Fenix 5 problemy z synchronizcją

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Fenix 5 problemy z synchronizcją

Postprzez mjurga » Pn, 04 wrz 2017 9:58

Hej, od paru dni problem mam z połączeniem bluetooth fenix 5 vs mobile app. Czasami synchronizacja się uda, ale dziś to w ogóle się nie synchronizuje, nie mogę również wejść np w tarcze zegarka czy widżety. Ktoś ma podobny problem? Nie pomogły restarty urządzeń, na nowo instalacje apki, przywrócenie fabrycznych ustawień zegarka czy też włączenie pomocy w łączeniu urządzeń w appce. Co robić? ps. przez kabel wszystko ok.

JAk przeinstalować nowe oprogramowanie, czy w ogóle da się?
mjurga
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 04 wrz 2017 9:53

Re: Fenix 5 problemy z synchronizcją

Postprzez Wojtek Szydlowski » Pn, 04 wrz 2017 14:30

ja mam taki problem praktycznie od początku, ale to raczej kwestia telefonu (Xiaomi), bo z tabletem Samsung łączy sie od razu i bez problemu.
Telefon trzeba popędzać ręcznie, kilkukrotne zamknięcie / otworzenie Garmin Connect zazwyczaj pomaga.... (upierdliwe)
GPSMap67 + Forerunner 965 + Edge 1030 Plus
Wojtek Szydlowski
Garniak
 
Posty: 1114
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 23:18

Re: Fenix 5 problemy z synchronizcją

Postprzez mjurga » Pn, 04 wrz 2017 14:38

tu raczej nie problem telefonu - mam samsung galaxy s8
mjurga
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 04 wrz 2017 9:53

Re: Fenix 5 problemy z synchronizcją

Postprzez d4r » Śr, 13 wrz 2017 23:04

Problem leży po stronie apki. No przynajmniej w dużej mierze (mój F3 jest w reperacji, więc nie sprawdzę), a problemy miałem w FR935 (czyli taki fenix 5p :lol:). Do rzeczy: garmin chce więcej dostępu do telefonu ;). U mnie zadziałała komunikacja BT po odblokowaniu w andku opcji modyfikacji ustawień (dla GCM oczywiście), odczyt schowka też włączyłem, ale po wyłączeniu działało. Czyli albo odinstalować apkę, zainstalować na nowo i dać jej (prawie) pełne prawa (brrr), albo pogrzebać w telefonie i odblokowywać pojedynczo prawa apki do systemu - trzeba poszukać w necie, jak to zrobić, bo między marshmallow, a nougat są spore różnice, a ja i tak używam resurrection rom z xda, też na xiaomi ;).

W razie pytań,, mogę coś więcej napisać, ale wydaje mi się, że problem był już gdzieś na forum garmina opisany i podobnie rozwiązany.
Pozdrawiam,
Darek

---
Jest: E1000, F3, FR935, O600
Było: 62, E800, FR610, fēnix , Vista HCx, FR50 i Epix przez ... 5 dni
Avatar użytkownika
d4r
Bywalec
 
Posty: 113
Dołączył(a): Wt, 03 sie 2010 15:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fenix 5 problemy z synchronizcją

Postprzez Serekserek » Pn, 20 kwi 2020 21:50

Witam
Zakupiłem zegarek garmin fenix 5 jakiś miesiąc temu i tak powoli obczajalem co z czym się je. Jest to mój 1 taki gadżet więc jestem mega laikiem. Zegarka działa bez zarzutów z tym że mam jeden problem nie wiem dlaczego nie dostaje wiadomości z telefony typu sms wats up pogoda email itp. Już próbowałem dużo rzeczy reset tel parowanie i posprawdzałem wszystkie opcje i wszystko jest po włączane wrrr. Jedyna opcja to jest taka że jak odinstaluje aplikacje w tel to działa mi wszystko ale dokładnie na 24h nie dłużej i później koniec nie działają powiadomienia. Bardzo proszę o pomoc a będę mega wdzięczny. Pozdrawiam Krzysiek
Serekserek
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Pn, 20 kwi 2020 21:41


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość