nawigacja w WP8

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Pt, 20 gru 2013 10:40

Punktów via brakuje mi najbardziej, ale braków jest więcej, o czym wspominał Zachu:
- brak symulacji (w Nuvifonie A10 też nie mam),
- brak asystenta pasa,
- brak rejestracji śladu (jest tylko podgląd, chyba bez zapisu),
Skali brak, ale jest coś a'la "linijka" z kompasem. Dosyć czytelnie wyświetla numery dróg powiatowych i krajowych, oraz autostrad:
wp_ss_20131220_0001.png

Co zatem jest?
"Dynamiczny" wybór widoku 3D/2D (jeśli chcesz, to przewijasz mapę w 3D - na bieżącym kierunku, jeśli wolisz, wchodzisz w widok 2D - "północ góra" - wszystko na ekranie mapy).
Jest też trochę bajerów z AM, np. zmiana progu przekroczenia prędkości o +30 km/h (z podziałem na teren zabudowany i niezabudowany).
Nawigacja Nokii to uboga krewna Nuvi, bardzo ładna i pełna polotu, ale mniej bystra.
Z tym, że niedawna aktualizacja pokazała pewien progres, stąd jest nadzieja, że i Nokia Drive Here kiedyś w pełni dojrzeje.

Póki co, Nuvifonów już prawie nie ma na rynku, a staroci nikt nie chce, więc mój nie zmienia właściciela ;-)
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Ranger » Pt, 20 gru 2013 12:08

@Zachu
Oczywiście że Here Drive + (dawniej Nokia Maps) to nie jest jakiś zupełnie nowy projekt.
Można sobie zadać pytanie, jak to zrobił Lechu, jak ta nawigacja wygląda na nowej, było nie było, platformie.
Wygląda ładnie i jest dość praktyczna. No i co najważniejsze, działa ;-)
Z ciekawostek - wszystkie Lumie z WP8 posiadają dwusystemowy odbiornik GNSS.
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Zachu » Pt, 20 gru 2013 12:34

Marko napisał(a):- brak rejestracji śladu (jest tylko podgląd, chyba bez zapisu),

Po to masz system operacyjny w telefonie żeby dograć odpowiedni program i on będzie brakujące ślady nagrywał ;)

Co do via to logując się do map HERE na www można sobie tam trasy układać i je eksportować nie wiem czy wtedy nie są właśnie z punktami pośrednimi wysyłane.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Pt, 20 gru 2013 12:38

Zachu napisał(a):Co do via to logując się do map HERE na www można sobie tam trasy układać i je eksportować nie wiem czy wtedy nie są właśnie z punktami pośrednimi wysyłane.

Jak wyeksportować do Here Drive + w telefonie?
http://discussions.nokia.com/t5/HERE-Lo ... -p/1788542
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez GPS Maniak » Pt, 20 gru 2013 13:11

Ranger napisał(a):Z ciekawostek - wszystkie Lumie z WP8 posiadają dwusystemowy odbiornik GNSS.

Nie wiadomo czy to dobra wiadomość, czy zła :wink:
W każdym bądź razie Garmin nie bardzo sobie radzi z oprogramowaniem chipsetów GNSS. Przynajmniej w Oregonie 6xx gdzie siedzi takie coś: Mediatek MT3332N 5in1 Multi-GNSS Receiver SoC (System on Chip) for: GPS/GLONASS/Beidou/Galileo Satellite Systems.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Ranger » Pt, 20 gru 2013 13:23

@Lechu
W Lumiach problem raczej wygląda na opanowany :-)
@Marko
Działa synchronizacja POI, tras jeszcze nie.
Serwis synchronizuje dane do różnych urządzeń, m.in odbiorników wbudowanych w samochody i póki co wszyscy na to psioczą.
Pozdrawiam
Ranger
Ranger
Garniak
 
Posty: 2388
Dołączył(a): Pn, 14 sty 2008 16:22

Re: nawigacja w WP8

Postprzez epkchmiele » Pt, 20 gru 2013 15:02

Sprawdziłem i potwierdzam trasy nie synchronizuje, można udostępnić na facebook ale przesyła tylko start i metę bez punktów pośrednich. No nic czekam, oby się nie okazało, że będzie tak samo synchronizował jak udostępniał, czyli bez punktów pośrednich. To co jest fajne to przyjemne ustalenie trasy na www, można przeciagać na mapie ustalony punkt pośredni.
Wracając do garmina to będzie fajnie jak się nic nie wydarzy na trasie, w M10 po usłyszeniu (przez SB) że objazd jest przez Pcimie to wyszukuje miejscowość, klikam jedź i punkt jest dodawany do trasy, poza tym mogę sobie wyszukać poi do bieżącej trasy (wystarczy kliknąć na wskaźnik pozycji), no i brak asystenta, dlatego traktuje to jako ciekawostkę i raczej na krótkie trasy.
Oregon 650t, Garmin Asus M10
Było: Oregon 550T
epkchmiele
Bywalec
 
Posty: 823
Dołączył(a): N, 14 mar 2010 11:57

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Pn, 23 gru 2013 0:11

Po weekendzie kilka spostrzeżeń dotyczących najmłodszego dziecka Microsoftu, czyli Windows Phone 8:
1. HERE Drive+ nie wyłącza ekranu, nie trzeba się mocować z ustawieniami,
2. indywidualne ustawienia dla połączenia bluetooth on/off. Dla bluetooth skala głosu 1-10 (zapewne z myślą o słuchawkach Bluetooth); na głośniki w telefonie: 1-30. Dzięki temu powiadomienia głosowe można rozłączyć, jeśli opuścimy samochód (rozłączymy bluetooth).
3. tylko 3 poziomy jasności ekranu (wysoki, średni i niski) oraz ustawienie automatyczne. Nawet niski poziom jasności daje dosyć mocne podświetlenie. To rzutuje na niski czas pracy przy włączonym ekranie non-stop.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez meridian » Pn, 30 gru 2013 12:39

Aplikacja dla systemu WP 8 http://www.smartmaps.cz/stahnout/wp/
Mapy w plikach dedykowanych.

Załącznik.JPG
Obrazki aplikacji w systemie Android.
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Pn, 30 gru 2013 14:05

Obok rastra Smartmaps jest też wektorówka Seznamu.
W sklepie trzeba szukać: "mapy cz".
Link do sklepu: http://www.windowsphone.com/pl-pl/store ... 38a5e9a1e5
Mapy do ściągnięcia (ok. 400MB), POI i routing online.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Cz, 02 sty 2014 9:44

Tylko dla WP8 Mapsnap GPS, czyli zrób zdjęcie (lub skorzystaj z jpg-a z galerii), skalibruj i używaj.
http://www.windowsphone.com/pl-pl/store ... 237de2db9e
"The best" ze znanych mi rastrowych programów na smartfony ;-)
Mapa obracana ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=HzM076GNfTE
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez meridian » Cz, 02 sty 2014 10:39

Marko napisał(a):"The best" ze znanych mi rastrowych programów na smartfony ;-)

Jeżeli chodzi o aplikację Smatmap to, może tak.
Zauważ, że w innych aplikacjach nie trzeba stosować metody dla skautów
żeby "skalibrować" mapę dowolnego obszaru.

Ile razy skorzystasz z tej metody ? (dwa razy, żeby sprawdzić sposób działania :wink: )
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Cz, 02 sty 2014 11:26

meridian napisał(a):Zauważ, że w innych aplikacjach nie trzeba stosować metody dla skautów
żeby "skalibrować" mapę dowolnego obszaru.

W których programach można kalibrować mapę w smartfonie?
meridian napisał(a):Ile razy skorzystasz z tej metody ? (dwa razy, żeby sprawdzić sposób działania :wink: )

Nie wiem. Pewnie w trakcie wycieczki do ZOO, po jakiś parkach. Na codzień takich map nie mam wgranych, bo trudno to przewidzieć.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: nawigacja w WP8

Postprzez meridian » Cz, 02 sty 2014 11:33

Marko napisał(a):W których programach można kalibrować mapę w smartfonie?.

Był jakiś programik dla systemu WM, który umożliwiał "kalibrację" mapy w urządzeniu.
Jeżeli można skalibrować mapę w pececie to nie jest konieczna możliwość "kalibracji" w urządzeniu.

Marko napisał(a):Na codzień takich map nie mam wgranych, bo trudno to przewidzieć.

To może być dowolny plik .jpg, ( wrzuć kawałek mapy geoportalu) tylko nie przesadź z wielkością pliku.
Ostatnio edytowano Cz, 02 sty 2014 11:43 przez meridian, łącznie edytowano 2 razy
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: nawigacja w WP8

Postprzez Marko » Cz, 02 sty 2014 11:36

Co do kalibracji, to możliwości sporo:
(a) w oparciu o 3 punkty i współrzędne (w dziesiętnych lub w stopniach, min. i sek.);
(b) w oparciu o jeden punkt i skalę;
(c) w oparciu o znane współrzędne, ale i w oparciu o punkty charakterystyczne (np. skrzyżowania) na Bing Maps (transmisja danych)
wp_ss_20140102_0002.png


meridian napisał(a):Jeżeli można skalibrować mapę w pececie to nie jest konieczna możliwość "kalibracji" w urządzeniu.

No tak, ale nie zawsze ma się mapę. Bywa, że chcemy korzystać z tego co widzimy na billboardzie (np. mapa jakiegoś szlaku spacerowego, trasy rowerowej).
Możliwości wykorzystania Mapsnap GPS jest sporo.

Co do Mapsnap GPS to jest również możliwa rejestracja śladu. Co ważne, włącza się równolegle z włączeniem programu.
W pozostałych testowanych na WP8 najczęściej defaultowo trzeba było bądź klikać.
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości