Export topografii 3d do programu CAD.

O narzędziach do tworzenia własnych map, takich jak MapEdit czy cGPSmapper, a także o serwisach udostępniania, wymiany i przetwarzania danych geograficznych takich jak MapCenter, OpenStreetMap czy SDD (SRTM). Ogólnie, o wszystkim co związane z radością UMPowania.

Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider

Export topografii 3d do programu CAD.

Postprzez Pedrozo » N, 22 mar 2015 17:43

Witam, proszę o pomoc.
Poszukuje sposobu, którym mógł bym stworzyć mapę topograficzną terenu 3d, a następnie wyeksportować ją do programu CAD. Do dyspozycji mam jedynie telefon z androidem. Jeśli ktoś już znalazł na to sposób, to bardzo proszę o podzielenie się (jaka aplikacja android + program do stworzenia mapy).
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Pedrozo
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 22 mar 2015 17:28

Re: Export topografii 3d do programu CAD.

Postprzez popej » Pn, 23 mar 2015 14:28

Witam,

może zdefiniuj dokładniej, co chcesz zrobić. Jakie masz dane, co nazywasz mapą topograficzną 3D, jaki program CAD masz na myśli.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Export topografii 3d do programu CAD.

Postprzez Pedrozo » Pn, 23 mar 2015 19:20

Miałem na myśli coś podobnego jak tu https://gunthera.wordpress.com/2014/02/ ... -saga-gis/ . nie koniecznie musi być to model powierzchniowy, wystarczył by zbiór punktów przestrzennych, które mogły by odczytać jakiś program CAD; może być to AutoCAD, DraftSight, Solidworks, Inventor itp.
Pedrozo
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): N, 22 mar 2015 17:28

Re: Export topografii 3d do programu CAD.

Postprzez popej » Pn, 23 mar 2015 21:40

Chodzi Ci o stworzenie zbioru typu NMT, obrazującego jakiś obiekt? Nie przychodzi mi do głowy żaden program, który to by robił. Ja bym raczej próbował pójść w drugą stronę - stworzyć obiekt w którymś z CAD-ów i skonwertować do NMT.
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Tworzenie map

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości