Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

O serii 76, morskich GPSMAP, echosondach i radarach. Także o oprogramowaniu HomePort i mapach Bluechart oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na morzu, rzece czy jeziorze, na statku, jachcie czy kajaku.

Re: Garmin zapowiada 276Cx

Postprzez tboniasty » Cz, 27 paź 2016 13:31

sdsyc napisał(a):Dla CNE też już tak jest.
Może gdzieś po sklepach jeszcze dvd się kurzy, ale na www Garmina jest sd lub download.


Warto szukać też w sieci. Ja kupiłem wersję 2008 przez Ebay'a (w Stanach), a było to w 2012/2013 roku. W zasadzie to poprosiłem sprzedawcę by mi podał kod aktywacyjny z płyty, by nie bawić się w wysyłki. Po przypisaniu mapy do odbiornika aktywowałem LMU ze zdrapki z Allegro. Trochę w sumie zaryzykowałem, bo jeden rabin pisał, że da się, a drugi, że nie ;-)

Corrigo najszybszą metodą jest chyba infolinia Garmina, bo mailowo trwa to z reguły zbyt długo.
OBECNIE - ASFALT: Nuvi 3490LMT, SZLAK: eTrex 30
POPRZEDNIO - eTrex 20, Oregon 650t, Oregon 600, Oregon 300, Nuvi 2445LT, Nuvi 1250T, Montana 600, GPSMAP 62s, Nuvi 3490LMT, eTrex 30, Colorado 300, Nuvi 205T, Oregon 450, Dakota 20, GMXT,Vista HCx
Avatar użytkownika
tboniasty
Radny
 
Posty: 1225
Dołączył(a): Śr, 14 lis 2007 17:25
Lokalizacja: Opole

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez tadeo » Wt, 29 lis 2016 10:44

Mam na oku taką płytę a dokładniej numer seryjny.
Jest ryzyko, ze mapę poprzedni właściciel wgrał w innym urządzeniu i zarejestrował ja na nim. Domyślam się, że nie ma możliwości wyrejestrowania mapy z poprzedniego odbiornika.
Czy rozumiem, ze musi to być funkiel nowa nie śmigana płytka dvd.

A jeśli taka jest, to jak dokładnie wyglada proces instalacji.
GPSmap 276Cx
62stc
Avatar użytkownika
tadeo
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2007 16:21
Lokalizacja: kraków

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez Oldzbig » Pn, 12 gru 2016 9:50

Czy komuś udało się wgrać w urządzenie CN lub MTP i korzystać z niej bez wyłączania się urządzenia i z wyznaczaniem jakiejś rozsądnej trasy dojazdu? Jeśli tak to uprzejmie proszę o wskazówki jak to zrobić.
Oldzbig
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 28 lis 2016 11:55

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez tadeo » Pn, 12 gru 2016 20:12

Dziś po porannej aktualizacji systemu zauważyłem tako oto zmianę:
- czas wyznaczania trasy w końcu trwa kilka, max kilkanaście sekund
- niestety, garmin się wyłącza (nadal) (dwa razy na trasie 250 km)
- co dziwne, tym razem nie pamięta ostatnio wprowadzonego punktu.

CNE v2017.1, soft 2,6
GPSmap 276Cx
62stc
Avatar użytkownika
tadeo
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2007 16:21
Lokalizacja: kraków

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez tadeo » Pn, 19 gru 2016 19:12

Właśnie się pojawiła kolejna aktualizacja o numerze 2,7 a w niej zmiany w stosunku do 2,6:

Fixed issue where POIs would not show up in Find->Extras when loading using Garmin POI loader.
Fixed issue where deleting archived tracks would not work.
Fixed smart notification messages being cut off in the notification list.
Fixed issues with route creation from the map.
Improved route calculation time on the map.


Musze przyznać, że z aktualizacji na aktualizację, urządzenie ma się coraz lepiej !!!

Przypomnę, że aktualizacji można dokonać zarówno przez GARMINEXPRESS jak i BASECAMP.
GPSmap 276Cx
62stc
Avatar użytkownika
tadeo
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2007 16:21
Lokalizacja: kraków

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez Oldzbig » Pn, 19 gru 2016 21:01

Na jakiej mapie zaobserwowałeś tą poprawę. U mnie trasę wawa mikołajki wyznacza na MP już 10 minut i doszedł do 39% czyli kilkaset razy wolniej niż jego dziadek:(
Oldzbig
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 28 lis 2016 11:55

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez tadeo » Śr, 21 gru 2016 9:01

Post wyżej podpisałem, CNE 2017,1.
Wczoraj jeszcze miałem testy, wyznaczenie trasy idzie sprawnie dosłownie w kilka sekund, zmiany trasy również, ale.... całkowite wyłączenie urządzenia nastąpiło niestety kilka razy.
GPSmap 276Cx
62stc
Avatar użytkownika
tadeo
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2007 16:21
Lokalizacja: kraków

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez Oldzbig » So, 31 gru 2016 11:09

Kupując 276cx jak dziecko dałem się nabrać na określenia kultowy i naśladowca 276c i mam na biurku telewizor którego nie używam bo skoro nie współpracuje z CN i UMP to jest to badziewie które nie umywa się do iPhone w samochodzie i 278 na rowerze i quadzie
Oldzbig
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 28 lis 2016 11:55

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez tadeo » So, 31 gru 2016 14:35

Przesadzasz :)
Z CN współpracuje, a co do reszty to GARMIN zrobił sobie z nowych nabywców betatesterów.
Szlag mnie jasny trafia, ale widzę, że z upgrade na upgrade jest zdecydowanie oraz lepiej i odzyskałem nadzieję.
GPSmap 276Cx
62stc
Avatar użytkownika
tadeo
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2007 16:21
Lokalizacja: kraków

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez Oldzbig » So, 31 gru 2016 15:23

Od lepiej do przyzwoicie daleka droga. To wyłączanie się podczas nawigacji to kompromitacja i do tego niebezpieczeństwo w ruchu gdy go trzeba załączać.
Oldzbig
Nowy
 
Posty: 6
Dołączył(a): Pn, 28 lis 2016 11:55

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez tadeo » Śr, 11 sty 2017 9:33

Wersja 2,8 hula jak trzeba, zero poprzednich przypadków.
Jedyne co, to po wyłączeniu zasilania urządzenie samo się wyłącza bez pytania, czy chcemy czy nie, mimo możliwości ustawienia takiej opcji.
GPSmap 276Cx
62stc
Avatar użytkownika
tadeo
Początkujący
 
Posty: 43
Dołączył(a): Śr, 04 kwi 2007 16:21
Lokalizacja: kraków

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez Ciutnik » Pn, 05 mar 2018 12:36

Czołem. Odgrzebuję wątek, gdyż jestem mocno zainteresowany wymianą 276C na przedmiotowego 276Cx. Mój poczciwy dziesięciolatek wraz z wiekiem stał się jeszcze bardziej "specyficzny" a jego następca wyrósł już - jak się zdaje - z błędów wieku dziecięcego :wink: Jak i poprzednika, głównie (o ile nie jedynie) używałbym go na motocyklu, zatem czytając jego specyfikację zaintrygowało mnie zdanie: "Można podłączyć urządzenie 276Cx za pośrednictwem zestawu słuchawkowego Bluetooth, aby odbierać wskazówki nawigacyjne TTS w kasku."

Czy ktoś mógłby łaskawie potwierdzić, czy rzeczywiście na wyjściu audio można uzyskać "wskazówki nawigacyjne TTS", rozumiane jako prawdziwy Text To Speech, czyli synteza mowy wraz z nazwami/numerami ulic/dróg/miast? :shock: Nawet gdyby tak było, to podejrzewam, że w przypadku City Navigatora NT (nie NTU, który z niewiadomego powodu nie jest obsługiwany przez 276Cx) czytane nazwy nie zawierałyby polskich literek? Ale i tak byłoby fajnie... nawet gdybym miał wielokrotnie słyszeć np. "Aleja Lecha Kaczynskiego" (bez "ń" w środku!) podczas większości wypraw.

Pozdrawiam po dłuższej przerwie.
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Re: Garmin 276Cx - pogawędki ogólne

Postprzez Ciutnik » Pn, 28 maja 2018 19:17

Ciutnik napisał(a):Czy ktoś mógłby łaskawie potwierdzić, czy rzeczywiście na wyjściu audio można uzyskać "wskazówki nawigacyjne TTS", rozumiane jako prawdziwy Text To Speech, czyli synteza mowy wraz z nazwami/numerami ulic/dróg/miast

Jako że właśnie stałem się posiadaczem przedmiotowego 276Cx, odpowiem sam sobie, a może komuś się ta informacja przyda. Zatem tak, nie dość, że 276Cx czyta nazwy ulic to potrafi robić to wraz z polskimi literkami, czym jestem miło zaskoczony :-)
Natomiast problemem może być znalezienie ustrojstwa BT, z którym 276Cx będzie chciał współpracować. Niestety, z ośmiu (pięć adapterów słuchawkowych oraz trzy głośniki) które próbowałem, i które nota bene połączyły się z GPS-em jako wyjście audio, tylko jedno (głośnik JBL) działało prawidłowo. Podejrzewam, że to kolejna niedoróba świadcząca o niechlujstwie programistów z Garmina :-(
Maciej 'Ciutnik' Woźniak ::: 276c + eTrex 30
Avatar użytkownika
Ciutnik
Bywalec
 
Posty: 159
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 15:19
Lokalizacja: Wawa (2oo Zone)

Poprzednia strona

Powrót do Na wodzie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości