OsmAnd a kolory szlaków

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

OsmAnd a kolory szlaków

Postprzez ceratarges » Wt, 01 gru 2015 16:46

Nie do końca wiem czy dobry wątek bo Osmand mało garminowy jest ale spróbuję tutaj.

Mam Osmanda, mam mapę polksi pobraną z Osmanda, mam aktywne poziomice i cieniowanie brakuje tylko.... kolorów szlaków

Czy ktoś wie jak je włączyć, co pobrać i jak zainstalować abym miał możliwość wyświetlania kolorów szlaków w górach czy parkach narodowych ?

Teoretycznie trafiłem na to
http://ump.fuw.edu.pl/mediawiki/images/ ... osmand.pdf

Nie wiem jednak czy chcę pobierać UMP bo wolałbym pewnie w oparciu o moją mapę offline właczyć tylko kolory szlaków

I oczywiście nie muszę dodawać że interesuje mnie praca offline tak aby urządzenie działało bez względu na zasię komórki.

Trafiłem też na coś takiego

http://www.gmaptool.eu/pl/content/osmand-polska-osm

Ale jak sądzę to też inna mapa niż Open Street Map ??

Powiem szczerze, że lubię mapy Open Street Map chcę pomagac w ich tworzeniu i nie mam chęci pobierać innych map.
Pytanie czy muszę czy mogę hkorzystając z aktualnych Open Street Map mogę widzieć kolory szlaków
ceratarges
Początkujący
 
Posty: 66
Dołączył(a): Śr, 16 wrz 2009 18:56

Re: OsmAnd a kolory szlaków

Postprzez GPS Maniak » Wt, 01 gru 2015 16:55

ceratarges napisał(a):Trafiłem też na coś takiego
http://www.gmaptool.eu/pl/content/osmand-polska-osm
Ale jak sądzę to też inna mapa niż Open Street Map ??

Sądząc po informacjach zawartych pod podanym przez Ciebie linkiem jest to nic innego jak ... OpenStreet Map :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: OsmAnd a kolory szlaków

Postprzez ceratarges » Wt, 01 gru 2015 17:01

GPS Maniak napisał(a):
ceratarges napisał(a):Trafiłem też na coś takiego
http://www.gmaptool.eu/pl/content/osmand-polska-osm
Ale jak sądzę to też inna mapa niż Open Street Map ??

Sądząc po informacjach zawartych pod podanym przez Ciebie linkiem jest to nic innego jak ... OpenStreet Map :wink:


Czyli jest to ta sama mapa jaką pobieram przez Osmand ?
Jeśli tak to dlaczego na miniaturce na tym zdjęciu widzę szlaki

Obrazek

Zaś u siebie w telefonie kolorów szlaków nie widzę ?
są ale bez rozróżnienia kolorów

Może jak sierota czegoś nie potrafię włączyć ?
ceratarges
Początkujący
 
Posty: 66
Dołączył(a): Śr, 16 wrz 2009 18:56

Re: OsmAnd a kolory szlaków

Postprzez GPS Maniak » Wt, 01 gru 2015 21:46

ceratarges napisał(a):Czyli jest to ta sama mapa jaką pobieram przez Osmand ?

Ta sama, nie znaczy taka sama. Źródła to jedno, a efekt końcowy to coś innego. Widocznie standardowa kompilacja OSM nie uwzględnia kolorów szlaków, pomimo że źródła OSM zawierają tego typu informacje. Szczegółów nie znam, bo nie intersuję się tematem "od podszewki". Ba! W ogóle nie używam Osmanda, bo preferuję Locusa (nomen omen też z OSM i też z kompilacją tegoż autora), ale informacja jaka widnieje na stronie naszego garniakowego kolegi, który jest autorem kompilacji z kolorowymi szlakami, nie pozostawia wątpliwości. To jest OSM.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: OsmAnd a kolory szlaków

Postprzez Faja » Śr, 02 gru 2015 13:32

Mam + (kupionego) i mam kolorowe szlaki. Osobno ustawia się mapę i ekran, i tam ustawia się kolorowanie dróg.
Po zdrówka Wiesiek

kręcę, kręcę pedałami aż głowa boli :-)
Montana 600 + UMP_PC.PL + PL Topo

Faja (Wiesiek)
Avatar użytkownika
Faja
Bywalec
 
Posty: 240
Dołączył(a): Pt, 18 maja 2007 18:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: OsmAnd a kolory szlaków

Postprzez popej » Pt, 04 gru 2015 13:13

Moje mapy dla OSMAND są z danych OSM. Praktycznie poza dodaniem warstwic nic nie kombinuję z tymi danymi w kompilacji dla OSMAND. W rezultacie to jest dość standardowa mapa. Widoczność i kolorowanie szlaków trzeba ustawić w opcjach programu - menu konfiguruj mapy -> "Trasy" i "Symbol nakładki wędrówek".
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk


Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości