Ranger napisał(a):Wynik kalibracji na BG jest podobny do Autokalibratora, różnica jest taka, że działają współrzędne km BG. .
I w tym właśnie jest problem, ale co tam każdy może używać mapy z dużymi przesunięciami ( jeżeli tylko jemu to odpowiada).
Po zamieszczeniu przeze mnie obrazka z poprawioną mapą i naniesionymi drogami ( leśnymi) z mapy UMP okazałeś zdziwienie, zauważyłeś,
że mapa jest w projekcji Lat/Lon a mało wprawny kalibrator zauważyłby zgodność dróg mapy WIG z danymi wektorowymi i nie zadawał by pytania,
co ilustruje obrazek, ale w tym momencie nie wiedziałeś, że mapa WiG ma duże przesunięcia na tak dużym obszarze.
Napisałeś, że mapa jest zgodna z innymi mapami, moim zdaniem nie może być zgodna, więc napisz ( zmieść obrazek) w jakim stopniu jest zgodna ( ile jest metrów przesunięć).
W Twoich wypowiedziach widzę sprzeczności piszesz, że mapa powinna być kalibrowana w odpowiednim układzie a ten układ, który stosujemy jest nieodpowiedni.
Napisałeś, że mapa setka WIG powinna być o decymetrowych dokładnościach a uzyskujemy większe przesunięcia (znacznie większe) wnioskuję,
że układ w którym kalibrowana jest mapa jest nieodpowiedni.
Przeczytaj co napisałeś.
„Bo zupełnie czymś innym są przybliżenia układu WIG, nazywane w slangu kalibracyjnym "Borowa Góra", w/g których się praktycznie wykonuje kalibracje.”
Interpretując w karykaturze Twoje wypowiedzi całkiem dobrze możemy mapę setkę WZK ( obrazek) skalibrować w losowo wybranym układzie
uzyskując mniejsze niezgodności niż przy proponowanej przez Ciebie kalibracji mapy WIG w myśl zasady „ nie będziemy robić z setki 25-ki”.
Przecież nie ma sensu dokładniejsza kalibracja setki WZK i tak w TB nie ma takiego zoomu żeby zobaczyć te niezgodności,
ale już w grminie mapa z przesunięciami stwarza kłopot, nie ten kłopot, o którym zapewne pomyślisz ( przy dużym zbliżeniu)
w garmine często użytkownicy wyświetlają dwie mapy jednocześnie a odmienny przebieg dróg na mapie wektorowej i rastrowej stwarza niezły bałagan, mapa przestaje być czytelna.
Są przynajmniej dwa wyjścia, nie włączać dwóch map jednocześnie lub dokonać korektę mapy,
pierwszy sposób nie jest najlepszym rozwiązaniem, po przełączeniu map będziemy wizualnie w innym miejscu,
chociaż zgodnym z tym, co wskazuje kursor.
Stosowanie dużego oddalenia mapy nie jest lekarstwem na jej niedokładność, ta niedokładność nadal istnieje.