aktywacja ekranów "Komputer podróży" (pola konfigurowalne - dość duży wybór):

Zalacznik4.jpg
Zalacznik4.jpg (53.63 KiB) Przeglądane 24076 razy

oraz mapy:

Zalacznik5.jpg
Zalacznik5.jpg (41.62 KiB) Przeglądane 24076 razy

Ślad widoczny na mapie - tu w trybie "zablokowany ekran" (na pasku: po lewej aktualna wysokość, po prawej przebyty dystans - te "pola danych" w przeciwieństwie do pól komputera podróży nie są konfigurowalne):

Zalacznik6.jpg

UWAGA: Soft Motoroli nie ma zaimplementowanej geoidy odniesienia, stąd widoczna po lewej stronie wysokość jest zawyżona o ok. 40m.

Ślad - po synchronizacji (WiFi, USB) zegarka z kontem użytkownika na motoactv.com, ląduje w serwisie Motoroli, skąd można go zapisać na dysku np. w formacie GPX.

Te podstawowe informacje w zasadzie dają dość czytelny obraz tego czym - w temacie GPS - jest MotoACTV od strony softwerowej.
W nieznanym terenie jako nawigator czyli w rozwiązywaniu problemów typu: jak dojść do najbliższej knajpy z piwem, czy też jako mapnik, zegarek Motoroli się nie sprawdzi, ale już jako komputer podróży czy narzędzie do zbierania śladów podczas weekendowego spaceru w terenie który znamy - sprawdzi się jak najbardziej.

Inna sprawa to niedzielne spacery po lesie. Co prawda waypointu "Mój samochód" nie postawimy ale dzięki zapisowi śladu na tle mapy można śmiało przez kilka godzin bezmyślnie szlajać się po lesie by w końcu wyjść na drogę w miarę blisko swojej bryki.


Ponieważ jednak ROM zegarka można teoretycznie flashować (wg informacji jakie znalazłem w sieci - na pewno wówczas da się uruchomić Trek Buddy) ciekawsze mogą być informacje dotyczące zagadnień stricte hardwerowych. Kilka słów na temat samego sprzętu (ergonomia, jakość wyświetlacza etc.) w następnym odcinku :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez GPS Maniak » So, 13 paź 2012 0:35

Jeżeli chodzi o sprawy stricte sprzętowe. Trochę obawiałem się tego, czy zegarek nie jest zbyt duży, szczególnie że mam szczupłe przedramię.
Na całe szczęście okazało się że zegarek leży bardzo dobrze, a ponieważ niewiele waży, praktycznie po chwili nie pamiętałem o tym, że miałem taki gadżet na ręce :D W każdym bądź razie porównanie tego trenażera z typowo outdoorowym Fenixem Garmina - pod względem komfortu noszenia na ręce wypada na korzyść Motoroli.

Zalacznik3.jpg

Kolejna moja obawa dotyczyła wyświetlacza. Mam doświadczenia ze sprzętem Motoroli. Defy(1) radziła sobie w słońcu beznadziejnie. Defy Mini znacznie lepiej, chociaż i tak trzeba ustawić się plecami do słońca by stworzyć cień, w którym widać mapę na ekranie. MotoACTV to zupełnie inna bajka. Owszem w słońcu ekran traci kolorstykę i wygląda jak czarno biały, ale - podobnie jak w Garminach - im więcej słońca tym lepiej.

Zalacznik1.jpg


Zalacznik2.jpg

Jak widać na ostatniej fotce - w słońcu, przy pewnych ustawieniach pojawiają się tęczowe przebarwienia nie obniżające jednak czytelności ekranu.
GPS - jak już wspominałem - fiksuje sprawnie (obecnie przy dość częstej zabawie czas fiksa wynosi średnio ok. 30 sek) i trzyma dobrze.
Czas pracy urządzenia - wg opinii znalezionych w sieci - zależy od ustawień taktowania śladu: 1, 2, bądź 3 sek.
Ustawiłem na 3 sek i chociaż nie robiłem testu ciągłego, oceniam czas pracy urządzenia z włączonym GPSem na max. 6 godz.
Na niedzielny spacer wystarczy. Natomiast przy wykorzystywaniu urządzenia jako typowego acz bajeranckiego zegarka sądzę że przy wyłączaniu urządzenia na noc jedno ładowanie na tydzień powinno wystarczyć.

Dodam, że jeżeli chodzi o pracę wyświetlacza MotoACTV ma typowe ustawienia takie jak androidowe smartphony. Ustalamy jasność podświetlenia (na zewnątrz może to być minimum, w pomieszczeniach optymalne jest ok. 50%) oraz czas po jakim gaśnie ekran. Ekran można aktywować (by podejrzeć godzinę na zegarku) naciskając jednokrotnie przycisk Power, bądź szpanersko - wykonując dwa energiczne ruchy nadgarstkiem i podnosząc rękę do oczu :D W tym drugim przypadku cyferblat rozbłyska na ok. 2-2.5 sek.

Generalnie to tyle. Dodam jeszcze że zegarek ma pewne funkcje związane z synchronizacją z komórką, dotyczące wiadomości etc. oraz że jest to także radio FM oraz mp3 player.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pn, 15 paź 2012 20:52

Fajny sprzęcik, czy planujesz bardziej szczegółowe porównanie z fenixem?
Nosiłem się z zamiarem zakupu tego zegarka, w pewnym momencie zezłościł mnie Garmin tak, ze odpuściłem, ale jak naprawili (odpukać) kompas w 30-tce, to znowu lekko o tym myślę... :)
Tylko ta nieprzyjazna cena - skąd 1700 zł za odbiornik o 1/3 funkcjonalności 62-jki, tańszej o kilkaset zł. Rozmiar?

A Motorolka fajna, wygląda na odważny krok w przód tego producenta udanych komórek.
Szkoda, że nie można zapisać waypointów, brak mapy (w praktyce, bo w teorii zarówno fenix jak i Moto ACTV obsługują mapy, ale ekran wielkości znaczka pocztowego...) można by spokojnie zrekompensować punktami i śladem.
No i ta przystępna cena.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez GPS Maniak » Pn, 15 paź 2012 21:01

Wojtek Szydlowski napisał(a):Fajny sprzęcik, czy planujesz bardziej szczegółowe porównanie z fenixem?

Nie da się, bo to inna kategoria sprzętu. Fenix to typowu outdoorowy GPS na rękę.
MotoACTV gadżeciarskie urządzenie treningowe. Przypomina nawet, że ... mam właśnie wyjść na spacer :wink: :D
Generalnie MotoACTV przypomina trochę Forerunnera 10, z tym że ma nieco więcej możliwości.
Inna sprawa, że Fenix też liczy spalone kalorie - nie odkryłem jeszcze tylko gdzie wprowadzić wagę i wzrost, co chyba powinno mieć wpływ na obliczenia.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez GPS Maniak » Pn, 22 paź 2012 10:58

Pobawiłem się już trochę Fenixem i doszedłem do wniosku, że miło by było gdyby mój GPSowy zegarek poza kontrolą podstawowych parametrów spaceru, mógł w pewnych okoliczościach pełnić podobne funkcje jakie ma Fenix, w tym przede wszystkim:
* Obsługa waypointów
* Nawigacja na punkt
* Obsługa lepszych niż tylko firmowo dostarczone przez Motorolę mapy.
W efekcie, pomimo że wcześniej miałem obiekcje (utrata gwarancji, ryzyko zablokowania zegarka) zdecydowałrm się jednak na dotarcie do Androida. Cała procedura jest w miarę sensownie opisana Tutaj, chociaż kilku niuansów brakuje, a jako że nie jestem mistrzem w obsłudze PCta, o beznadziejnej znajomości zaledwie podstaw angielskiego nie wspomnę, trochę zdrowia straciłem :oops: Oczywiście w międzyczasie odkryłem, że potrzebne są jakieś sterowniki do Motoroli, ponadto mam nieaktualne Framework.net, a najnowszych nie mogę wgrać (nadal nie wiem dlaczego). W końcu gdzieś wygooglałem odpowiednią wersję Framework, znalazły się też sterowniki i to na moim notobooku, na którym rootowałem moją poprzednią DEFY i ... jakoś poszło :D

Po kliku kombinacjach i przemyśleniach pozostawiłem zamapowany tylko jeden przycisk sprzętowy, a mianowicie pod "MUSIC" podpiąłem "MENU", po naciśnięciu którego MotoACTV opuszcza firmowego Launchera wyświetlając ikony zainstalowanych aplikacji własnych. Niemiłą niespodzianką jest fakt, że nie działa mi aplikacja GPS Status, pomimo że program ten jest wymieniany na http://forum.xda-developers.com jako działający. Nie wiem. Być może zrobiłem coś nie tak?

Jednak ten mankament to pikuś w porównaniu do największego odkrycia :!: Otóż na MotoACTV działa MMTracker :D :mrgreen: :D :mrgreen:
Program co prawda jest obecnie niedostępny, bo MemoryMap nie zezwala na wykorzystywanie własnego formatu map (QCT), ale jako że posiadam MMTrackera 1.10.3 w postaci apk i na dodatek MemoryMap był zawsze moim ulubionym programem do obsługi rastrów (także na PC) a co za tym idzie bez zbędnych zabaw w konwersję mam całkiem sporą ilość map w formacie QCT, dalszych poszukiwań co działa na MotoACTV, a co nie, chyba nie będę robił.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez GPS Maniak » Pn, 22 paź 2012 11:26

Aplikację MMTracker w MotoACTV pobawiłem się niezbyt intensywnie, zatem jeżeli trafię na jakieś problemy czy bugi wspomnę o tym później. Póki co kilka uwag:

* W aplikacji trzeba wyłączyć wyświetlanie pozycji GPS po pacnięciu w ekran paluchem (lokalizacja wskazanego punktu), bo wówczas MMTracker się wykłada (w DEFY Mini jest OK). Wyłączenie tej funkcji zapobiega przypadkowemu wyłączeniu aplikacji po dotknięciu ekranu. Co ciekawe - po wyłączeniu tej funkcji - nie ma żadnego problemu gdy jakiś punkt ekranu nie tylko pacniemy, ale także przytrzymamy. Wówczas pojawiają się opcje:

Zalacznik1.jpg


Zalacznik3.jpg

Trasy nie projektowałem. Waypointy owszem. Po wybraniu Create Waypoint mamy do dyspozycji dwie możliwości:
* albo waypoint w pozycji wskazanej na mapie
* albo w pozycji GPS.
Sprawdziłem obie. Jest OK. Utworzonemu waypointowi można nadać nazwę własną, a "wirtualna klawiatura" w postaci płynnie przesuwanego paska (3 paski do wyboru: litery, cyfry, znaki specjalne) działa naprawdę sprawnie.

Nawigacja do waypointa odbywa się po jego wskazaniu na liście i potwierdzeniu zakładką "Nav".

Zalacznik7.jpg

Nie ma możliwości czegoś, co znamy z outdoorowych Garminów jako nawigacja na punkt wskazany na mapie.
Tu procedura przebiega dwuetapowo:
* najpierw utworzenie waypointa
* potem jego wybór z listy.

Domyślny ekran nawigacji:

Zalacznik6.jpg

Pewne elementy są tu konfigurowalne. W tym wielkość i wygląd strzałki namiaru, rodzaje wyświetlanych danych. Szału nie ma, ale tragedii też nie.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez GPS Maniak » Pn, 22 paź 2012 11:39

Ważne: Na malutkim ekranie szkoda miejsca na ikony zoomu na tle mapy. Na całe szczęście MotoACTV posiada przyciski "głośniej/ciszej" pod które można wpiąć skalowanie mapy :D Jest to jednak możliwe wyłącznie wówczas jeżeli nie zamapujemy tych przycisków jako przycisków systemowych (Home, Menu), co pierwotnie uczyniłem. Obecnie nie mam systemowego Home, natomiast - o czym już wspominałem - "MENU" podpiąłem pod MUSIC, zostawiając głośniej/ciszej właśnie do skalowania mapy, a przycisk START do rozpoczęcia i zakończenia Treningu w firmowej aplikacji Motoroli.

Naciśnięcie androidowego Menu czyli MUSIC, w aktywnym MMTrackerze daje standardowe wywołanie menu głównego aplikacji:

Zalacznik4.jpg

Tu m.in. możliwość wczytania dowolnej mapy (nie tylko "pod kursorem" - jak to ma miejsce przy pacnięciu i przytrzymaniu ekranu)

Zalacznik2.jpg

Ranger :D będzie się cieszył - mapa Compassu w zegarku:

Zalacznik5.jpg


Z grubsza byłoby na tyle.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez Ranger » Pn, 22 paź 2012 12:34

Podchodzę do takich pomysłów na luzie - co to za zegar gruby jak telefon ;-)
U mnie też tęsknota do obciążania nadgarstków czymkolwiek niewielka, stąd poświęcenie rozumiem :-)
Soft z MotoACTV jest dostępny na telefony z Andkiem, więc jak kogoś interesuje sama aplikacja treningowa można ją sobie zobaczyć i w innym sprzęcie. A co do map Compassu na ekranach tej wielkości - no cóż, poszły w odstawkę (ekran MotoACTV to mniej więcej odpowiednik telefonów sprzed kilku lat, tyle że na poziomo).
Niemniej, nie mam zamiaru psuć Ci zabawy, podobnie jak i innym fanom tego typu gadżetów.
Tak po prawdzie jedną cechę mają wspólną - możliwości malucha za cenę wypasionej bryki ;-)
Za to ile możliwości dłubania i zabawy :-)
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez popej » Pn, 22 paź 2012 19:20

Popieram, raster w odstawkę. Wrzuć tam Lechu jakiś sensowny program z wektorem. Albo chociaż pokaż, jak wygląda google-maps ;)
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MotoACTV - na niedzielne spacery.

Postprzez Marko » Pn, 22 paź 2012 19:55

@GPSManiak
Czy w oryginalnym oprogramowaniu MotoACTV (tym przed zabawą z ROMem) był raster czy Google Maps wektor?
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Następna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości