Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez roro » Wt, 25 paź 2016 11:53

Corrigo napisał(a):A propos: czy jakość zdjęć Garmina poprawiła się w stosunku do GoogleMap..

W Base Camp można pobrać zdjęcia BirdsEye - Demo, wystarczy podłączyć
odbiornik turstyczny obsługujący BirdsEye. Nie jest konieczne posiadanie
licencji BirdsEye żeby sprawdzić jakość zdjęć interesującego nas obszaru.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez Corrigo » Wt, 25 paź 2016 15:11

Rozumiem , ale chodziło mi o uogólnioną opinię. Przez kilka lat, jeżeli subskrypcja będzie warta swojej ceny, będę pobierał zdjęcia, np. wzdłuż przebiegu kilkunastu europejskich rzek. Od Ardeche we FR po Merkys na Litwie i Gauję na granicy Łotwy i Estonii. Poza tym , brzegi jezior. Google Maps w wersji satelitarnej jest OK. Ale z dyskusji 3 lata temu na Forum wynikało , że Garminowska usługa nie jest tak dobra. Oczywiście można konwertować zdjęcia, ale szkoda mi czasu na siedzenie przed kompem, zamiast na rzece czy w dziczy . Życie jest za krótkie :).
Konkretni ludze i rozwiazania np. GPSMAP 276C :)
Corrigo
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:15

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez Miszel » Wt, 25 paź 2016 18:02

O "uogólnioną" opinię będzie chyba trudno bo:
1. Jakość tych zdjęć jest różna w zależności od regionu,
2. Zdjęcia wrzucone na garmina zawsze tracą na jakości w różnym stopniu, zależnym od wyświetlacza urządzenia. Podejrzewam że w 276Cx ta strata nie będzie wielka. Tym niemniej będzie na pewno.
3. Każdy ma nieco inne oczekiwania.

Ja sam byłem mocno rozczarowany, ale to wcale nie znaczy że tobie nie będą one odpowiadać.
Życie może i jest krótkie, ale przetestowanie tych zdjęć tak jak radzi roro, nie wymaga wiele czasu.
Zdrówko,
Miszel
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez Corrigo » Wt, 25 paź 2016 20:12

Przetestuję. Ekran może sprostać wyzwaniu.
Pamiętaj jednak, że jak mi wiadomo, testowanie funkcji wymaga po∂łączenia odbiornika do Komputera. A jeszcze nie mamy fizycznie ani jednego egzemplarza. Oficjalna sprzedaż zaczyna się za tydzień.
Mój stary "specyficzny" wyzionął ducha a Oregon, jakiego kupiłem w zastępstwie , popłynął jedną z rzeczek na Kaszebach ;).
Może trafił w lepsze ręce, bo ja nie darzyłem go uczuciem. Po 276-ce to było cofnięcie się o dwie klasy.

Teraz czekam na następcę.

Na marginesie... Dlaczego Miszel , odnoszę często wrażenie na Forum, że wszyscy są tak śmiertelnie poważni i nastawieni jakby z góry, że poza stałymi bywalcami wszyscy inni są namolni, niepiśmienni, a przede wszystkim , leniwi ? ;)
Rozumiem może moderatorów, bo dla nich to przypadłość ...zawodowa ;), oraz że statystycznie, to ...możliwe, szczególnie w tematach masowych / nuvi /. Ale wśród wodniaków , turystów, moto i 4x4 dominuje raczej ...dowcipny rys osobowości :).
Konkretni ludze i rozwiazania np. GPSMAP 276C :)
Corrigo
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:15

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez Zachu » Wt, 25 paź 2016 20:31

Corrigo napisał(a):Na marginesie... Dlaczego Miszel , odnoszę często wrażenie na Forum, że wszyscy są tak śmiertelnie poważni i nastawieni jakby z góry, że poza stałymi bywalcami wszyscy inni są namolni, niepiśmienni, a przede wszystkim , leniwi ? ;)
Może dlatego że oceniasz ludzi przez ekran? I jeszcze segregujesz ludzi.
Fajnie się czyta ale nie rób śmietnika. Wszystko już było na forum ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez sdsyc » Wt, 25 paź 2016 22:01

Corrigo napisał(a):Czy kupując CNE , tak w wersji na karcie , jak i na CD mam możliwość zamówienia dożywotniej aktualizacji ?

Chyba do wersji SD dożywotniej aktualizacji nie kupisz. Licencja musi być "na odbiornik"

Corrigo napisał(a):Teraz jest jednocześnie z NT dostępny nowszy format danych. Czy oba pasują do 276Cx , bo nigdzie nie dokopałem się do takiej info ?

Na https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/sport-i ... 39722.html wymieniają CN NT.
Corrigo napisał(a):Czy różnią się funkcjonalnie dla użytkownika

NTU - U = Unicode, rozszerzone i zunifikowane kodowanie znaków narodowych. W urządzeniach nie dostosowanych do NTU może być kłopot z wyszukiwaniem wg adresów zawierających znaki narodowe. Aktualizacje NTU są dostępne częściej i szybciej niż NT.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez Corrigo » Wt, 25 paź 2016 22:56

Dziękuję . Są takie niuanse , które warto uszczegółowić, bo determinują funkcjonalność lub jej ograniczenia.
Wiec precyzując: kupując CNE na płycie, mimo przypisania potem kodu do urządzenia, nie będę mógł wykupić LTU , bo mapa nie była pierwotnie przypisana do urządzenia, jak np. w Nuvi ?
Czy kupując na płycie, nie mamy do wyboru NTU ?. Wszystkie płyty brandowane są jako NT.
Ponieważ częstsze update'y NTU wskazują że standardowy NT zostanie wygaszony , jak wcześniejszy format , przed NT. Wypadało by więc, żeby sprzęt na to pozwalał
Ciekawe czy opis 276Cx i info że akceptuje format NT, nie NTU jest uproszczeniem, czy np. nowe kodowanie załatwią ,albo nie, kolejną wersją softu.
Tak mi się wydaje, że to będzie tak rozwiązane..
Konkretni ludze i rozwiazania np. GPSMAP 276C :)
Corrigo
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:15

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez sdsyc » Śr, 26 paź 2016 6:46

Corrigo napisał(a): Wiec precyzując: kupując CNE na płycie, mimo przypisania potem kodu do urządzenia, nie będę mógł wykupić LTU , bo mapa nie była pierwotnie przypisana do urządzenia, jak np. w Nuvi ?
Wg mnie - chyba będziesz mógł. Piszę "chyba" bo aktualne opisy LMU są zdawkowe i opieram się na zawodnej interpretacji onegdaj czytanych informacji Garmina. Np. brakuje listy zgodnych z LMU urządzeń; może 276Cx nie jest zgodne? ;-)
Corrigo napisał(a):Czy kupując na płycie, nie mamy do wyboru NTU ?. Wszystkie płyty brandowane są jako NT.
To chyba nie ma.
Corrigo napisał(a):Ciekawe czy opis 276Cx i info że akceptuje format NT, nie NTU jest uproszczeniem

Założyłbym wariant pesymistyczny - że jest tak, jak w opisie Garmina
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez Corrigo » Śr, 26 paź 2016 11:24

Czyli z formatami CNE jest podobnie, jak powiedział kiedyś jeden z amerykańskich generałów : "Jesteśmy okrążeni... To upraszcza sytuację...".
Dopuki nie wyjaśni się przyszłość kompatybilności, doputy nie wchodzimy w CNE .

ZAKŁADAJĄC że: fabryczna "rekreacyjna Europy" wystarczy jako wiarygodne źródło POI do codziennego użytku, a"Topo PL z dodatkiem EU" dostarczy wystarczające narzędzie do wyznaczania tras drogowych.
Może uzupełnienie o pakiet OSM da jeszcze dodatkowe wsparcie.
Do tego dużo zdjęć, jeżeli będą tego warte i ...nadzieja że ew. choroby wieku dziecięcego w sofcie i hardware , jak to u Grmina, nie zabiją tej, jak na razie platonicznej "miłości" do nowego 276C z małym iksem :). "x" jak mała tajemnica :).

Szkoda że już nie żegluję i paralotniarstwo poszło w odstawkę. Wtedy Garmin podpięty na "paczce" spadochronu zapasowego i gdzieś dyskretnie na łódce , mógł by się chwalić ,że : "żyje pełnią możliwości , do jakich został zaprojektowany" ;).
Konkretni ludze i rozwiazania np. GPSMAP 276C :)
Corrigo
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:15

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez tboniasty » Śr, 26 paź 2016 20:49

Kupowałem kiedyś CNE 2008 na płycie do Montany i po przypisaniu jej do id urządzenia zdrapka LMU zadziałała.
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez Corrigo » Śr, 26 paź 2016 23:25

A jest Przemku jakiś oficjalny kanał kontaktu z Garminem, do złożenia takiego zapytania , czy jak do większości korpo, "pisze się na Berdyczów..." , bez szansy na zainteresowanie ? :)
Konkretni ludze i rozwiazania np. GPSMAP 276C :)
Corrigo
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:15

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez Miszel » Śr, 26 paź 2016 23:46

Z tego co przeczytałem parę dni temu, CNNA już nie jest sprzedawany na CD, tylko jako download i tej właśnie wersji dotyczy "dozywotnia" licencja. Można się domyślać że z CNE będzie wkrótce tak samo.
Zdrówko,
Miszel
Monterra (+XRV750)
Avatar użytkownika
Miszel
Bywalec
 
Posty: 274
Dołączył(a): Wt, 09 cze 2009 5:56
Lokalizacja: Arctica Twin

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez sdsyc » Cz, 27 paź 2016 5:17

Dla CNE też już tak jest.
Może gdzieś po sklepach jeszcze dvd się kurzy, ale na www Garmina jest sd lub download.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez Zachu » Cz, 27 paź 2016 6:35

Corrigo używasz specyficznego, jesteś indywidualista, odnajdujesz się na końcu świata, szkoda Ci czasu na siedzenie przy kompie ale adresu nie potrafisz znaleźć? BArdzo merytoryczne są te pogawędki.
O mapie i LM wszystko jest na forum, cały temat żali.
Kończmy to Panowie.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez Corrigo » Cz, 27 paź 2016 12:59

Chodziło mi, wyjaśnię to łopatologicznie jeszcze raz, o adres który użytkownicy Forum sprawdzili i ma szansę na odpowiedź merytoryczną, a nie ciszę, ew. korporacyjne "Thank You .." z automatu.
Kolejny raz podkreślam ,że rozumiem troskę "Gospodarzy" o jak najmniejszą objętość wątków, ale być może to jest już idee fixe którą dla dobra Forum, warto złagodzić...
Poznaję zawartość coraz lepiej. Nie pierwszy tą nadmierną i niemiłą moim zdaniem "troskę" dostrzegam i sygnalizuję .
Jeżeli użytkownik taki jak ja, niepokorny , nie poprawny politycznie, czasem frywolny ;), nie pasuje tutaj, proszę o jasną deklarację, że Forum to orwellowski Folwark. Wtedy odniosę się do tego jeden raz na HydeParku, a lepiej na Sprawach Forum, zapewniam że wyłącznie jako głos pro publico bono, i ograniczę się do czytania postów i korespondencji prywatnej z Użytkownikami.. Zaręczam, że zupełnie innej w klimacie.
Konkretni ludze i rozwiazania np. GPSMAP 276C :)
Corrigo
Początkujący
 
Posty: 42
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 12:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości