wojak999 napisał(a):Pojawiło się skrzyżowanie drogi 631 z 634, oddane do użytku w grudniu 2014r. Na mapie pozostało jednak stare rondo i jadąc po nim Garmin pokazuje, że jestem poza drogą.
Bo tam nie ma ronda narysowanego
Jak widzisz nie ma komunikatu w lewym górnym rogu. Spokojnie, już to poprawili i w nowych danych jest zupełnie inaczej to rozrysowane.
bubuu77 napisał(a):Obserwuje wątek o mapach od kilku lat i nie widziałem jeszcze żadnego wydania mapy który by był idealny,zawsze coś.więc pozostaje nie narzekać i śmigać na tych które są lub kupić mapkę papierową i z nią śmigać bo jest tańsza
Ciężko winić Garmina za to co mu dostawca mapy serwuje. Można mieć pretensje do "błędów produkcyjnych".
Pokazywałem wcześniej jak się w moim odbiorniku zmieniło wyświetlanie "etykiet" na drogach.
Teraz wygląda tak:
Wszystkie autostrady i jednocyfrowe ekspresówki straciły kolorowe "tarcze".
Za coś takiego można winić Garmina. Prawdopodobnie w następnym wydaniu będzie poprawione.
Jednak bałagan jaki mają siostry w Here jest dużo większy i strasznie oporni im idzie poprawianie. Prawdopodobnie jak zwykle winni są księgowi
i oszczędności na ludziach. Siedzi jakiś Pan we Wrocławiu, Holandii, USA albo Indiach i nie wie co tam mu się zgłasza.
W Warszawie po przyłączeniu Wesołej (27 października 2002) jest mały bałagan bo ulice się dublują.
Pod koniec 2014 dobudowano fragment alei Reymonta. Co mamy na mapie? ULICA.
Niby niuans ale wystarczy że ktoś szuka adresu "Reymonta" i ma wynik:
Okazuje się że w Warszawie mamy dwóch Reymontów, który jest prawdziwy
Polecam adres Reymonta 10. Po kodzie pocztowym tylko można dojść jaka dzielnica. Podobnie jest z Jana Pawła II. Tylko tam wynik jest jednoznaczny. Jest dopisek ulica albo aleja.
yaris napisał(a):Dokładnie TAK jak piszesz ludzie kupują nawigacje i myślą że ich poprowadzi jak za rączkę a to tylko urządzenie które pomaga w dojechaniu do celu.
Ludzie przede wszystkim nie myślą.
Te slogany że kieruje się znakami albo mapą papierową też są dobre. Już to widzę jak jedziesz obwodnica i na mapie papierowej sprawdzasz, którym zjazdem na Wrocław
Znaki w mieście są tak nieaktualne że jadąc DK2 nie musisz jechać przez środek miasta. Tu też Here ma swój udział. Nowe drogi oznacza prawidłowo ale stare zostawia i numeracja się dubluje.
Jedź w DK61 w lewo albo w prawo.
To samo problem inwestycji krajowych.
A1, A4 to inwestycje spóźnione i są na mapie. Można zrozumieć że ktoś za granica nie ogarnia naszego bałaganu i droga jest przejezdna wcześniej lub później. Jednak braki dróg, które zaraz mają oficjalny termin jest słaby.
Południowy wylot z Warszawy. Strona oficjalna
http://www.s8-opacz-paszkow.pl/ Każdy taki projekt ją posiada.
http://her.is/1LOHfaoNiby żaden problem są znaki, łatwo wcelować. Problem jest taki że tam obwodnica ma jakby cztery pasy i trzeb dużo wcześniej zjeżdżać. To samo jest na Grota. Pewnie przyjdzie się tak przemęczyć przez najbliższe pół roku. Powodzenia dla odwiedzających.