przez tboniasty » Pn, 19 wrz 2016 18:10
Takie problemy jak powyżej to żadne problemy.
Gorzej gdy CNE w Garminie zaczyna się odkrywać niespodzianki jak poniżej
Znajomy zwrócił mi uwagę, że adresacja w CNE to są jakieś jaja. Sprawdziłem na najstarszej posiadanej wersji (2015.20NT) i już wtedy były takie babole.
Przykładowo adres znajomego: Chrząstowice, ul. Leśna.
W Garminie po wklepaniu powyższej miejscowości i dalej ulicy, wyszukiwanie zwraca 3 miejsca... w 3 różnych miejscowościach:
- Wyniki
Może ma to jakiś związek z tym, że używają one ten sam kod pocztowy (poczty w Chrząstowicach)?
Drugi przykład: Tarnów Opolski, ul. Powstańców Śląskich.
Wynik (także wg. here.com):
- Wyniki 2
Przykłady można mnożyć w nieskończoność: np.
https://wego.here.com/search/Gogolin%25 ... ,satellite(wg powyższego przykładu widać, że kod pocztowy jednak nie ma znaczenia).
To jest jakiś horror!
w MapSource dla CNE 2017.1NT (Chrząstowice, Leśna):
- Lesna, Chrzastowice wg Mapsource
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx