MapaMap (GPMapa) na Androida

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Pn, 06 sie 2012 13:29

Dostałem maila "zaczepnego" :wink: :
Info@MapaMap.pl napisał(a):Produkt obecny:
Nazwa: MapaMap PL for Android™
Mapa: PL-2012Q1b
Typ licencji: Bezterminowa

Upgrade do: *
Nazwa: MapaMap PL for Android™
Mapa: PL-2012Q2
Typ licencji: Bezterminowa
tylko za 39 zł (do końca sierpnia).

Zakładam, że mapGO ma aktualne dane (2012Q2) więc jeśli zakupię upgrade to i tak nie będzie w nim A2 i tego wszystkiego czego nie widać tam teraz.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez GPS Maniak » Pn, 06 sie 2012 13:41

Teoretycznie A2 powinna być: " Państwa nawigacji są dostępne aktualniejsze mapy Polski z II kwartału 2012 wraz z wszystkimi drogami otwartymi przed EURO 2012. W ramach trwającej letniej promocji na aktualizacje map, proponujemy Państwu dokonać aktualizacji map za jedyne 39 zł (zamiast dotychczasowych 55 zł)"

Ja jednak poważnie zastanawiam się nad tym, czy nie zrezygnować z map IMAGISU - tzn. zostawić tę wersję jaką mam obecnie ale bez kupowania licencji na nowe mapy, a ponieważ kończy mi się właśnie 14 dniowa licencja trial na Navmaxa z mapami Emapy, coraz bardziej mnie korci, by dać im zarobić te 49 zł :D
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Pn, 06 sie 2012 13:47

Porównywałem "swoje" rejony (specjalne miejsca, które mają dać mi obraz porównawczy) w mapGO i Emapie.
Więcej błędów znalazłem w Emapie więc:
- Imagisowi dam szansę na zmiany podczas kilku kolejnych aktualizacji (potem może "zupgrejduję"),
- poczekam aż Emapa usunie kropki po skrótach "nr" i zobaczę co dalej :wink:

Numer.png
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Wt, 25 wrz 2012 19:25

Pojawiała się aktualizacja aplikacji MapaMap do wersji 7.3.2
Google Play napisał(a):W tej wersji:
Wersja 7.3 wprowadza nowy manager map, który umożliwia bezproblemowe pobieranie danych mapowych, nawet po chwilowej utracie połączenia z Internetem.
Dodatkowo wersja 7.3 wprowadza nowe mapy Polski z III kwartału 2012. W nowej wersji dodano 388 planów miast i miejscowości oraz prawie 2 tysiące km dróg.
cokolwiek to znaczy.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Wt, 14 sty 2014 12:40

Pojawiła się aktualizacja aplikacji, wersja 7.8.2:
Imagis napisał(a): Pragniemy poinformować, że pojawiła się najnowsza wersja systemu nawigacji MapaMap dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Wersja sygnowana jest numerem 7.8. i zawiera następujące usprawnienia:

- uproszczony instalator
- obsługa rozdzielczości HD
- najnowsze mapy Polski Q42013
- poprawione wyznaczanie tras- routing
- usprawnione odtwarzanie komunikatów głosowych
- udoskonalenie szacowania czasu dojazdu do celu

Wraz z nową werją aplikacji wprowadzona została najnowsza mapa Polski z 4 kwartału 2013

Więcej na: :arrow: http://www.mapamap.pl/news/142929
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez meridian » Wt, 14 sty 2014 19:21

E.. to dzisiaj same nowości w MapaMap.

Dedykowany tablet do nawigacji MapaMap.

http://www.mapamap.pl/pl/shop/gps
Edycja: Zmiana linku.
Ostatnio edytowano Wt, 14 sty 2014 19:38 przez meridian, łącznie edytowano 1 raz
Oregon 650 T
meridian
Garniak
 
Posty: 2173
Dołączył(a): Śr, 10 paź 2012 17:25

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Śr, 29 sty 2014 8:01

Z uwagi na to, że mój nuvi 3xxx jest w serwisie postanowiłem spędzić kilka dni z MapaMap na Androidzie.
Niestety, mam poważne uwagi dotyczące funkcjonalności/przydatności aplikacji. Powrócił jeden ze starych tematów znanych mi już z czasów GPMapy, który już wtedy zgłaszałem producentowi.

1. Moim zdaniem MM stanowczo przesadza z komunikatami "skręć w ...".
Te komunikaty pojawiają się w zupełnie zbędnych momentach:
- niejednokrotnie na mocniejszym łuku drogi,
- podczas przejazdu łukiem drogą główną, która ma podporządkowaną odnogę boczną w przeciwnym kierunku,
- podczas przejazdu na wprost drogą główną, która ma podporządkowaną odnogę boczną.

Pokusiłem się o kilka testów jazdy z telefonem leżącym na fotelu pasażera czyli próba nawigacji w oparciu o komunikaty głosowe. Tragedia !
I nie jest to tylko kwestia moich przyzwyczajeń do sposobu komunikacji (ilości komend głosowych) Garmina.

Jeśli jadę prostą drogą i nagle słyszę: "skręć w lewo" to zmuszony jestem zerkać na ekran nawigacji by rozwiać wątpliwości. To odwraca uwagę od spraw ważniejszych, związanych z bezpieczeństwem ruchu.

2. O średniowiecznej bazie radarów lepiej nie będę się rozpisywał. Nawet na MapGo widać skrzynki, których nie ma już od LAT !

3. Komunikacja mailowa z pomocą techniczną pozostawia wiele do życzenia.
Dla mnie odpowiedź po kilkunastu dniach to delikatnie mówiąc jakieś ... nieporozumienie.
Ale .... autoresponder działa prawidłowo :P - brak uwag.
Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
pomoc@imagis.pl 17-01-2014 napisał(a):Dziękujemy za wiadomość. Odpowiemy na nią tak szybko jak będzie to możliwe.


Chyba "nie tędy droga" Szanowny Imagisie. Żałuję, że tak to wygląda.

Testowałem na:
Aplikacja: MapaMap PL for Android™ (ver. 7.8.2) na Samsung SIII mini
Mapa: PL-2013Q4
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Wt, 11 lut 2014 13:52

Wersja 8.0.2: :arrow: http://www.mapamap.pl/news/144583
Imagis napisał(a):MapaMap 8.0 - Społecznościowa nawigacja GPS
„Ty informujesz innych, oni informują ciebie ” – pod takim hasłem producent nawigacji MapaMap wprowadza społecznościowe funkcje do swojej nawigacji. MapaMap 8.0 - bo tak nazywa się najnowszy produkt, łączy w sobie najlepsze cechy profesjonalnej nawigacji oraz społecznościowe funkcje wymiany informacji pomiędzy użytkownikami. Dzięki nowemu rozwiązaniu użytkownicy dostaną do ręki narzędzie, które umożliwi im wzajemne ostrzeganie się przed kontrolą drogową, fotoradarami, wypadkami czy wybraniem trasy na której aktualnie są prowadzone roboty drogowe. Nowa funkcjonalność umożliwia rozesłanie takich informacji do pozostałych użytkowników w trybie ON-LINE, czyli natychmiast. Warto podkreślić że społecznościowe ostrzeganie będzie działało zawsze, nawet w sytuacji gdy użytkownik nie będzie się w danej chwili nawigował się do określonego celu. MapaMap 8.0 dostępna jest na smartfony i tablety z systemem Android oraz iOS, a jedynym warunkiem działania funkcji społecznościowych jest dostęp aplikacji do Internetu.

MM_8.0.2.png
MapaMap ver. 8.0.2

Opis działania wersji społecznościowej: http://www.mapamap.pl/social
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Pn, 15 gru 2014 7:04

FYI

Wersja 8.5
Imagis napisał(a):Informacja o premierze nowej wersji.
Dnia 9 grudnia 2014 miała miejsce premiera nowej wersji nawigacji MapaMap dla systemu Android. Nowa wersja oznaczona symbolem 8.5 wprowadza omijanie korków, nowe punkty adresowe (3,4 miliona) oraz nowy typ licencji o nazwie Life Time Maps. Nowa licencja gwarantuje dożywotni dostęp do aktualizacji map oraz funkcji omijania korków. Więcej o nowej wersji na stronie http://www.MapaMap.pl/news


Propozycja przejścia na Lifetime.
Imagis napisał(a):Informacja o obecnym produkcie.
Są Państwo użytkownikami systemu nawigacyjnego MapaMap na urządzeniu mobilnym z systemem Android. Obecnie posiadają Państwo licencję o nazwie Life Time, która gwarantuje bezterminowe działanie aplikacji (w odróżnieniu od wersji czasowych na przykład na 30 dni). Jednak obecna licencja nie gwarantuje Państwu bezpłatnego dostępu do aktualizacji map, tylko są one dodatkowo płatne.

Propozycja rozszerzenia do nowej licencji – WAŻNE !!!
Niniejszym chcielibyśmy zaproponować Państwu rozszerzenie swojej dotychczasowej licencji LifeTime do nowej licencji LifeTime Maps, która zagwarantuje Państwu dożywotni dostęp do bezpłatnych aktualizacji map oraz funkcji omijania korków.

Koszt jednorazowy takiego rozszerzenia to jedyne 39 zł
Nową licencję można zamówić tylko przez stronę http://www.MapaMap.pl/shop/updates
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez popej » Pn, 15 gru 2014 12:52

Here beta jest za darmo z mapami całego świata.
OSMAnd czy 7-ways pozwala robić własne mapy.
Garmin Viago daje Lifetime Europy za 60zł.

Chyba Imagis przespał okazję. Kiedyś kupiłem ich program licząc, że w cenie są aktualizacje map. Gdyby były, to może bym dzisiaj używał.
Poprawili chociaż kontrast mapy? Pamiętam, że była słabo czytelna.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Pn, 15 gru 2014 18:12

popej napisał(a):Chyba Imagis przespał okazję.
A może to ostatni "rzut na taśmę" ? Zmarnowane okazje się mszczą :P
Posiadam MapęMap dla samego faktu ... posiadania jej. Chyba sentyment :wink: Nie korzystam jakoś.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Re: MapaMap (GPMapa) na Androida

Postprzez beetle-m » Cz, 19 mar 2015 11:23

Jest aktualizacja do wersji 8.6.2 oraz nowe mapy 2015Q1:
http://www.mapamap.pl/news/171151

Imagis napisał(a):Nowa wersja w promocji
Wszyscy dotychczasowi użytkownicy nawigacji MapaMap w tradycyjnych urządzeniach GPS z systemem Windows CE, którzy nie posiadają wykupionej usługi o nazwie „prenumerata na mapy” (gwarantującej 4 bezpłatne aktualizacje), mogą dokonać aktualizacji najnowszych map korzystając z trwającej do końca marca promocji. Przewiduje ona koszt jednorazowej aktualizacji w cenie 39 zł (cena regularna 55zł).
Natomiast użytkownicy nawigacji MapaMap w urządzeniach mobilnych z systemem Android lub iOS, którzy posiadają czasowe wersje nawigacji (na 30 dni lub 365 dni), aktualizacje otrzymują automatycznie, bezpłatnie. To samo dotyczy posiadaczy licencji LifeTime Maps na smartfony i tablety z systemem Android, gwarantuje ona bowiem dożywotnie aktualizacje map bezpłatnie.


między innymi Imagis napisał(a):Odcinkowy pomiar prędkości
Główny Inspektorat Transportu Drogowego na rok 2015 zaplanował uruchomienie w Polsce 29 miejsc z odcinkowym pomiarem prędkości. Będą to odcinki dróg na których zostaną rozstawione urządzenia mierzące średnią prędkość samochodu. Każdy kierowca którego średnia prędkość przekroczy limit dozwolony na danym odcinku drogi, automatycznie otrzyma mandat na takiej samej zasadzie, jak z dobrze nam znanych fotoradarów. Dlatego też w najnowszej wersji nawigacji MapaMap producent wprowadza funkcję ostrzegania przed odcinkowymi kontrolami prędkości. Ponieważ dokładna data ich uruchomienia nie jest jeszcze znana, użytkownicy nawigacji będą mogli uaktywnić tę funkcję samodzielnie w ustawieniach systemu i będzie ona dostępna dla wszystkich wersji nawigacji MapaMap.
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Poprzednia strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości