Z Mio i innymi nawigacjami na rowerze.

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez Slawek_Mat » Śr, 14 lis 2012 9:22

septimus19 napisał(a):Posty kolegi Slawek_Mat,bez urazy nie przekonały mnie do zawieszenia na kierownicy dotykowca Garmina. Doskonały wyswietlacz jaki ma Edge 705 ,nawet kosztem gorszej obsługi,jest dla mnie priorytetem. Jeżeli chodzi o moją wiedze,coż nikt nie jest doskonały,z wyjątkiem kolegi Slawek_Mat.

ale one nie miały Cię do czegokolwiek przekonać tylko zaprzeczyć nieprawdziwym twierdzeniom Twoim - wygłaszanie opinii [tym bardziej negatywnych] o czymkolwiek nie posiadając takiego urządzenia jest zwykłym plotkowaniem

odnośnie samego wyświetlacza 800 vs 705 - może "laboratoryjne" analizowanie jakości pokazuje różnicę - w praktyce jako użytkownik nie zauważyłem ŻADNEGO negatywnego efektu z powodu przesiadki na "gorszy" wyświetlacz 800-tki a jeżdżę w różnych warunkach - od zimy przy temp poniżej zera do 46 st w wielkim słońcu trochę bliżej równika
Pozdrawiam Sławek
Slawek_Mat
Bywalec
 
Posty: 158
Dołączył(a): Pn, 19 mar 2007 19:28
Lokalizacja: Włocławek

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez GPS Maniak » Śr, 14 lis 2012 11:07

septimus19 napisał(a):Witam,Linux na pokładzie. Obsługa OSM.

Ostatnio modny na Garniaku i pasujący do mojej gadżeciarskiej natury temat: "zegarek" GPS na rękę :D
Zapoznałem się z firmową stroną urządzonka. Nieco większy wyświetlacz niż w MotoACTV ale czas pracy z aktywnym GPSem - wg specyfikacji : 6 godz. też nie powala z nóg. Ponieważ nie każdy czyta inne wątki, dodam że co prawda specyfikacja MotoACTV mówi o 9-ciu godzinach pracy w trybie outdoor ale tak naprawdę realny czas pracy z włączonym non stop GPSem waha się - w zależności od używanej aplikacji i konfiguracji jej parmetrów (zapis śladu wł/wył, taktowanie pozycji etc.) granicach 6 - 7.5 godz.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez septimus19 » Cz, 15 lis 2012 6:37

@Slawek_Mat dzięki za opinie o wyświetlaczu Edge 800, ja znam mniej pochlebne i nie przeczytałem ich na Pudelku :)
Koledzy czy ktoś używa jakiś program outdoor GPS pod Linuxa? Nie mam na myśli TrekBuddy.
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez Zachu » Wt, 08 sty 2013 1:16

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Foris 850, outdoorowy odbiornik z nawigacją głosową

Postprzez wodzirej » Cz, 24 sty 2013 10:12

Obrazek

Rand McNally has just announced their first handheld GPS, the Foris 850. The Foris is a result of a partnership with Falk Navigation, a European manufacturer. The Foris 850 appears to be based on their Lux 22 model.

Rand McNally describes the Foris 850 as follows:

Built for hiking, biking, geocaching, and other outdoor activities, the Foris™ 850 is “trail ready” with millions of miles of high-quality street and trail maps, a sturdy bike mount, and an easy-to-use interface with on-device help…

The Foris has a 3'' touchscreen (240 x 400 pixels) and comes preloaded with contour maps (no mention of scale) and over 5 million miles of US roads and trails.

One unique feature is turn-by-turn voice guidance on trails, although I suspect many users would want to disable that feature. The device can also “create navigable routes from breadcrumb trails that the user creates via the TrackNav feature.” This sounds similar to Garmin’s advanced track navigation. Hopefully the Foris can utilize standard .gpx track files for this.

They cite the inclusion of multiple preloaded US trail databases such as the Rails-to-Trails Conservancy, National Park Service, National Forest, National Wildlife Refuge, and state park trails.

A Rand McNally web portal, dubbed Trailhead, allows users to “download, store, and view their hikes and rides on desktop maps and more.”

Other listed features:

The ability to compare three alternative routes, with elevation profiles
Paperless geocaching through integration with geocaching.com; all descriptions, hints, logs, difficulty and terrain level on device
Storage capacity for up to 7,000 waypoints
A barometric altimeter
Anti-glare screen protector, 8 GB internal memory, bike mount, and batteries included

The Foris 850 is expected to be available this April at a suggested retail price of $399. The company also notes that it “is anticipated to be the first in a line of handheld products from Rand McNally,” a company known more for their RV and truck devices when it comes to GPS.

http://www.prnewswire.com/news-releases ... 31471.html
Enduro 2, Edge Explore, Varia RCT715, GPSMap 64sc, Nuvicam
Jeśli geografia jest prozą, mapy są ikonografią. Lennart Meri
Avatar użytkownika
wodzirej
Garniak
 
Posty: 2040
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 19:22
Lokalizacja: NYC

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez Zachu » So, 23 lut 2013 15:34

Jeszcze inne spojrzenie na nawigację rowerową ;)

Obrazek

http://www.yankodesign.com/2013/02/15/l ... -daylight/
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez septimus19 » Śr, 12 lut 2014 6:28

Czołem

Nawigacja rowerowa z ant+ i uwaga 3G :D
Załączniki
pioneer-feat.jpg
pioneer-feat.jpg (49.62 KiB) Przeglądane 14025 razy
er_photo_155278_52.jpg
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez gavia » Śr, 12 lut 2014 11:33

Można jeszcze dodać, że na Androidzie .

Widziałem to w zeszłym roku , problem w tym że chyba nie za bardzo można kupić.
Z tego co pamiętam jedynie Japonia i to też do końca nie jest jasne czy weszło do sprzedaży, na żadnych ''ebayach'' nic nie wyskakuje
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez septimus19 » Śr, 12 lut 2014 12:01

Jakie zalety miałaby taka nawigacja online w outdoorze rowerowym? Automatyczna aktualizacja map? Info o korkach na szlakach rowerowych?
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez gavia » Śr, 12 lut 2014 12:58

Nie żartuj.
Jak Android, instaluje Locusa i mam to samo co teraz na Xperii tyle, że może bateria silniejsza, tym co tam jest zainstalowane w ogóle bym sobie głowy nie zawracał.
( no chyba, że jakiś super system )
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez gavia » Śr, 12 lut 2014 21:17

gavia napisał(a):Można jeszcze dodać, że na Androidzie .



Chyba za bardzo się rozpędziłem.
Coś mi się wydawało jak czytałem o tym wynalazku w zeszłym roku, że jest na Androidzie i w ogóle jakby normalny telefon . Teraz tej informacji nie mogę potwierdzić.

Czy jak jest 3G to jest to równoznaczne z tym, że można np. dzwonić - chyba nie. Może to być coś jak puszki(modem ???) np. Taurona dzięki, którym może odczytać informacje o zużyciu energii w danym zakładzie a z tej puszki nie da rady dzwonić, mimo, że do śrOdka wkłada się zwykłą kartę SIM.
rower:Locus Android, Sigma Rox 10.0 Gps
samochód :C5 Wbudowana Nawigacja Europa ,Android
gavia
Bywalec
 
Posty: 652
Dołączył(a): Wt, 30 lis 2010 11:17

Re: Z Mio na rowerze i nie tylko.

Postprzez Zachu » So, 26 kwi 2014 18:44

Obrazek
Aplikacja Schwinn CycleNav powiadomi głosem na telefonie połączonym przez BT i na "lampce" pokaże kierunek, gdzie jechać.

http://www.sikids.com/blogs/2014/04/25/ ... -first-gps
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z Mio i innymi nawigacjami na rowerze.

Postprzez septimus19 » N, 27 kwi 2014 6:12

Licznik rowerowy tradycyjny-plusy w porównaniu do serii Edge wymienna bateria i kompas.
Załączniki
large_o-synce_navi2coach_frontback.jpg
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Z Mio i innymi nawigacjami na rowerze.

Postprzez septimus19 » So, 10 sty 2015 11:42

Uwaga- w zegarach TOMTOM RUNNER CARDIO i MIO ALPHA nowość optyczne czujniki mierzące tętno. Saturacji jeszcze nie. :( TOMTOM ma uchwyt rowerowy ,ale wtedy nie będzie mierzył pulsu :(
Załączniki
32K_9.jpg
26K_9.jpg
RED_BLACK_Hero_tcm149-54350.png
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Re: Z Mio i innymi nawigacjami na rowerze.

Postprzez septimus19 » N, 11 sty 2015 7:11

Saturcji nie zmierzy ,diody emitują zielone światło,widać na wyraźnie na fotce.
Załączniki
phppp2eep.jpg
Edge 705-zepsuty Oregon 550 HOLUX TwoNaw Sportiva. Fenix 1. Touring. Edge 1000 Mapy- DMU25 Geoportal CZ.INSPIRE. CykloAtlas. OSM.
septimus19
Bywalec
 
Posty: 405
Dołączył(a): Śr, 18 lut 2009 9:41

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości