Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Re: Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Postprzez GPS Maniak » Pn, 08 sty 2018 17:33

Tak a propos mojego postu otwarcia i "braku" kłopotów. Otóż mam Win 10 na 3 komputerach:
1. małym notebooku, służącym mi jako podręczne narzędzie pracy (32 bit)
2. laptopie żony (64 bit)
W obu przypadkach póki co, wszystko jest OK.
3. składaku/blaszaku (32 bit)
Tu też do niedawna wszystko było OK, aż pod koniec grudnia blaszak poinformował o jakiejś "dużej aktualizacji" Win10. Zrobiłem aktualizację, no i zaczęły się schody z obsługą karty graficznej. Totalny kipisz. Googlam i rzeźbię próbując różnych rozwiązań awaryjnych, ale póki co, bezskutecznie.

A awaria naprawdę super upierdliwa. Co jakiś czas, zwłaszcza przy otwarciu wielu różnych okien (w tym także DOSBoxa, ale nie tylko) następuje restart PC-ta:

IMG_20180108_151043.jpg
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Postprzez Mariusz65 » Wt, 09 sty 2018 9:30

Zachu napisał(a):Mam dwa Delle i nie ma żadnego problemu z wifi. Nie wiem co ma szwagier bo u niego są jaja.

Jestem ciekaw jaki model Della ma szwagier i czy udało mu się dojść do ładu z WiFi :?:

Jeśli chodzi o laptop mojego syna - Dell Vostro 3560, to problem przerósł już moje możliwości.
Co najdziwniejsze laptop widzi wszystkie routery WiFi z całego bloku a nie widzi jedynie mojego własnego NETIASPOT.
Zaraz po instalacji Windows 10 udawało się przez kilka dni uzyskać połączenie po godzinie grzebania w laptopie. Nawet nie wiem co pomagało. Od piątku laptop całkowicie przestał widzieć router Netii. Działa jedynie na kablu i z awaryjnym routerkiem WiFi Huawei i kartą Aero2. Niestety do pokoju syna nie da się pociągnąć kabla a internet socjalny Aero2 działa jak działa.
Przerobiłem już chyba wszystko co się da i wszelkie porady z forów a laptop jak nie wiedział tak nie widzi własnego routera. Przerabiałem zmianę ustawień routera i kanału nadawania, aktualizację sterowników, sprawdzania przy pomocy narzędzi Dell Supportasist i Windowsa, zmiana ustawień połączenia WiFi z wykryj automatycznie na wpisywane ręcznie, sprawdzanie wierszem poleceń czy Windows nie blokuje konkretnego routera, wszelkie aktualizacje i sam nie wiem co jeszcze. Wszystko bez skutku. Wczoraj przywróciłem nawet system do 4 grudnia, gdy zdarzały się jeszcze jakieś przebłyski połączenia ale niestety. Od piątku laptop jest ślepy na mój ruter Netiaspot :(

Dojrzewam już do tego, żeby z powrotem zainstalować siódemkę z płyty. Poczekam jeszcze do weekendu ale nie mam już innego pomysłu… :mrgreen:

Najlepiej migrację do 10 przeżył mój Latitude. Jak na razie odpukać, wszystko jest OK, bo u żony kilka razy dziennie migotanie ekranu. Efekt podobny do zaszumionego telewizora ale przynajmniej z WiFi nie ma problemu, pomimo że to Vostro, choć trochę inny niż syna.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Postprzez Zachu » Wt, 09 sty 2018 11:01

GPS Maniak sprawdż czy nie jest to związane z ostatnią łatką i procesorami Intela.
Mariusz65 szwagier raczej nie ma Della ;) Nie mam pojęcia co to za router ale sprawdź czy np nie skończyły się adresy IP.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Postprzez popej » Wt, 09 sty 2018 11:45

Wg Internetu należy skopiować c:\Windows\System32\wimgapi.dll do c:\Windows10Upgrade\wimgapi.dl
popej
Montana 700, 3540T, PL Topo, OSM, CNE; PocoX3Pro, OsmAnd+
Avatar użytkownika
popej
Garniak
 
Posty: 6877
Dołączył(a): Wt, 10 kwi 2007 23:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Postprzez Mariusz65 » Wt, 09 sty 2018 11:56

@Popej - To info dla mnie? Trzeba było skopiować (chyba właśnie ten) plik aby ruszyła darmowa przesiadka z 7 na 10.
tak jak tu :arrow: https://www.youtube.com/watch?v=n0DUeugaUpo
Trzeba to zrobić również po instalacji?

Edit
U syna system był instalowany na czysto z pendriwe USB a nie aktualizowany, więc nie ma folderu Windows10Upgrade


@Zachu - Z tym ruterem łączą się bez problemu wszystkie urzączenia w domu. Zobaczę...
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Postprzez Mariusz65 » N, 14 sty 2018 14:17

Wczoraj cały dzień walczyłem z routerem. Adresy sieciowe są przydzielane OK dla każdego uprzędzenia. Felerny laptop łapał WiFi jedynie po resecie rutera do ustawień fabrycznych ale tylko do kolejnego wyłączenia i włączenia. Później Dell znów był na liście urządzeń w ustawieniach routera, ale laptop routera nie widział i nie łączył się przez WiFi. Chwilowo pomogła zmiana szerokości kanału z 20 na 40 MHz ale też tylko na krótko.

Producentem karty sieciowej tego Della jest Broadcom a w pozostałych dwóch Dellach gdzie internet działa Intel Corporation.
Podejrzewam, że tu leży problem. Karta sieciowa Broadcom nie współpracuje z routerem Netiaspot przy systemie Windows 10 (sterowniki wgrane najnowsze z października 2016).
Dziś stwierdziłem, że dosyć tej męki, wgrałem z powrotem Windows 7 i WiFi śmiga jak śmigało przed migracją do Win 10.

W sumie miałem jeszcze pomysł, żeby podłączyć tego Della przez bezprzewodowy wzmacniacz sieci WiFi - TP-LINK RE200
:arrow: https://www.mediaexpert.pl/punkty-doste ... sgodkVcAIQ

PS
Korzystał ktoś może z tego wzmacniacza? Warto kupić dla polepszenia mocy WiFi w oddalonych zakątkach mieszkania?
wzmacniacz TP-Link RE200.jpg


Nie miałem jednak pewności czy nie będzie jakichś problemów na linii Netiaspot :arrow: TP-LINK RE200 i TP-LINK RE200 :arrow: Del Vostro 3560 :?:
Chciałem nawet kupić dla sprawdzenia ale niestety w najbliższych sklepach brak na półce wzmacniaczy i są dostępne tylko na zamówienie.
Drugi powód do powrotu do Windows 7 to ciągłe migotanie ekranu :mrgreen:

Podsumowując
Jeśli ktoś chce przejść na Windows 10 w laptopie Della to w modelu Vostro musi się liczyć z upierdliwym migotaniem ekranu a przy karcie sieciowej Broadcom dodatkowo z problemami z WiFi przy niektórych routerach :wink:
Latitude z kartą sieciową Intel można ryzykować.
Pozdrawiam Mariusz
W aucie: Nüvi 255 (FW 6.60) + UMP-pcPL - the best
W kieszeni: Dakota 20/eTrex Touch 35, Na ręku: Fenix 7 Solar
Avatar użytkownika
Mariusz65
Radny
 
Posty: 4637
Dołączył(a): Cz, 20 sie 2009 14:02
Lokalizacja: N52.8° E18.8°

Re: Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Postprzez GPS Maniak » N, 14 sty 2018 15:54

Wzmacniacz nie tylko replikuje sygnał, ale najczęściej ma także wyjście LAN, co pozwala na podłączenie sprzętu kabelkiem, bez konieczności ciągnięcia kabelka przez całe mieszkanie. Mam coś takiego podpiętego do blaszaka, który nie ma modułu WiFi. Dokładniej: https://www.euro.com.pl/wzmacniacze-syg ... -n12.bhtml

Używam też same odbiorniki WiFi (bez funkcji wzmacniacza) z wyjściem LAN, które mam podłączone do dekoderów SAT. Nie wiem tylko czy można je skonfigurować bez dekodera. Zapewne można, ale ponieważ w moim przypadku procedurę logowania do sieci prowadziłem via dekoder innymi możliwościami się nie interesowałem. http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... ternetu.cp
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Re: Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Postprzez sdsyc » N, 14 sty 2018 16:32

Ja używam wzmacniacza opisanego w http://pclab.pl/pr63414.html , u mnie rozszerzający zasięg netiaspot.
Ma ++
:arrow: faktycznie skutecznie rozszerza zasięg
ale i --
:arrow: żadne z urządzeń nie uzyskiwało adresu IP z DHCP, a on sam miał kłopot z DHCP w netiaspot; ostatecznie wszystkim urządzeniom nadaję statyczne IP
:arrow: prędkość via wzmiacniacz oczywiście mniejsza niż bezpośrednio przez netiaspot
:arrow: od czasu do czasu wymaga restartu
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Postprzez Zachu » N, 14 sty 2018 16:49

Patrzę co to Netiaspot i tu bym szukał problemów. Rozumiem że nowych sterowników brak. Do nich bym kierował pretensje. Każdy repeater, który z tym zagada powinien być OK.

Polecam apkę: wifi analyzer https://play.google.com/store/apps/deta ... yzer&hl=pl . Warto sprawdzić siłę sygnału i kanał. Większość ma ustawienia standardowe i wszyscy sąsiedzi sieją na jednym.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garniakowa przesiadka na Windows 10 - bez niespodzianek.

Postprzez Zachu » So, 27 sty 2018 9:18

Człowiek jak się zgubi na Aliexpress to fajne gadżety znajdzie. Router w gniazdku.

Obrazek

https://pl.aliexpress.com/item/300M-Wal ... 63717.html
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości