problem ze ściągnięciem na gps skrzynek

O współczesnych poszukiwaczach skarbów.

Moderator: Spider

problem ze ściągnięciem na gps skrzynek

Postprzez bramkarzstycznia » Cz, 29 gru 2011 16:28

witam,

1. wchodzę na stronę opencaching.pl
2. szukam skrzynek z mojej lokalizacji i wybieram ikonę przy interesujacej mnie skrzynce " wyślij do gp"
3. pokazuje się okno - Garmin - "kliknij aby wysłać op3e53 do gps"
4. szuka podłączonego gps i znajduje
6. pokazuje się komunikat ze strony opencaching.pl " The file E:/Garmin/gpx/myData.GPX already exists on your GPS Device. OK to overwrite the file? " TAK lub NIE , wybieram TAK
7. w międzyczasie jest wybór zapisu na karcie bądz na urządzeniu. Nie ma wpływu na czym pozostawiam
8. info, że geocache zapisany z powodzeniem

I tu pojawia się problem, na urządzeniu w folderze geocache nie ma nic. Pomocy.

a.
62S
bramkarzstycznia
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn, 26 gru 2011 17:20

Re: problem ze ściągnięciem na gps skrzynek

Postprzez bramkarzstycznia » Cz, 29 gru 2011 19:49

Temat rozwiązany ; trzeba zapisywać w moim przypadku jako gpx gc i jest ok.

pozdrawiam
62S
bramkarzstycznia
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn, 26 gru 2011 17:20

Re: problem ze ściągnięciem na gps skrzynek

Postprzez MajkelNajt » Śr, 12 gru 2012 23:51

Witam.
Podczepię się do tematu z racji tego że nie umiem,nie wiem jak wrzucać skrzynki z opencaching.pl do mojego oregona.
Wstyd się przyznać ale jestem debilem pod względem informatyki i nie umiem sobie z podstawowymi rzeczami poradzić.
Tzn sprawa wygląda następująco - pojedynczą skrzynkę jako waypoint umiem wrzucić do Garmina - robię wszystko jak w opisie "bramkarzstycznia" z tym że jeśli chcę zapodać następną to muszę odłączyc garmina od kompa, zmienić nazwę skrzynki w samym "dżipiesie" z np OP0832 na "Leśne ssaki" po czym podłączam garmina znowu do kompa i wtedy całą czynność powtarzam... jest to co najminej dziwna procedura i obawiam się o stan mojego wejscia miniusb - pojutrze będzie rozjechane jak Tajska Dzi... tzn Prostytutka po nocy za 100$
Oczywiscie w oregonie mam też taki folder jak geocaching ale chęć poznania tego jak się go używa i jakie daje możliwośći pozostaje jak narazie w moich najskrytszych marzeniach.
Jeśli ktoś byłby tak miły i mnie nakierował co trzeba zrobić żeby skrzynki z np mojej okolicy hurtowo wrzucić to byłbym bardzo wdzięczny (Proponowałbym aby w tym miejscu kierować się współczuciem i litością dla Garmina - łatwego życia ze mną nie ma)
Nie wiem czy to jakiś program jest do tego potrzebny, zaklęcie czy co?
Pozdrawiam
Michał
MajkelNajt
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): N, 09 gru 2012 22:22

Re: problem ze ściągnięciem na gps skrzynek

Postprzez mzksiak » Cz, 13 gru 2012 2:50

Cześć
Akurat opencaching.pl jest dużo łatwiejszy i przystępniejszy nawet dla mniej ogarniętych userów PC tudzież innej elektroniki :D
Pierwsze co zrób, jeśli jeszcze nie zrobiłeś, to zarejestruj się w serwisie opencaching.pl. Poczytaj regulamin, zasady zabawy (chyba, że już poznałeś to ok, warto jednak przed pierwszym wyjściem na skrzynki mieć pojęcie, żeby nie być zawiedzionym, lub nie zawieść innych (głównie założyciela danego kesza)
Jak już się zarejestrujesz masz po lewej w panelu -szukaj skrzynki- wchodzisz w to - szukasz wg nazwy skrzynki, odległości, po założycielu, wg nazwy miejscowości .... ja polecam tą ostatnią opcję, wpisujesz swoją miejscowość, jeśli będziesz kilka takich samych miejscowości (jest tak bardzo często) musisz odnaleźć swoją.. wpisz jeszcze w jakiej odległości (dajmy na to 20 km) i na koniec klikasz - szukaj-
Wyświetli Ci się lista keszy, na samym dole masz wykaz keszy, kliknij wykaz keszy od ,,liczba" do ,,liczba" format GPX, bądź jeśli chcesz ze zdjęciami klikasz Garmin (na początek zalecam jednak format gpx, bo garmin to trochę wyższa szkoła jazdy). Ściągnięty plik kopiujesz do pamięci oregona do folderu gpx i cieszysz się keszami w odbiorniku...
62s , Nuvi 1390 T LMU Kocham Cię Polsko ;) TopoPl.UMPpcPL Obrazek
mzksiak
Początkujący
 
Posty: 88
Dołączył(a): Cz, 31 gru 2009 18:57
Lokalizacja: Głogów i Suchy Las

Re: problem ze ściągnięciem na gps skrzynek

Postprzez MajkelNajt » Cz, 13 gru 2012 21:41

Dziękuję Ci bardzo!!! Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo ucieszył mnie widok skrzyneczek na mapce.
Bóg zapłać!
MajkelNajt
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): N, 09 gru 2012 22:22

Re: problem ze ściągnięciem na gps skrzynek

Postprzez Merkot » Wt, 15 paź 2013 20:10

Często po podłączeniu kabla USB wita mnie taki komunikat:

Obrazek

i koniec, urządzenie przestaje reagować. Co może być przyczyną?
Czy spotkał się ktoś z takim problemem i zna sposób zaradzenia?
Czy może należy egzemplarz reklamować?
eTrex 30 Obrazek
Merkot
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): N, 13 paź 2013 0:22

Re: problem ze ściągnięciem na gps skrzynek

Postprzez znad_morza » N, 26 lut 2017 16:04

Mi się udało przerzucić do garmina skrzynki, a właściwie jedną skrzynkę. Kiedy dodaję kolejną to pierwsza "znika". Co robię nie tak?
znad_morza
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): N, 26 lut 2017 14:14
Lokalizacja: Koszalin


Powrót do Geocaching

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości