PL_Topo (2013/14) + PL Ścieżki (2013/14) informacje.

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

PL_Topo (2013/14) + PL Ścieżki (2013/14) informacje.

Postprzez Azymut » Cz, 16 lut 2012 14:31

Witam,

Firma Azymut, którą reprezentuję jest jednym z najstarszych dealerów Garmina w Polsce a od 23 grudnia 2011 roku jest także oficjalnym dystrybutorem urządzeń tej
marki. Od momentu gdy w 2001 roku pierwszy gps trafił do naszej ręki przebyliśmy daleką drogę, a dziś zbliżamy się do chwili, kiedy w ramach naszej długiej przygody z Garminem przebędziemy kolejny duży etap.

Mija właśnie rok odkąd podjeliśmy decyzję, że chcemy zmierzyć się z nowym poważnym wyzwaniem. Celem jaki sobie wówczas postawiliśmy było stworzenie i dostarczenie użytkownikom Garmina dobrej turystycznej mapy Polski. Obecnie nasza mapa zaczyna wreszcie realnie żyć własnym życiem, stąd przyszedł czas na pierwsze publiczne przedstawienie projektu, który określamy roboczo nazwą "Turystyka PL".

Założenia:
- udostępnienie użytkownikom kompletnej mapy całego kraju o dobrej szczegółowości, z dobrze działającym routingiem
- stworzenie mapy cyklicznie aktualizowanej w powiązaniu z szybkim uwzględnianiem poprawek i eliminacją wykrytych błędów
- stworzenie takiej szaty graficznej mapy, aby była miła dla oka niezależnie od urządzenia na którym mapa jest wyświetlana (w zależności od modelu, urządzenia
posiadają przecież bardzo różne wyświetlacze)
- stworzenie mapy, którą użytkownik będzie mógł dopasowywać do swoich aktualnych potrzeb (w tym samym czasie innych informacji na wyświetlaczu potrzebuje turysta pieszy, innych rowerzysta a jeszcze innych kierowca w aucie)
Część tych założeń udało nam się zrealizować, część jest w trakcie realizacji i będzie sukcesywnie wdrażana.

Niezależnie od tego jak dużo jest już za nami i jak wiele zostało już przez nas zrobione, mamy także świadomość, że wciąż jest jeszcze sporo przed nami, jeśli
chcemy dojść do tego ambitnego celu jaki sobie na starcie założyliśmy. Informacje zwrotne od użytkowników z pewnością nam w tym pomogą i uwagi zarówno pozytywne jak i krytyczne będą dla nas bardzo cenne.


Uprzedzając pytania, które w innym wątku tego forum już się pojawiają:
a) kiedy?
b) za ile?
c) jak często będą pojawiać się aktualizacje?
mogę odpowiedzieć następująco:
a) tak szybko jak tylko będzie to możliwe
b) dziś jeszcze sami tego nie wiemy, ale z pewnością będzie to kwota odczuwalnie tańsza niż Topo Polska 2011 i odczuwalnie droższa niż UMP ;-)
c) jeśli damy radę to najchętniej co kwartał, najrzadziej zaś co pół roku

Poza samą kwestią fizycznego "wyprodukowania" gotowej i przetestowanej już przez beta testrów mapy do jej postaci końcowej (czyli tego co fizycznie trafi w ręce
użytkownika) na dziś musimy jeszcze stworzyć serwis internetowy poświęcony mapie, stąd zanim mapa trafi na rynek jeszcze chwilę to potrwa.


Skąd wziął się pomysł na tę mapę?
Tu akurat odpowiedź jest bardzo prosta. :) Wystarczy trochę poczytać to forum, żeby wiedzieć jakie opinie na temat dotychczas stworzonych dla terenu Polski
produktów mapowych mieli rok temu, czy dziś mają posiadacze urządzeń Garmina. Jako długoletni sprzedawca (czyli jako firma mająca codzienny kontakt z użytkownikami i co za tym idzie znająca ich potrzeby), a jednocześnie także jako osoby, które same z urządzeń Garmina intensywnie korzystają, postanowiliśmy... stworzyć lepszą mapę.
Czy i na ile nam się to udało, zweryfikuje nas rynek. Dziś oczywiście cieszymy się z tego, że mapa wreszcie wychodzi na światło dzienne, ale nie świętujemy sukcesu.
Będzie można go bowiem ogłosić tylko w takim przypadku, gdy to bezpośredni użytkownicy sami będą uważać tą mapę za naprawdę dobry produkt, taki który trafia w ich potrzeby i który zaspokaja ich oczekiwania. W końcu przecież to mapa dla nich a nie dla nas - wydawcy. Wydając obecnie pierwszą wersję naszej mapy taką mamy ideę i w takim kierunku chcemy zmierzać, także przy kolejnych przyszłych wydaniach.

Pomysł mapy narodził się w firmie Azymut, jednak do tego by ona powstała przyczyniły się także osoby z poza naszej firmy, jak obecni na tym forum Andrzej Popowski "Popej" i Lech Ratajczak "GPS Maniak". Jako profesjonaliści w swoich dziedzinach wykonali oni kawał dobrej roboty (Andrzej informatyka, Lechu tematy mapowe) i co istotne jako długoletni użytkownicy Garmina dobrze wiedzieli w jakim kierunku powinni zmierzać. Dzięki temu nie jest to mapa, która powstała w zaciszu gabinetu jakiegoś biura, a jest to mapa w dużej mierze zrobiona przez użytkowników dla użytkowników.
W ramach beta testów i szukania podpowiedzi co powinniśmy poprawić w ostatnim okresie pomagali nam także inni czynni Garniakowcy (Wojtek Szydłowski, Mariusz65, Piotr "Egon").
Wszystkim zaangażowanym w temat mapy serdecznie dziękuję.

Ponieważ mapa ma być "dla użytkowników Garmina", stąd już dziś na wszystkie uwagi i sugestie z nią związane jesteśmy szeroko otwarci. W przyszłości zaś po premierze mapy, tych którzy zostaną jej użytkownikami, prosimy o podsyłanie do nas informacji o znalezionych błędach - to nam pozwoli czynić tą mapę lepszą. Jeśli są tacy członkowie forum Garniaka, którzy chcieliby mieć wpływ na poprawianie jakości mapy i proces jej modyfikacji, to prosimy o propozycje co my ze swojej strony jako wydawca możemy/powinniśmy uczynić, aby móc nawiązać z takimi osobami współpracę.

Pozdrawiam
Paweł Kos
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

PL Topo (2012 Q2) - dyskusja

Postprzez Azymut » Śr, 18 lip 2012 14:24

Materiały związane z mapą takie jak opakowanie, licencja, instrukcja są na etapie druku. Gdy otrzymamy je z drukarni pakujemy pudełeczka i mapa trafi na rynek.
W związku z tym, że nastąpi to już wkrótce możemy publicznie podać kilka informacji.
Ostateczna nazwa mapy: PL Topo
Wersja mapy, która trafi do sprzedaży - 2012.2 (Mapa PL Topo będzie aktualizowana w cyklu kwartalnym, stąd w odbiorniku GPS przy nazwie mapy wyświetlana będzie dodatkowa informacja określająca wersję danej edycji. Dla przykładu: mapa PL Topo 2012.2 która teraz trafi do sprzedaży, oznacza wydanie mapy opracowane w oparciu o dane z 2 kwartału roku 2012).
Mapa sprzedawana będzie na karcie 8 GB (wersja Box) i w wersji spakietowanej z urządzeniami (wersja OEM).
Cena mapy na karcie w wersji Box (sama karta 8 GB) w sprzedaży detalicznej wyniesie 150 zł i w tej kwocie znajdować się będzie także prawo do darmowej aktualizacji mapy w ciągu roku do daty jej nabycia. Cena mapy w wersji OEM (urządzenie + mapa na karcie 8 GB) będzie wynosić +100 zł dopłaty do podstawowej aktualnej ceny "gołego" urządzenia (także do tej wersji przysługuje darmowa aktualizacja do roku czasu).
Dla klientów, którzy pomiędzy 1 stycznia 2012 a 31 lipca 2012 dokonali/dokonają zakupu urządzenia bezpośrednio w Azymucie, do dnia 31 grudnia 2012 obowiązywać będzie rabat przy zakupie mapy na karcie. Cena sprzedaży z rabatem wynosić będzie 100 zł (wymagane będzie poświadczenie zakupu dokumentem sprzedaży).
Po zaktualizowaniu strony www (którą musimy jeszcze przeprowadzić, ponieważ proces przygotowania mapy przeciągnął się o tyle, że np. statystyki danych mapy zawarte na stronie są już nieaktualne i trzeba je + kilka dodatkowych rzeczy jeszcze poprawić) podamy adres tej strony do publicznej wiadomości. Na stronie mapy będą zawarte wszystkie niezbędne informacje, takie jak charakterystyka mapy, umowa licencyjna czy sieć sprzedaży detalicznej.
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Informacja o nowej mapie turystycznej dla urządzeń Garmin

Postprzez popej » Śr, 18 lip 2012 15:50

Podsumowanie:
Mapa ma mniej więcej 470MB, reszta karty jest dostępna dla użytkownika.
Mapa będzie sprzedawana na karcie SD do użytku bezpośrednio w odbiorniku. Użytkownik może ją przeglądać na PC w programie BaseCamp. Alternatywnie można zainstalować mapę w Mapsource przy pomocy GMapTool, ale to już opcja dla zaawansowanych.
Mapa ma routing dla turysty pieszego, roweru i samochodu.
Dostawcą danych jest Emapa, także Europejska Agencja Środowiska i NASA.

Przygotowaliśmy mały fragment mapy do pobrania, żeby można było sprawdzić, czy mapa działa w odbiorniku. Plik będzie dostępny po uruchomieniu strony informacyjnej.
popej
Dakota, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; Mi A3, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Bywalec
 
Posty: 6850
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Informacja o nowej mapie turystycznej dla urządzeń Garmin

Postprzez Azymut » Śr, 18 lip 2012 16:37

Mapa będzie sprzedawana na karcie pamięci microSD z dodatkowym adapterem SD. Licencja mapy jest przypisana do karty, więc wystarczy ją przełożyć z jednego urządzenia do drugiego.
Azymut
Bywalec
 
Posty: 347
Dołączył(a): Pt, 09 lis 2007 1:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: PL_Topo (2012 Q2) - informacje.

Postprzez GPS Maniak » Pn, 23 lip 2012 15:14

Co prawda potrzeba jeszcze kilku godzin by oszlifować stronę ale ... Oficjalna strona produktu: garminwpolsce.pl

Ze swojej strony chciałbym zwrócić uwagę na zakładkę: "PODGLĄD ONLINE":
* Po prawej stronie mamy do pobrania fragment mapy w wersji DEMO z trzema podstawowymi skórkami, dzięki czemu można sprawdzić wygląd mapy w swoim odbiorniku,
* sam serwis mapowy, pomimo że działający na tych samych mechanizmach co Emapi jest jednak nieco zmodyfikowany. Najważniejsza zmiana: "Po wyznaczeniu trasy można ją zapisać w postaci pliku GPX" (format śladu) Opcja: "Zapisz GPX",
* zgłaszanie poprawek do mapy: podobnie jak w serwisie Emapi - po kliknięciu prawym przyciskiem otwiera się menu kontekstowe.

UWAGA: Mapa on-line jest zgodna z mapą prezentowaną przez serwis Emapi firmy Emapa - głównego dostawcę danych mapowych dla Topo_PL i przedstawia jedynie poglądowe, najważniejsze dane mapowe z możliwością zgłaszania poprawek. Mapa on_line ma charakter uniwersalny, nie spersonalizowany na potrzeby PL Topo. Widoczna w odbiorniku GPS mapa PL Topo posiada znacznie bogatszą charakterystykę pokrycia terenu obszarami typu lasy, łąki, pola, zarośla jak też odmienną grafikę.

Dyskusja na temat mapy i ewentualne pytania prosimy zadawać w tym wątku: viewtopic.php?f=2&t=11858&start=0
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: PL_Topo (2012 Q2) - informacje.

Postprzez beetle-m » Śr, 01 sie 2012 6:03

Nie mogę przenieść ważnego postu bo zniknie w innym wątku (gdzie stanowi odpowiedź na zadane pytanie) więc cytuję:
Azymut w innym wątku napisał(a):W obecnej cenie zakupu mapy PL Topo znajdują się aktualizacje do roku czasu (przewidywane są w cyklu kwartalnym). Po upływie pierwszego roku będzie można wykupić aktualizacje na kolejny rok. Koszt tych kolejnych aktualizacji dziś jeszcze nie jest określony i zapewne będzie wynikał także z sytuacji rynkowej z jaką będziemy mieć wówczas do czynienia. Szacunkowo wstępnie jednak można powiedzieć, że wykupienie rocznej aktualizacji będzie kosztować około 70 złotych (czyli przy założeniu 4 aktualizacji w roku jednostkowy wychodzi 17,50 zł).
Pozdrawiam, mariuszD
nüvi 3490LMT // były nüvi: 3790T // 765T // 760 // 250W
// CNE nüMaps Lifetime dla NTU // Xiaomi Mi9 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Bywalec
 
Posty: 6712
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: PL_Topo (2012 Q2) - informacje.

Postprzez GPS Maniak » Pt, 03 sie 2012 10:56

Skórka mapy PL Topo wg pomysłu kolegi Ajgera:
Ajger napisał(a):W archiwum są wszystkie pliki TYP oraz pliki *.bat umożliwiające szybką zmianę skórki w MapSource. Pliki trzeba wypakować do katalogu, w którym jest zainstalowana mapa.
Moja skóra to plik: 1769_MOJ.typ i baczówka do niego: skorka-moja.bat
Zmiany dotyczą głównie poligonów, niektórych linii i kilku POI. Jeśli będzie taka potrzeba, to się pozmienia wszystko :mrgreen:

Jak zmienić skórkę w pliku gmapsupp.img na karcie opisane jest tu: http://garminwpolsce.pl/porady/#wyglad


PL_Topo.zip
(74.86 KiB) Pobrane 954 razy
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: PL_Topo + PL Ścieżki informacje.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 16 paź 2012 14:13

Mapa funkcjonuje na rynku blisko 3 miesiące. Zbliża się czas pierwszej aktualizacji - do wersji 2012 Q3.
Stąd też czas na aktualizację mapy: Sciezki_PL.

Co nowego na mapie? Drogi polne i leśne na terenie Jury Krakowsko Częstochowskiej.
Na mapie znajduje się również orientacyjne info o lokalizacji (zagęszczeniu) formacji skalnych na terenie Jury.

Na lewo mapa PL_Topo, na prawo PL_Topo wraz z mapą PL_Ścieżki (2012_3):

Zalacznik1.jpg


Aktualne pokrycie i statystyka mapy:

!_sciezki_zasieg_2012_3.jpg


!_sciezki_statystyka_2012_3.jpg


Ewentualne sugestie na temat obszaru jaki powinien się pojawić w wersji 2012_4, można zgłaszać w wątku Mapa Ścieżki PL.
Jeżeli nie pojawi się nic ciekawszego, na tapetę pójdą zapewne Mazury.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: PL_Topo + PL Ścieżki informacje.

Postprzez GPS Maniak » N, 04 lis 2012 19:56

Dzięki poważnemu zaangażowaniu kolegi Macieja "torqe" kolejna odsłona mapy Ścieżki_PL - w wersji PL_Sciezki_2012_31.

Co nowego na mapie? Drogi polne i leśne na terenie szeroko rozumianej Ziemi Tarnowskiej.
Mapa obejmuje zatem obecnie następujące regiony:
* Białowieża
* wschodnia część Puszczy Noteckiej
* Roztocze
* Kampinos
* okolice Jeziora Turawskiego, wschodnie okolice Opola
* Jura Krakowsko Częstochowska
* Okolice Rzeszowa
* Ziemia Tarnowska

Aktualne pokrycie i statystyka mapy:

!_sciezki_zasieg_2012_31.jpg


!_sciezki_statystyka_2012_31.jpg


Ewentualne sugestie na temat obszaru jaki powinien się pojawić w wersji 2012_4, można zgłaszać w wątku Mapa Ścieżki PL.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: PL_Topo + PL Ścieżki informacje.

Postprzez GPS Maniak » Śr, 14 lis 2012 13:04

W ślad za informacją pochodzącą wprost z Azymutu:
Azymut napisał(a):http://www.garminwpolsce.pl/aktualizacje
Chcemy zrobić jeszcze parę drobnych poprawek związanych z samą stroną, ale skoro jest zainteresowanie to użytkownicy Garniaka mapę w wersji 2012.3 mogą już pobierać.


Możliwość pobrania aktualizacji mapy: http://www.garminwpolsce.pl/aktualizacje
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: PL_Topo + PL Ścieżki informacje.

Postprzez tboniasty » Pt, 11 sty 2013 11:51

Czy na chwilę obecną, produkt dojrzał do sprzedaży "on-line", na podstawie przesłanego id karty/odbiornika?

Pozdrawiam,
Przemysław
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Site Admin
 
Posty: 1224
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: PL_Topo + PL Ścieżki informacje.

Postprzez GPS Maniak » Pn, 04 lut 2013 23:37

Kolejna odsłona mapy Ścieżki_PL - w wersji PL_Sciezki_2012_4 to znów praca Macieja wsparta moim lekkim dłubaniem. Efekt:

Obrazek

Uwaga: Pomimo iż w stosunku do poprzedniej wersji przybyło ok. 10 tys. km dróg, ogólna ilość obiektów liniowych różni się od poprzedniej wersji nieznacznie, co jest spowodowane przeniesieniem niektórych obiektów (np. linie energetyczne) to mapy podstawowej.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: PL_Topo + PL Ścieżki informacje.

Postprzez GPS Maniak » Wt, 12 lut 2013 20:36

Ścieżki_PL - w wersji PL_Sciezki_2012_41. Statystyki nieco później. Teraz krótkie info: mapa powiększona o Beskid Mały.

EDIT: Obiecane statystyki i pokrycie mapy:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: PL_Topo + PL Ścieżki informacje.

Postprzez GPS Maniak » Śr, 06 mar 2013 17:09

Ścieżki_PL - w wersji PL_Sciezki_2012_42.
Krótkie info: mapa powiększona o Masyw Ślęży, część Wyżyny Wieluńskiej oraz szeroko pojęte okolice Poznania.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: PL_Topo + PL Ścieżki informacje.

Postprzez GPS Maniak » Śr, 27 mar 2013 15:38

Ścieżki_PL - w wersji PL_Sciezki_2013_10.

Krótkie info: mapa powiększona o północną część Wyżyny Wieluńskiej, okolice Sandomierza, Wdzydze i okolice, Puszczę Notecką na północ od Drezdenka oraz północne rubieże Bieszczadów.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Następna strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości