popej napisał(a):Tak przy okazji odświeżenia Locusa w moim telefonie, zrobiłem aktualną mapę Polski z OSM:
Mapka czytelna -Takie
https://imagizer.imageshack.us/v2/236x354q90/13/hx7u.png wyraźne powiększenia na zwykłej turystycznej nie wiem czy da radę osiągnąć.
szkoda tylko, że nie widać poziomic i szlaków (albo nie umiem włączyć, widzę tylko opcję ''Cieniowanie'' , ma ustawione ,, Wędrówka'').
Bardzo podobna do Ump ( mam jakąś starą wersjĘ ) co widać poniżej ale w moim regionie ma lepszą=prawdziwszą ( albo inną)kategoryzacje dróg.
Np. porównując te dwa poniższe screeny na Osm żółta to główna droga na Okraj a ta biała to wąski asfalt , przerywana szuter ciągła też szuter .Oznaczone prawie prawidłowo z tym ,że te szutry są mniej więcej podobnej jakości nie wiem czemu to rozróżnienie .Końcówka ciągłego ( od ostatniego zakrętu do drogi głównej) jest kiepska tak samo jak sam początek (nad Kowarami) oznaczonego przerywaną linią .
Osm
Ump
Na Ump jeśli biała oznacza asfalt to ,, jest tego asfaltu za dużo'' .Ale na OSM też brakuje kawałka.Ma być tak jak tu
https://imagizer.imageshack.us/v2/236x354q90/202/hcnw.png gdzie ''białe=asfalt'' o ile coś widać.
Ale to sprawa danych OSM albo UMP.