przez Edyta » So, 26 sie 2017 20:38
Witam,
nie zakładałam nowego tematu, ponieważ problem i pytanie, z którymi chciałam się zwrócić, dotyczy rejestracji śladu właśnie. Otóż ostatnio zmuszona byłam zamienić wysłużonego 60CSx na 64s. Jako osoba, której zależy na w miarę wiernym odwzorowaniu śladu, zaobserwowałam następujące zjawisko: w 60-tce przy dokładności 5 metrów ślad trzymał linię prostą niemal idealnie. Zygzaki pojawiały się przy dokładności 6 m, przy okazji punkty (miałam ustawione na dystans 10 m) pojawiały się coraz rzadziej. Przy dokładności sygnału 7 m i więcej dały się zauważyć pewne "zaokrąglenia" śladu. Poznałam sprzęt i wiedziałam, kiedy i jak szlak mam prostować. Rozpoczynam przygodę z 64-ką. Pierwsze obserwacje: dokładność, nawet w mieście przy niskich budynkach czy przy wysokich drzewach nie jest wyższa niż 5 m. Punkty śladu pojawiają się w regularnych odstępach. Jednak zygzaki pojawiają się częściej, niż w 60-tce i to nawet przy dokładności sygnału 3 m (tego w starszym modelu nie było: 3 m - linia prosta jak drut). Pytanie: co jest nie tak, może to kwestia ustawień. Zaznaczam, że mam włączone GPS + GLONASS, włączyłam również WAAS/EGNOS uznając - nie wiem, czy słusznie, że dokładność śladu/punktu będzie lepsza. Nie wiem jeszcze, co oznaczają, i czy mają na zapis śladu wpływ, takie funkcje, jak: metoda obliczeń (mam ustawione na "minimalizuj dystans") i przelicz, gdy poza trasą (ustawienie "monit". Nie bardzo wiem, o co chodzi. Ale generalnie problem jest podstawowy: brak trzymania prostej w zapisie śladu. Jak temu zaradzić? Proszę o porady.
Pozdrawiam