Moderatorzy: Artur, Alf/red/, Spider
meridian napisał(a):Tak jak napisałem wcześniej, nie ma możliwości prawidłowego skalibrowania arkusza mapy WIG ( przynajmniej ja nie znam takiego sposobu )
żaden układ łącznie z „Borową Górą” nie jest odpowiedni.
Ranger napisał(a):Bo zupełnie czymś innym są przybliżenia układu WIG, nazywane w slangu kalibracyjnym "Borowa Góra", w/g których się praktycznie wykonuje kalibracje.
meridian napisał(a):Tak jak napisałem wcześniej, nie ma możliwości prawidłowego skalibrowania arkusza mapy WIG ( przynajmniej ja nie znam takiego sposobu )
żaden układ łącznie z „Borową Górą” nie jest odpowiedni.
Ranger napisał(a):Proszę być bardziej precyzyjnym, bo tego rodzaju ogólne stwierdzenia mogą wprowadzać w błąd
Ranger napisał(a):Kompletnie nie rozumiem, dlaczego uważasz, że ktoś chce Cię pouczać ?
Ranger napisał(a):wpasować treść map w model bliski docelowemu, deformując treść obrazu.
Ranger napisał(a):Co do Autokalibratora - kompletna bzdura, to narzędzie wyłącznie wylicza współrzędne WGS, do operacji z obrazem mapy jest używany w/g instrukcji OziE, który nie ingeruje w treść obrazu map rastrowych. W nim się tylko pokazuje gdzie co na mapie jest.
Ranger napisał(a): No niestety nie, mapa jest wyświetlana w OziE nadal tak, jak ją zeskanowano
Ranger napisał(a):Myk polega na czymś innym, na sposobie nakładania kolejnych treści (punkty, ślady, trasy) tak jakby mapa była w innym odwzorowaniu.
Ranger napisał(a):Na obrazku zamieszczonym powyżej widać, że punkty kalibracyjne odjechały od przecięć siatek. O ile każdy ?
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość