[News] Garmin DriveAssist

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

[News] Garmin DriveAssist

Postprzez popej » Cz, 23 mar 2017 23:28

Chciałem tylko wiedzieć, czy odbiornik TMC w wersji cyfrowej "D" także odbiera TMC z analogowych stacji. Inaczej mówiąc, czy działa w Polsce?
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [TEST Garniaka] Garmin DriveAssist 51

Postprzez Zachu » Cz, 23 mar 2017 23:38

Działa jak normalny odbiornik.
Kabelek to TA20 tak jak tu kolega smiodus pomagał viewtopic.php?f=1&t=16188&p=191050#p191050 i tu doktoryzował nowe rozwiązanie Garmina viewtopic.php?f=1&t=16122&p=190790#p190790
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TEST Garniaka] Garmin DriveAssist 51

Postprzez popej » Pt, 24 mar 2017 0:16

Ok, dzięki!

Jeszcze jedno pytanie: UMP pewnie już na tym odbiorniku nie działa?
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez Zachu » Pt, 07 kwi 2017 10:30

Dział i nie działa. Tak jak wcześniej pisaliśmy, brakuje komunikatów tam gdzie były kiedyś łączniki. Zresztą to słychać na CN że brakuje, wjedź na rampę.
Dział to też bardzo słabo. Ślamazarnie liczy trasę, duża zwłoka. Nie jeździłem jeszcze i nie wiem jak w praktyce przeliczanie wygląda.

Przy czym całkowicie ignoruje nazwę mapy wysłąnej z MapSource, MapInstall jest OK.

2942.png


2775.png


TYP całkowicie do poprawki.

15229.png
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [TEST Garniaka] Garmin DriveAssist 51

Postprzez smiodus » N, 09 kwi 2017 23:06

Zachu napisał(a):Działa jak normalny odbiornik.


Tak jak napisał Zachu - działa jak normalny odbiornik, dodatkowo napiszę że jeśli ktoś chce używać TYLKO TMC i nie jeździ po Europie by móc skorzystać z cyfrowego trafficu to lepsze są odbiorniki LMT bez "D". Mają jeszcze lepszą czułość niż te z "D". Wpadło mi kilka sztuk w ręce i sobie przetestowałem - seria 140T 150T ma najczulszy odbiornik TMC jaki garmin wypuścił, w zasadzie jak złapie sygnał to o ile nie schowamy garmina do lodówki to odbiera komunikaty ;).

S
nuvi 3490, nuvi 765, http://taxity.pl
smiodus
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): Śr, 05 gru 2007 22:54

Re: [TEST Garniaka] Garmin DriveAssist 51

Postprzez wiencek » Wt, 09 maja 2017 21:36

popej napisał(a):Jeszcze jedno pytanie: UMP pewnie już na tym odbiorniku nie działa?

Jak odpowiedział Zachu - "Działa nie działa" ;-) ale jeśli edytor UMP mocno chce i wie jak -to działa!

Niedawno sprezentowałem sobie DriveLux 50 (z 8 letnim Nuvi 760 zaczęły się problemy) a nie badałem wątków o tym, że Garmin porzucił stare "trzymajki'. Ależ panika mnie ogarnęła, gdy wgrałem UMP i okazało się, że w wyznaczonej trasie przez pół Krakowa mam jeden komunikat ... o dotarciu do celu ;-) No nie aż tak ubogo, ale w ważnych węzłach była grobowa cisza. Zacząłem się z tym zmagać ... taki mały Kraków zajął mi sporo czasu i stał się poligonem. Ale teraz z nowy Garmin podpowie gdy trzeba, stary też. To tak w skrócie ;-)

Zachu napisał(a):Przy czym całkowicie ignoruje nazwę mapy wysłąnej z MapSource, MapInstall jest OK.

A jak wysyłasz mapę z MapSource do urządzenia? Ja w tym celu korzystam z Garniakowej wersji 6.16.1 przesyłając ją na dysk w kompie i następnie kopiuję do urządzenia. Tak samo "przyciąłem" sobie CNE. Wszystko dobrze działa.

drivelux__maps.png

Zachu napisał(a):TYP całkowicie do poprawki.

Zgadza się. Od dawien dawna malowałem własne :-) Nie było dużo roboty by zrobić wersję dla Luxa ;-)

drivelux_ump_skin.png

drivelux_navi.png
Ostatnio edytowano So, 10 cze 2017 20:48 przez wiencek, łącznie edytowano 1 raz
60CSx, Nüvi 760, DriveLuxe 50 + CNE, UMP-pcPL, TOM navi
wiencek
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 19:31
Lokalizacja: Kraków

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez GPS Maniak » Pt, 12 maja 2017 20:09

Z nieco innej beczki. Jakie są różnice między DA50 i DA51?
Tak "na szybko" to chyba w wersji 50 występuje brak WiFi i brak możliwości współpracy z zegarkami.
Dobrze widzę? A może jeszcze jakieś niuanse?

No i pytanie do Tomka: Czy po kilku latach jeżdżenia z aktywnym uchwytem, odczuwasz duży dyskomfort przy wpinaniu kabelka?
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez wiencek » Pt, 12 maja 2017 21:09

GPS Maniak napisał(a):Z nieco innej beczki. Jakie są różnice między DA50 i DA51?
Tak "na szybko" to chyba w wersji 50 występuje brak WiFi i brak możliwości współpracy z zegarkami.
Dobrze widzę? A może jeszcze jakieś niuanse?

A to może doprecyzuje użytkownik DA50 ;-)

Odniosłem się do sprawy ze swym DL50 bo to z tego co widzę, ta sama rodzina programowo-koncepcyjna. Z tego co wypatrzyłem z opisu, to oczywiście poza brakiem spraw związanych z WiFi, Kamerą i obsługą zegarka - bo tego DL50 po prostu nie ma, nie mogę stroić sobie parametrów komunikatów odnośnie przekroczenia prędkości. Mogę je tylko włączyć lub wyłączyć. Po za tym z tego co pokazane to raczej to samo.

GPS Maniak napisał(a):No i pytanie do Tomka: Czy po kilku latach jeżdżenia z aktywnym uchwytem odczuwasz, duży dyskomfort przy wpinaniu kabelka?

Otóż to ... bardzo ważnym kryterium wyboru było nie wpinanie kabelka i tenże DriveLux 50 ma uchwyt magnetyczny i muszę przyznać, że to mi się po stokroć bardziej podoba i obsługuje niż N760. Tam trzeba było wcisnąć przycisk u dołu, a ja lubię mieć urządzenie wtulone w lewy dolny róg przedniej szyby co powodowało, że z dostępem do tego przycisku to mi tak średnio było. A teraz - jakkolwiek chwytam łapką i odrywam :-) Z powodu silnego magnesu w urządzeniu czasem potrafi przyłapać metale które się zbyt blisko znajdą.

Z tego co mi się bardzo nie spodobało, to kwestia podawania komunikatów o zbliżaniu się do ronda gdy dystans jest mniejszy niż 1km. To są jakieś bzdury ... nie to co w Nuvi760. Wrzuciłem do DL50 komunikaty z N760 i gdy ich użyję (a działają!) słyszę starą dobrą, jak ją zwę Jadźkę ;-)
Będę o te bzdury na temat ronda pytał Garmina :roll:
60CSx, Nüvi 760, DriveLuxe 50 + CNE, UMP-pcPL, TOM navi
wiencek
Początkujący
 
Posty: 34
Dołączył(a): Śr, 06 lut 2008 19:31
Lokalizacja: Kraków

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez Zachu » Pt, 12 maja 2017 21:23

GPS Maniak napisał(a):Dobrze widzę? A może jeszcze jakieś niuanse?
Mogą być lekkie różnice w opcjach ale nie śledziłem wszystkiego dokładnie rok po roku.
GPS Maniak napisał(a):Czy po kilku latach jeżdżenia z aktywnym uchwytem odczuwasz, duży dyskomfort przy wpinaniu kabelka?
Dramat, nikomu się to nie podoba i prowadzi do zostawiania w uchwycie.
Generalnie to nie polecam kombo Garmina z kamerą. Filmy są dramatyczne, mam wrażenie że gorsze niż w pierwszym modelu, obsługa bez guzika fizycznego też lipna. Reszta w wydaniu beta a przekonywanie praktykantów o błędach z infolinii już męczy.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez GPS Maniak » Pt, 12 maja 2017 21:47

wiencek napisał(a): tenże DriveLux 50 ma uchwyt magnetyczny

No ale Lux nie ma kamery, a ja jestem właśnie na etapie przemyśleń związanych nie tyle z zakupem NUVIego jako takiego, lecz z zakupem rejestratora i naszedł mnie przez chwilę taki pomysł że może zamiast dodatkowej kamerki i kombinacji z dwoma urządzeniami, lepiej byłoby kupić DriveAssist? Z tym, że właśnie ten brak aktywnego uchwytu jakoś mnie zniechęcał, a teraz dodatkowo:
Zachu napisał(a):Filmy są dramatyczne,

sprawa chyba została przesądzona ...

Dzięki za opinie.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez GPS Maniak » Pt, 12 maja 2017 21:53

wiencek napisał(a):nie mogę stroić sobie parametrów komunikatów odnośnie przekroczenia prędkości.

Prawdę powiedziawszy to też by się przydało. Czyli jak już, to raczej musiałbym postawić na 51 :?
Chrzanić. Zostaję przy 3490 i ... szukam jakiejś sensownej kamerki z GPSem i aktywnym uchwytem :wink: :D

EDIT: Moje myśli póki co, biegną w tym kierunku: http://www.truecam.pl/zawartosc-zestawo ... pakowania/
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez Zachu » So, 13 maja 2017 8:24

To jest bardzo ciekawe co w Garminie wymyślili. Pierwszy 2w1 Gramina czyli nuviCam miał uchwyt i miał przycisk fizyczny. Później z tego zrezygnowali. Niby nowsze są bardziej kompaktowe bo cal mniejsze ale mają niższą rozdzielczość?
Co do samego modelu to wyszły w między czasie dwie wersje softu.
Teraz nie dodawałem punktu przez na dłuższej trasie ale na początku to najpierw stał, później pusty ekran a później liczył. Wszystko trwało tak dobre z dwie minuty. Dobrze że jechałem autostrada i mogłem się przyglądać ekranowi :) Niby wszystko działa szybko, menu, przesuwanie mapy ale czasem ma zamyślenia na pustym ekranie, mapę doczytuje i widzę przed sobą pustkę. Jednak najlepsze jest nie trzymanie ustawień menu. Zupełnie losowo działa podsekcja o ostrzeganiu o zwierzętach i zakrętach. Co innego ustawiam a przy wyjściu już widzę że co innego jest aktywne i tak na ekranie mam informacje, których nie chce a to co by mnie interesowało nie wiem czy będzie.
Podrzuce filmy do stosownego tematu.
O wideo rejestratorach polecam założyć temat (nic nie mogę znaleźć).
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez GPS Maniak » So, 13 maja 2017 10:48

Cały Garmin ... Jak wiadomo, mam całkiem nową zabawkę Garmina i też na okrągło kombinuję jak omijać bugi w sofcie :twisted: :lol:

Wracając do topika. Już wcześniej nowsze modele NUVI niż 3490, z bardziej szczegółowymi komunikatami i kilkoma sensownymi zmianami trochę mnie kusiły. W Drivach jest kilka dodatkowych gadżetów, które dałyby jeszcze więcej frajdy i gdyby Assist miał uchwyt "made in Luxe", czy też Luxe miał kamerę, zapewne bym się skusił na 51 z kamerką, no ale jest jak jest. Trochę szkoda :(
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez Zachu » Śr, 17 maja 2017 11:15

Fajne, jeszcze że zapomnieli że mają Garmin Dash Cam Player, który dedykowany jest do wideo rejestratorów.

Tak to wygląda.

Obrazek

Oprócz samego filmu są dane z GPS, podgląd na mapie. Szkoda że to nie działa z najnowszymi urządzeniami a na infolinii gość mnie uświadamia że to VIRB Edit powinienem wybrać.

Te poprawki to pewnie sam dopisałem ;)
http://www8.garmin.com/support/download ... sp?id=5815
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: [News] Garmin DriveAssist

Postprzez Zachu » So, 10 cze 2017 15:44

Dość częsty widok w menu.

Obrazek

Tu widać jak ładnie obcięło mapę po lewo i u góry.

Obrazek

Tu jeszcze bardziej obcięło ;)

Obrazek

Tak czasem można sobie film podejrzeć, dane GPS są ale jakoś ich brak.

Obrazek

Obrazek


Film ze znikającymi ustawieniami.

https://youtu.be/rNWJdkkkApY
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 15 gości