Wybór nawigacji - TOMTOM 25 czy Garmin Nuvi 56?

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Wybór nawigacji - TOMTOM 25 czy Garmin Nuvi 56?

Postprzez mirao » Pn, 09 maja 2016 10:11

Do dzisiejszego poranka byłem przekonany, że chcę Tomtoma 25 , ale po wizycie w MM Pan poinformował mnie, że jest to stare urządzenie i lepszym rozwiązaniem będzie Garmin nuvi 56.
Obydwa urządzenia mają dożywotnie mapy, ale ze względu na to iż TT ma 5 lat może okazać się, że za rok lub dwa przestanie być wspierany i kicha - urządzenie do wyrzucenia. A jak to jest z Garminem?
Czy możecie wyrazić własną opinię na temat tego urządzenia? W najbliższym czasie jadę na urlop i potrzebuję coś do auta.
mirao
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 18 lip 2012 21:41

Re: Wybór nawigacji - TOMTOM 25 czy Garmin Nuvi 56?

Postprzez regii.kr » Pn, 09 maja 2016 16:30

Jeśli chodzi o Polskę to w garminie jest dużo lepiej niż w tomtomie, tam jest tak ze jedziesz droga i nagle głos dotarleś do celu :) a do celu jeszcze 500 m bo osiedla tak maja w tt :) a mapy można w garminie wgrać osm i jest ok polecam
Marcin
Fenix 3HR/oregon650t/Dashcam 35/nuvi2455/virb ultra30/
było Epix/Fenix/tactix/Edge Touring Plus/virb elite/nuvi30
regii.kr
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt, 19 cze 2015 8:26

Re: Wybór nawigacji - TOMTOM 25 czy Garmin Nuvi 56?

Postprzez regii.kr » Pn, 09 maja 2016 16:32

A jeszcze tt ma zintegrowany uchwyt który lubi się wyłamać od przykręcania ssawki do szyby
Marcin
Fenix 3HR/oregon650t/Dashcam 35/nuvi2455/virb ultra30/
było Epix/Fenix/tactix/Edge Touring Plus/virb elite/nuvi30
regii.kr
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt, 19 cze 2015 8:26

Re: Wybór nawigacji - TOMTOM 25 czy Garmin Nuvi 56?

Postprzez mirao » Pn, 09 maja 2016 17:15

Czyli rozumiem, że Garmin wygrywa w Polsce. A jak to jest za granicą? Domyślam się, że pokrycie Europy jest podobne? A jak się mają te wszystkie aktualizacje map? Jak to się sprawdza? Pytanie mam jeszcze do samego urządzenia. Mało jest testow urządzeń i wogole mam wrażenie, że nawigację odchodzą do lamusa. Może jesteście w stanie polecić jakiś inny sprawdzony model nawigacji?
mirao
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr, 18 lip 2012 21:41

Re: Wybór nawigacji - TOMTOM 25 czy Garmin Nuvi 56?

Postprzez regii.kr » Śr, 11 maja 2016 6:00

TT ma porównywalną Europę, co do obsługi to kwestia przyzwyczajenia do menu :) osobiście polecam garmina kwota jest podobna a więcej możliwości :) miałem xl i leży teraz i czeka na lepsze czasy ( muzeum starych gps )
Marcin
Fenix 3HR/oregon650t/Dashcam 35/nuvi2455/virb ultra30/
było Epix/Fenix/tactix/Edge Touring Plus/virb elite/nuvi30
regii.kr
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): Pt, 19 cze 2015 8:26


Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość