Z góry przepraszam, jeżeli mój wpis powinien trafić w inne miejsce, ale trudno mi odnaleźć się na forum.
Mam spory, jak dla mnie problem. Od wielu lat korzystam z różnych nawigacji gps, Obecnie używam Garmin Oregon 550t oraz Garmin Nuvi 2597.
Zapisane ścieżki z moich podróży odtwarzam i zapisuję w GoogleEarth by móc zobaczyć miejsca zdjęciach satelitarnych - przenoszę pliki gpx do komputera i po otworzeniu w GoogleEarth zapisuję w formacie kml (zostawiam oba pliki, gdyż gpx traktuję jako źródłowy, gdyby coś się wydarzyło).
W 2017 roku wystąpił problem - GoogleEarth nie czyta plików gpx. Pojawia się na ekranie jakiś komunikat, ale to jest taki ułamek sekundy, że nie jestem w stanie dowiedzieć się jaki jest problem. Zgłosiłem to poprzez system pomocy do GoogleEarth i co ciekawe po kilku dniach mogłem znów odczytać plik. Niestety od tamtej pory znowu nie działa. Wysyłam informacje/zgłoszenia do GoodleEarth, ale bez skutku.
Chciałem wykluczyć jakiś błąd przenoszenia plików i stworzyłem nowy ślad gpx w programie BaseCamp. Niestety ten gpx też nie jest czytany
Ważna informacja - ten problem mam na wszystkich komputerach i na systemach Windows7 Pro oraz Windows10 (różne lokalizacje i sieci).
Czy ktoś może mi pomóc?