Garmin Virb - kamera sportowa

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez michals » Cz, 06 mar 2014 21:10

Witajcie!
Noszę się z zamiarem zakupu kamery sportowej. Po prześledzeniu wielu przykładów nagrań i sprawdzeniu polityki prowadzonej przez danego producenta stwierdziłem, że powinienem nabyć kolejne urządzenie Garmina. Prześledziłem oferty kilku sklepów, włącznie z internetowymi zagranicznymi, ale mimo wszystko postanowiłem zapytać - czy znacie miejsce, gdzie mógłbym dostać taką kamerę z kilkoma akcesoriami stosunkowo tanio lub może ktoś posiada w jakimś sklepie zniżkę, którą mógłby się podzielić?

Może ktoś będzie znać odpowiedź na pytanie inne, choć dotyczące również kamery Virb. Jak wygląda zakup kamery np. przez Amazon.com? W sensie, jak wygląda sprawa opłat (podatek, cło)? Cena w sklepie jest bardzo atrakcyjna, jednak jeśli faktycznie doliczę w/w opłaty, dodam koszt przesyłki, to oferta przestaje być atrakcyjna, stąd moje pytanie do Was.

Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam!
michals
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Śr, 07 lip 2010 9:42

Re: Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez Wojtek Szydlowski » Cz, 06 mar 2014 22:35

W Polsce dobry jest eazymut.pl
Znaja sie na rzeczy.
Amazon to USA i dobra cena ale clo i vat raczej murowane i cena robi sie slaba.
No chyba' ze sam przywieziesz lub ktos zaufany.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez Zachu » Pt, 07 mar 2014 9:12

Dlaczego nie Go pro?
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez michals » Pt, 07 mar 2014 15:57

Wybacz mi Zachu, że w ten sposób, ale GoPro jest dla mnie sprzętem wartym ledwo połowę tego, co kosztuje w rzeczywistości. Filmów 4K i być może 10K w przyszłości nie potrzebuję, bo i po co, gdzie to gromadzić. Co mi po jakości nagrań (która swoją drogą nie jest jakoś znacząco lepsza od konkurencji, choć minimalnie może i tak dla wprawnego oka), skoro co chwile słychać narzekanie na zawieszenia, opóźnienia i brak reakcji urządzenia na jakiekolwiek komendy. Kamera ma nagrywać, i choćby taka, która nagrywa w jakości VGA i się regularnie nie psuje będzie lepsza, od tej, którą trzeba serwisować i która nagrywa w 4K. Polityka reklamacyjna GoPro też jest daleka od ideału.
Takie jest oczywiście moje zdanie i do moich potrzeb znacznie bardziej pasuje Garmin niż GoPro.

Dlatego nie GoPro, a że padło na Garmina cóż... :)

Dzięki kaltam
Ostatnio edytowano Pt, 07 mar 2014 18:36 przez michals, łącznie edytowano 1 raz
michals
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Śr, 07 lip 2010 9:42

Re: Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez Miszka » Pt, 07 mar 2014 17:18

Też rozważałem virb widząc ceny na amazonie.
Niestety opinie o jakości video są jednoznaczne: słabizna
N.p tu:
http://www.webbikeworld.com/motorcycle- ... rb-review/
Michal
teraz Vista HCx ( UMP pcPL ) + Nuvi 765T Taiwan ( UMP pcPL, za granicą CNE2010.31, awaryjnie GPMapa 2010.3)
kiedyś Nuvi 200v2 ( UMP pcPL, CNE 2009 )
Miszka
Bywalec
 
Posty: 250
Dołączył(a): Pn, 28 kwi 2008 11:55
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez michals » Pt, 07 mar 2014 18:53

Owszem, sporo opinii przemawia w kwestii jakości za innymi produktami, m. in. za GoPro. Nie wszystkie jednak przykłady filmów czy innych opinii mówią jednoznacznie, że jakość nagrań z VIRB'a jest zła. Ocena z powyższego linka opiera się na oprogramowaniu 2.4, a obecnie aktualna jest wersja 3.2, która zawiera (dodaną w innej, wcześniejszej wersji) poprawę jakości nagrań - wg producenta rzecz jasna.
Do mnie trafia jednak jakość samego urządzenia. Z odbiornika tej marki korzystam już piąty rok i nie było problemów, praktycznie żadnych. Generalnie elektronika lubi płatać figle i jednym z takich nieprzyjemnych urządzeń jest GoPro, które jakość nagrań może i ma nieco lepszą, ale pod tym względem nie jestem wybredny (zdjęcia robione Nokią E72 uważam za wystarczające dla mnie). Nie przemawia do mnie jednak awaryjność tej kamery, szczególnie w wersji najpopularniejszej, i którą sam rozważałem, czyli edycji czarnej. Po za tym po okresie dwuletniej gwarancji taki sprzęt mogę zutylizować, bo nikt tego nie naprawi, nie ma nawet oficjalnie żadnej części zamiennej. Skoro o tym mowa, nie kupuję tej kamery po to, by za rok wymienić na inną, należę do osób, które długo użytkują, cokolwiek nabędą.

Może macie innym pomysł, czym można zastąpić Virba biorąc pod uwagę aspekty powyżej?

Pytanie z posta pierwsze dalej pozostawiam otwarte i chętnie poznam opinie o innych najtańszych opcjach zakupu.
michals
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Śr, 07 lip 2010 9:42

Re: Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez Zachu » Pt, 07 mar 2014 18:57

Czy kamera Garmina czy Shimano to klon czegoś. To nie są firmy specjalizujące się w optyce, kamerach czy podobnych klimatach.
Niech każdy wybiera co mu pasuje.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez gavia » Pt, 07 mar 2014 20:01

michals napisał(a):Może macie innym pomysł, czym można zastąpić Virba biorąc pod uwagę aspekty powyżej?

Pytanie z posta pierwsze dalej pozostawiam otwarte i chętnie poznam opinie o innych najtańszych opcjach zakupu.


A Contour np. zwykły roam ?

Przymocowana do roweru tak mniej więcej filmuje https://www.youtube.com/watch?v=G9ou4U9YjbM Jak się przestawi na HD albo FULL HD nie jest chyba źle.
Nie mam porównania z innymi kamerami ale przynajmniej nie jest specjalnie droga no i nie wygląda się jak Teletubiś ( Go Pro).

Minus taki, że nie pamięta czasu.
Można go ustawić przez program StorryTeller ale potem jak chcemy zsynchronizować pod względem czasu ze śladem GPS to coś jej się przestawia. Nawet polski support contoura nie na to potrafił zaradzić.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez michals » Pt, 07 mar 2014 20:49

gavia, Contour'a rozważałem wielokrotnie, wracałem do niego, oddalałem się i tak w kółko. Cena, owszem atrakcyjna, jednak w Garminie przekonuje mnie ekran i jednocześnie długi czas pracy na baterii. Ekran nie musi być ani duży, ani dotykowy, istotne jednak, by mieć mniej więcej podgląd, co widzi obiektyw i jednocześnie by opcja ta nie pobierała zbyt dużo energii. Sporo kamer ekranów nie ma, a takie GoPro z ekranem i akcesoriami to już ponad 2000 zł niestety (pomijając fakt, że z ekranem nawet godziny nie wytrzyma, a słyszałem o opcjach 25-minutowych).

Zachu, jak wspomniałem, nie tylko optyka się liczy. Możesz nabyć Bentleya, ale z wadliwym silnikiem wielu kilometrów nie zrobisz, analogicznie jak z "bezawaryjnością" kamery, którą polecasz. Z drugim Twoim zdaniem jednak w pełni się zgadzam.
michals
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): Śr, 07 lip 2010 9:42

Re: Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez Zachu » So, 08 mar 2014 6:55

Ja jej nie polecam, tylko ciekawi mnie czemu ta nie inna sprawdzona.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Virb - kamera sportowa

Postprzez kaltam » So, 08 mar 2014 8:23

do Zacha: a czemu go pro, mnie się bardziej podoba "ion air pro 3 wifi" i wg mnie ma lepsze parametry (np. do 10 m pod wodą bez żadnych dodatkowych obudów).
Gdyby ktoś był zainteresowany kamerą ion to podaję link: http://www.ioncamera.com/ion/ION-Air-Pr ... amera.html. Filmy i testy znajdziecie na You tube. Niestety w Polsce nie jest reklamowana jak inne ale parametry ma świetne. Obraz jest naprawdę super a mówię tak z autopsji. Była w śniegu, wodzie, przeżyła kilka już upadków i nadal jest w znakomitej formie. Podkreślam że mówię o najnowszym modelu z cyferką "3".
edge 1000 + radar Varia + Fenix 5 + nuvi 56LM + nuvi 1490T + CNE + UMP, Oregon 450 + Honor 7
kaltam
Bywalec
 
Posty: 485
Dołączył(a): Śr, 19 wrz 2007 7:36


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość