TrekBuddy

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: TrekBuddy

Postprzez gavia » Wt, 05 mar 2013 10:24

Ranger napisał(a):- wykonywanie geotagowanych zdjęć powiązanych z plikiem gpx w wersji androidowej



Jak wygląda taki ,,powiązany plik'' . Chodzi mi o to czy będzie to coś takiego, że po imporcie tego pliku np. do Endomondo, RunGps,Base Comp ,Trail.pl ,SportTrackera czy gdziekolwiek indziej będziemy widzieć na mapie ślad + ikonki zdjęć w którym miejscu były zrobione? Jaki jest format takiego pliku i czym go ewentualnie można otworzyć ?.


( Większość aplikacji na Androida ma funkcje robienia zdjęć z danymi GPS ale nie są one ,, powiązane ze śladem'' , przynajmniej tak mi się wydaje na przykładzie Locusa czy Oruxmap- ale może się mylę?)
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: TrekBuddy

Postprzez Ranger » Wt, 05 mar 2013 11:07

TrekBuddy używa do linkowania zdjęć gpx-owego tagu <link href=.../>
Nie wszystkie aplikacje muszą to robić identycznie.
Różnica w użyciu jest dość widoczna - po wczytaniu pliku gpx skojarzonego ze zdjęciami można i nawigować i widzieć obraz do czego się zmierza na ekranie komputera podróży.
Niezależne geotagowanie zdjęć również pozwala na ich nawigacyjne użycie (współrzędne z sekcji exif), ale znacznie trudniej jest z nich zrobić logiczną sekwencję, bo są zazwyczaj traktowane jako niezależne obiekty.
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: TrekBuddy

Postprzez Ranger » Cz, 04 kwi 2013 14:37

Poniżej kolejne przykłady wykorzystania nowych nawigacyjnych możliwości Treka 1.2.0
- widoczne trasy wycieczek wraz z wybranymi POI w rozległym bieszczadzkim terenie
- widoczne równocześnie warianty możliwych do wykonania tras
- nawigacja do wybranego celu (POI)
Trasy wycieczek i POI pochodzą z bieszczadzkiego serwisu Lecha, zostały jedynie przekształcone do postaci wielosegmentowego śladu plus POI (czyli wszystko w jednym pliku gpx).

Obrazek
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: TrekBuddy

Postprzez Ranger » So, 01 cze 2013 11:50

W androidowej wersji Treka 1.2.3 pojawiła się mozliwość rejestracji logów gpx z czujników tętna, np. Garmin HRM1G, poprzez wbudowaną w aplikację wtyczkę.
Dotyczy posiadaczy modeli telefonów wyposażonych w interfejs ANT+
http://www.thisisant.com/business/oppor ... droid-api/
Więcej szczegółów nt. można znaleźć na forum aplikacji.
Pozdrawiam
Ranger

Obrazek
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: TrekBuddy

Postprzez Ranger » Wt, 16 lip 2013 16:46

Sezon "ogórkowy" w pełni, a tu ukazała się kolejna aktualizacja Treka 1.2.4.
A w niej coś więcej, lepiej, szybciej ;-)
W sam raz np. na zbliżający się wielkimi krokami doroczny BM Bielawa :-)
Pozdrawiam
Ranger

Obrazek
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: TrekBuddy

Postprzez GPS Maniak » Śr, 14 sie 2013 11:03

@Ranger. Żebyś nie marudził, że GPS Maniak to tylko "Garmin i Garmin", a jak smartphone to tylko "Locus i Locus":

Zalacznik7.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: TrekBuddy

Postprzez Ranger » Śr, 14 sie 2013 14:55

Fajnie, dzięki za info. Wszystko się zgadza, ma być nie za dużo i dość prosto.
Jak widzisz mogę też czasem nie marudzić ;-)
Chociaż ... tak po prawdzie gotowe mapy do Treka to nie tylko Compass, ale też np. ExpressMap, grupa CartoMedia czy Plany. Razem na dziś dobrze ponad trzysta produktów mapowych. Z nowych rzeczy - sudecki komplet Sygnatury w 1:50k.
A skoro już o konkurencji i nowościach - właśnie finiszuje nowa wersja Treka na kolejną platformę (żeby nie bylo tylko o Androidzie), tym razem dla Windows Phone 8. Dla Treka to już szósta platforma :-)
Pozdrawiam
Ranger

Obrazek

Obrazek
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: TrekBuddy

Postprzez GPS Maniak » So, 17 sie 2013 13:12

Ranger napisał(a):Chociaż ... tak po prawdzie gotowe mapy do Treka to nie tylko Compass, ale też np. ExpressMap, grupa CartoMedia czy Plany.

Nie mogę wszystkich jednakowo promować :wink: Niemniej zmieniłem nieco info na www. Obecnie brzmi to tak: TrekBuddy, do którego można zakupić gotowe mapy rodzimych wydawnictw w tym m.in. wydawnictwa Compass.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: TrekBuddy

Postprzez Marko » Pn, 16 gru 2013 19:30

Ranger napisał(a):A skoro już o konkurencji i nowościach - właśnie finiszuje nowa wersja Treka na kolejną platformę (żeby nie bylo tylko o Androidzie), tym razem dla Windows Phone 8. Dla Treka to już szósta platforma :-)

To świetna wiadomość!
Wreszcie jakaś w pełni działająca nawigacja "pod rastry" dla WP8.
Tak to wygląda (nawigacja do punktu) w rzadko prezentowanym układzie poziomym (wyd. Compass, Okolice Bielska-Białej):
wp_ss_20131216_0012.png[/attachment
[attachment=0]wp_ss_20131216_0011.png
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: TrekBuddy

Postprzez Ranger » Cz, 10 lip 2014 11:39

Została ogólnie udostępniona wersja TrekBuddy dla platformy WindowsPhone 8/8.1 :-)
Więcej informacji
http://www.trekbuddy.net/forum/viewtopic.php?t=7619
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: TrekBuddy

Postprzez epkchmiele » Cz, 10 lip 2014 21:06

O...w końcu bez cudowania mogę sobie sprawdzić aplikacje. Jak dla mnie to mało intuicyjna, twonav locus opanowałem w mig, a tu niestety nawet nie potrafię zaznaczyć poi i nawigować do niego. Mapy wyświetla super. jest kilka błędów na lumi 620: nie można odczytać wyskakujące okienka w trybie jasnym na wp8, wyskakują czarne okienka i tylko można się domyślać że gdzieś trzeba coś nacisnąć. Po drugie ikonki na dole ekranu są tak malutkie że nie jestem w stanie ich aktywować, po kilku naciśnięciach ustawiając palec bokiem nieraz uda się trafić.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: TrekBuddy

Postprzez Ranger » Cz, 10 lip 2014 22:08

No cóż, to wcale nie jest skomplikowane, wystarczy trochę ... poczytać :-)
Na wielkość ikon jest prosty sposób, nazywa się to kastomizacja aplikacji. Przy dzisiejszych rozrzutach wielkości i rozdzielczości ekranów to co na jednym wygląda normalnie na innych już nie.
Poniżej przykład nawigacji do punktu w Lumii 620, a przy okazji i przykład dostosowania elementów do jej ekranu.
Pozdrawiam
Ranger
Załączniki
WindowsPhone_TrekBuddy_kastomizacja.png
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: TrekBuddy

Postprzez epkchmiele » Pt, 11 lip 2014 7:46

Czyli jak powiększyć dolny pasek ikon, bo ja już próbowałem wszystkiego i nie znalazłem takiej opcji. Chyba że u mnie to nie działa.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: TrekBuddy

Postprzez Ranger » Pt, 11 lip 2014 9:26

Pasek można zestawić np. z ikon wybranych w/g własnego uznania i umieścić w folderze aplikacji zawierającym te elementy. Czy to jest takie trudne, by sobie przeczytać opisy kastomizacji aplikacji w wiki, np.
http://www.trekbuddy.net/wiki/index.php ... tion#Icons
wziąć dostępny tu, standardowy obrazek zestawu ikon, np. powiekszyć go sobie i wrzucić gdy potrzeba ?
To coś najprostszego, można przecież, w pewnym zakresie, zmienić wygląd elementów aplikacji jak się chce, co ilustruje kolejny przykład poniżej :-)
Pozdrawiam
Ranger

Obrazek
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: TrekBuddy

Postprzez Marko » Pt, 11 lip 2014 9:53

Ranger napisał(a):Pasek można zestawić np. z ikon wybranych w/g własnego uznania i umieścić w folderze aplikacji zawierającym te elementy. Czy to jest takie trudne, by sobie przeczytać opisy kastomizacji aplikacji w wiki...

Jeśli to nic trudnego, to poproszę o krótki "tutorial" jak to zrobić w Windows Phone 8, gdzie brak dostępu do plików.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość