Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Przeznaczeniem działu są porównania odbiorników Garmina z systemami innych producentów, dyskusje o tym jaką nawigację kupić (Garmin czy co innego) oraz ogólne rozważania o zaletach i brakach w ofercie Garmina.

Moderatorzy: Zachu, GPS Maniak, Azzie

Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez MaciekP » Śr, 06 wrz 2017 15:41

coraz czesciej lapie na tym, ze nie uzywam juz garmina w samochodzie tylko kupilem porzadny uchwyt ram mount do smartfona+zasilanie i uzywam google maps. To samo poza Polska, od kiedy mamy brak dodatkowych kosztow za roaming danych w EU...umierajacy dział....
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: City Navigator 2018.20

Postprzez GPS Maniak » Śr, 06 wrz 2017 19:04

Kwestia gustu. Google Maps, jak dla mnie, zbytnio cuduje z wyznaczaniem trasy, nawet w porównaniu z cudami jakie czasami potrafi zrobić mój Nuvi.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: City Navigator 2018.20

Postprzez jerzy26 » Cz, 07 wrz 2017 17:47

Dobra nawigacja to tak samo jak dobry aparat fotograficzny, wywołajcie zdjęcie z komórki i z aparatu fotograficznego , jak ktoś to dzisiaj jeszcze robi ? to jest to samo jak jechać np..na Garminie i telefonie. Oczywiście to jest tylko moje zdanie, pozostanę przy navi i telefonie jako uzupełnienie. Pozdrawiam.
jerzy26
Początkujący
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn, 30 cze 2008 10:35
Lokalizacja: Śrem -wielkopolska

Re: City Navigator 2018.20

Postprzez easyrider » Cz, 07 wrz 2017 18:00

Ja też zrezygnowałem z Garmina w samochodzie - nuvi wkurzył mnie do tego stopnia, że przeszedłem na Tomtoma...

Straciłem do niego zaufanie - niby wiem że do domu dojadę - ale mogę przy tym stracić pół dnia, albo pół baku :evil:

Przykład: z Katowic do domu mam jakieś 50 kilometrów.
Nuvi proponował najszybszą trasę 100km :shock: :!: z czasem przejazdu dłuższym od rzeczywistego o pół godziny :!: :!: :!:
Po przejechaniu 10 km Garmin przeliczył trasę - 105km z czasem prawie 3 godziny :?:
Będąc 15 kilometrów od domu głupek policzył najszybszy dojazd - 50km i półtora godziny za kierownicą :shock: :lol:
A wszystko dlatego że po pierwsze "on" uwielbia autostrady (których to w okolicy ostatnio przybyło),
a po drugie - po zjechaniu z "jego" trasy nie policzy nowej, tylko stara się najszybciej wrócić na trasę wytyczoną na początku jazdy... debilny algorytm.

Choć trochę mi go szkoda, bo ma parę fajnych rozwiązań - to leci na śmietnik. Szkoda moich nerwów...
Oregon 600 . .nuvi 2255 . .nuvi 3597 . . . . + 1 samochód . . + 3 rowery . . + kilka par butów
easyrider
Bywalec
 
Posty: 396
Dołączył(a): Wt, 20 mar 2007 14:02
Lokalizacja: Rybnik

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez Marko » Pt, 08 wrz 2017 15:46

Imponuje mi ten smartfon z Google Maps (przejechane pół Polski) tym, że po każdym przeliczeniu (chyba) podaje na mapie alternatywne trasy wraz z czasami przejazdów - kolejny powód do zmiany smartfona...
W Windowsowych aplikacjach też to działa, ale nie tak dobrze jak pod Androidem.
Niestety, stara Lumia nie chce się zepsuć, choć grzeje się potwornie (zasilanie indukcyjne) i przy długich trasach nawigacja HERE i Yanosik dostają "świra" :-/
Oregon 700, eTrex 30x, Tempe
Avatar użytkownika
Marko
Garniak
 
Posty: 6216
Dołączył(a): Pt, 12 wrz 2008 10:18
Lokalizacja: Skoczów

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez MaciekP » Pn, 11 wrz 2017 14:52

trudno porownac wiarygodnosc informacji o ruchu pomierzy google a NUVI, ktory wyglada jakby mial zaszyte na stale podstawowe dane...w wiekszosci bezuzyteczne.W google maps mam inofmracje o spowolnieniu niemal na kazdym skrzyzowaniu.

Na Korfu google dzialal rewelacyjnie i byla kazda najmniejsza sciezka i droga. Trudno bedzie producentom GPS konkurowac z GOOGLE przy takich kosztach transmisji danych i pokryciu GSM/3G/LTE....
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez Antonio » Pn, 11 wrz 2017 15:37

MaciekP napisał(a):Trudno bedzie producentom GPS konkurowac z GOOGLE przy takich kosztach transmisji danych i pokryciu GSM/3G/LTE....

A coś mi się obiło o uszy, że Google wstrzymało aktualizację map, więc może jest szansa :wink:
Dla mnie subiektywnie obsługa google maps jest bardzo upierdliwa, zwłaszcza w czasie jazdy. Również, przy ustalaniu trasy, brak możliwości wstawiania punktów pośrednich dyskwalifikuje (no, prawie) smartfon jako urządzenie do nawigacji.
Nie mówię już o niedogodnościach związanych z prowadzeniem rozmowy telefonicznej, bo to może być wina samego terefonu.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez Zachu » Pn, 11 wrz 2017 15:44

Masz Nuvi i nie wiesz jak działa? Po co to pisać jak się nie ma porównania i pojęcia? Zainstaluj Smartphone link i pojeździj.
Google jest monopolistą to ma piękne dane gdzie stoimy, gdzie pracujemy, gdzie mieszkamy. Stopniowo nas od siebie uzależnili. Jest i z tego zaleta.
Problem jest talki że po żartach zablokowali szybką edycję map.
Otworzyli niedawno S19 obwodnicę Sokołowa Małopolskiego. Szkoda że jej nie ma na mapie. Tak to się kończy:
Nie wiem z czego korzystaja ale dzisiaj przed 9:00 wracalem z Niska i tuz przede mna dwa TIRy z Bulgarii zamiast na Ske pojechaly na wprost do miasta. Mysle ze jednak tranzytowcy.

Możesz sobie poczytać relację i zdjęcia obejrzeć na SSC http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 0&page=167

W Garminie jest ;)

easyrider nie wieże nie dajesz sobie rady z Garminem. Tak bez kombinacji wziąłem miasto Katowice i Rybnik, za nic mi nie wychodzi 100 km czy jakieś wycieczki. Zawsze oscyluje ok 5x km. Problem może być taki jak u mojego szwagra ;) Niby mamy takie same ale inaczej prowadzi. Jak się zapier..a a nie jeździ to prowadzi inaczej. Garmin się uczy i tras i prędkości. Wyczyść dane Novatol i zacznij od początku.
TomTom ma stare nazwy dróg w Warszawie z nowymi ma straszne problemy. Tylko interfejs jest fajny i zabawa on-line.
I tak co wydanie gość zgłasza https://pdaclub.pl/forum/tomtom/mapy-9- ... y-i-braki/ , ciekawostka że strasznie dużo odnośników do ... UMP.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez Antonio » Pn, 11 wrz 2017 16:17

Zachu napisał(a):Masz Nuvi i nie wiesz jak działa? Po co to pisać jak się nie ma porównania i pojęcia? Zainstaluj Smartphone link i pojeździj.

Ale co ma działać w nuvim, zwłaszcza 255W, z Google Maps? :shock:
Znowu te skróty myślowe.... ciężko zrozumieć (bo rozumiem, że to się odnosiło do mojego postu? - napisane post pod postem)
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez Zachu » Pn, 11 wrz 2017 16:36

Nie, do MaciekP, pisaliśmy w tym samym czasie.
Te stare odbiorniki to takie trochę ślep konie dziś. Do domu trafi ale zawsze tą samą drogą.
Moje Nuvi pojechało teraz z kumplem do Chorwacji. Telefonu bym mu nie pożyczył, zresztą ma swój. Tak samo żonie ;)
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez MaciekP » Pn, 11 wrz 2017 16:48

Mam smartphone link i dane tam są niesłychanie słabe
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez Antonio » Pn, 11 wrz 2017 16:58

Zachu napisał(a):Te stare odbiorniki to takie trochę ślep konie dziś. Do domu trafi ale zawsze tą samą drogą.

Po to są punkty via, żeby im oczy otworzyć - trzy szbkie kliknięcia. W "smarkach" tego nie ma.
Pozdrawiam

Nuvi 255 WT, Oregon 450, Fenix 5, Edge 530, Edge 1030+, mapy: CN Europe NT "nüMaps Lifetime", UMP-pcPL TOPO, Topo_PL_100 i różne OSM

Wspierajmy sport wśród dzieciaków
Avatar użytkownika
Antonio
Bywalec
 
Posty: 850
Dołączył(a): N, 01 lis 2009 22:43
Lokalizacja: Pabianice (łódzkie)

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez GPS Maniak » Pn, 11 wrz 2017 16:58

MaciekP napisał(a):Mam smartphone link i dane tam są niesłychanie słabe

Z całą pewnością w Here jest jest mniej informacji niż w Googlach. Z samą jakością informacji już bywa różnie, chociaż i tu wyższość Googli jest zauważalna. Ale to tylko jedna strona medalu. Ta najważniejsza - kalkulacja tras, jak też sposób/ergonomia obsługi androidowej apki, szczególnie już podczas jazdy, jakoś do mnie nie trafiają, więc jak mi padnie mój 3490, zapewne kupię kolejnego Garmina.
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez Zachu » Pn, 11 wrz 2017 17:05

Taki temat w stary dobrym stylu Garniakowym o wyższości świąt.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nuvi z CNE vs Smartfon z Google Maps

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pn, 11 wrz 2017 19:00

Android to nie tylko google maps. Od kilku lat jezdze z Naviexpertem i uważam, ze prowadzi lepiej, niz Garmin i Google Maps, szczególnie w większych miastach, w korkach. Dobrze ponad 100 000 użytkowników on-line powoduje, ze o zdarzeniu drogowym powodującym konieczność zmiany trasy system wie bardzo szybko.
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Następna strona

Powrót do Garmin a konkurencja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 13 gości