Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez popej » Cz, 19 wrz 2013 12:58

Dargin z wejściem do Sztynorckigo:

m-dar.png


Prawdopodobnie boje z OSM są prawdziwe ale MaxiMapa nie zdążyła zweryfikować tych danych przed wydaniem mapy. Z pewnością warto byłoby umieścić takie obiekty.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez Michal_G » Pt, 20 wrz 2013 9:20

No akurat to nie są Głazy Sztynorckie ale miejsce również warte sprawdzenia. Jeżeli te szrafy to orientacyjny zasięg trzcin (wiadomo, zmienia się okresowo) to kamienie w prawo od wejścia w kanał na Sztynorckie są dobrze zaznaczone (widać je gdy się płynie, woda w Darginie jest dość czysta). Coraz bardziej mi się ta mapa podoba.

Jeszcze jedno pytanie mnie naszło - jak przeczytałem mapa jest sprzedawana na karcie, jak z możliwością legalnego przegrania jej na inną kartę? Chodzi mi o uniknięcie przekładania kart gdy chcę mieć do dyspozycji kilka różnych map. I jak z użyciem w Base Campie?
Garmin GPSMap 78s
Avatar użytkownika
Michal_G
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): N, 13 mar 2011 20:23

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez popej » Pt, 20 wrz 2013 10:13

A przepraszam. Ostatni raz żeglowałem po Mazurach ponad 20 lat temu ;)

Głazy Sztynorckie nawet są oznaczone z nazwy:

m-gst.png


Mapa jest zabezpieczona i wymaga oryginalnej karty, żeby działać w odbiorniku. W BaseCamp też niestety nie będzie jej widać, bo to jest mapa morska. Do map morskich Garmin sprzedaje podobne oprogramowanie pod nazwą HomePort.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez Michal_G » Pt, 20 wrz 2013 11:25

Rynna między brzegiem a Głazami Sztynorckimi oraz drugie kamole bliżej brzegu zgadzają się z moimi obserwacjami terenowymi. Super!

Natomiast zmartwiła mnie kwestia karty i HomePortu - jak dla mnie spora wada, gdyż:
1) nie zrobię sobie karty z takim zestawem map w tym MaxiMapą jaki chcę mieć - na oryginalną kartę bał bym się coś dogrywać, kwestie gwarancyjne itp. (pomijając kwestię wolnego miejsca na karcie)
2) HomePort to kolejny dodatkowy wydatek by był - a dla mnie mapa na której nie wyświetlę sobie na komputerze zarejestrowanego tracka ma ograniczoną funkcjonalność... Robienie analizy "czy w miejscu w którym przywaliłem mieczem o kamienie / mieliznę na mapie kamienie / mielizna są czy nie ma" jednak zdecydowanie lepiej wychodzi na spokojnie w domu na komputerze niż na ekranie 76s. A ploter nawigacyjny to jednak nie "mazurska skala", tu królują ręczniaki.

Czy są szanse na inne rozwiązanie w tym zakresie?

Nawiasem mówiąc takiego ruchu w dziale "na wodzie" dawno nie było!
Avatar użytkownika
Michal_G
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): N, 13 mar 2011 20:23

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez popej » Pt, 20 wrz 2013 12:13

Ja tu nic nie pomogę - reguły ustala producent. A te reguły są zgodne z praktyką jaką prowadzi Garmin.

Prawdę mówiąc nie znam szczegółów gwarancji, ale chyba obejmuje także normalne użytkowanie karty SD? Odbiorniki morskie zapisują ślady na karcie, więc to jest typowe działanie i tak samo można potraktować zapis dodatkowej mapy dla odbiornika turystycznego.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez NAVIO » Pt, 20 wrz 2013 13:15

Michal_G napisał(a):1) nie zrobię sobie karty z takim zestawem map w tym MaxiMapą jaki chcę mieć - na oryginalną kartę bał bym się coś dogrywać, kwestie gwarancyjne itp. (pomijając kwestię wolnego miejsca na karcie)


Licencja dopuszcza kopiowanie zawartości oryginalnego nośnika z MaxiMapą w celach bezpieczeństwa (np. kopii zapasowej na wypadek uszkodzenia struktury logicznej karty pamięci) np. na inne nośniki jak dyski twarde itp.
Gwarancja oczywiście obejmuje wymianę karty pamięci w wyniku powstania w jej strukturze błędów logicznych (np. powstałych w wyniku wielokrotnego zapisu danych w tym samym klastrze). Nie podlega zaś gwarancji sytuacja, gdy struktura logiczna karty zostanie trwale uszkodzona ewidentnie z winy urządzenia (np. uszkodzenie sektora startowego karty), dane z karty zostaną usunięte w sposób zamierzony lub w wyniku nieprawidłowego działania urządzenia lub gdy karta zostanie uszkodzona mechanicznie uniemożliwiając zapis/odczyt.
Oczywiście jak to zwykle bywa przypadki usunięcia danych z karty są mocno dyskusyjne, więc zazwyczaj klient ma możliwość odesłania karty do producenta celem przywrócenia danych (jedyny koszt to transport w dwie strony).

Michal_G napisał(a):2) HomePort to kolejny dodatkowy wydatek by był - a dla mnie mapa na której nie wyświetlę sobie na komputerze zarejestrowanego tracka ma ograniczoną funkcjonalność... Robienie analizy "czy w miejscu w którym przywaliłem mieczem o kamienie / mieliznę na mapie kamienie / mielizna są czy nie ma" jednak zdecydowanie lepiej wychodzi na spokojnie w domu na komputerze niż na ekranie 76s. A ploter nawigacyjny to jednak nie "mazurska skala", tu królują ręczniaki.


Niestety nie można skonstruować map uniwersalnych pod każdym względem. Możliwość użytkowania mapy na wielu urządzeniach musiała zostać okupiona tego typu rozwiązaniem ściśle związanym z prawami licencyjnymi. Będzie to rozwiązanie, które zostało przyjęte trwale i zgodnie z obecna polityką firmy Garmin w zakresie map i oprogramowania "morskiego" i raczej zmian w kwestii sposobu kolportażu danych mapowych nie będzie.
NAVIO
Avatar użytkownika
NAVIO
Początkujący
 
Posty: 21
Dołączył(a): Pt, 14 wrz 2012 13:06
Lokalizacja: Tarnów

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez Michal_G » N, 22 wrz 2013 13:20

Rozumiem. No cóż, szkoda, w takim razie raczej nie będzie to mapa adresowana do "mazurskiego żeglarza z ręczniakiem". Przynajmniej tak mi się wydaje. Zresztą to dość mały rynek, raczej rzadko widzę na Mazurach GPS-a w użyciu.
Garmin GPSMap 78s
Avatar użytkownika
Michal_G
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): N, 13 mar 2011 20:23

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez MaciekP » N, 22 wrz 2013 13:25

Od czasu jak jest batymetryczna mapa sniardw, nie ruszam sie tam bez etrexa lub gpsmap620. Otworzyly sie nowe miejsca do zwiedzania bez strachu spotkania z glazami.
Dla talt nie ma raczej sensu bo nawet kotwica nie lapie:)
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez zuraw16 » Wt, 01 paź 2013 16:07

Witam czy ktoś z Was korzystał z map wektorowych Zalewu Zegrzyńskiego Maximapa na urządzenia garmin?zastanawiam się nad ich zakupem bo mapa darmowa na garmina jest zbyt mało dokładna dla mnie a Maximapa ma podobno 93-95 % pokrycia dna.
zuraw16
Nowy
 
Posty: 7
Dołączył(a): So, 17 sie 2013 1:00

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez MaciekP » So, 12 lip 2014 15:16

ktos ma moze zrzuty ekranu pomiedzy mapa VR i SH?
VR to zapewne uproszczona mapa z cieniowaniem liniami.
Jakis zrzut np. dla jeziora Ros?
Mapa papierowa Ros jest strasznie uboga, nawet przy skali 1:25000.

Widzialem ze na batymetrycznej, z cienowaniem pokazano gorki, ktorych nie ma na mapie papierowej.
Obrazek

A tak pieknie wyglada to na nowej mapie papierowej. Zalacznik
roznica pomiedzy 150zl a 300zl jest znaczna

dziekuje
Załączniki
zdjecie.JPG
ros papierowy
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez MaciekP » So, 19 lip 2014 16:28

349zl wydalem i jestem dosyc zadowolony. Dlaczego dosyc?
Wjechalem dzisiaj na mielizne na Nidzkim. Rozlegla plycizna oznaczona jako 2m. Nsjblizsze oznaczenie glebokosci 2.6m. Moje zanudzenie to 130cm. Ewidentnie jest wysepka podwodna. Bo kilanascie metrow dalej juz sie plynie normalnie. Nie ma tego na mapie. Zdjecie w zalaczeniu.
Brakuje oznaczenia wysokosci linii wysokiego napiecia. To koniecznosc!
Brakuje nazw czesci jeziora jak Zamordeje na Nidzkim
Załączniki
image.jpg
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez MaciekP » So, 19 lip 2014 16:33

Namiary na plycizne
Załączniki
image.jpg
Naniesc ten punkt na mape 1.3m
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez Michal_G » N, 20 lip 2014 11:45

He, mielizna na Nidzkim pod leśniczówką Czaple - znana, znana, kto bywał na "zapadłym Nidzkim" prawie na pewno zawadził o nią mieczem wcześniej czy później. Żeby było ciekawiej na darmowej mapie WJM którą w tym wątku podawałem jako punkt odniesienia dla MaxiMapy mielizna jest, a jakże. Punkt o podanych współrzędnych leży między punktami o głębokościach 2.4 i 0.6 m.
Obrazek
Garmin GPSMap 78s
Avatar użytkownika
Michal_G
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): N, 13 mar 2011 20:23

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez MaciekP » N, 20 lip 2014 14:56

hmm.. mam jakies WJM o tym samym kodzie ale nie mam takich dokladnych glebokosci jak tutaj na twojej. Podeslesz link? Moze plik img? Moze choc waypointy z glebokosciami dla tego obszaru?
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Batymetryczna MaxiMapa dostępna dla Garmina

Postprzez Michal_G » N, 20 lip 2014 17:35

Sprawdź ewentualnie na powiększeniu czy się głębokości nie pojawią. No chyba że masz jakąś wcześniejszą wersję tej samej mapy. Linka podawałem wcześniej w tym temacie - tylko że mapcenter leży... Mogę podesłać mailem plik img, podaj adres na PW to wyślę.
Garmin GPSMap 78s
Avatar użytkownika
Michal_G
Początkujący
 
Posty: 47
Dołączył(a): N, 13 mar 2011 20:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości