Etrex 20x na prezent + jakie mapy osm

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Etrex 20x na prezent + jakie mapy osm

Postprzez mico11 » Śr, 30 maja 2018 14:02

Cześć,
Jestem nowy w świecie w Garmina i przyznam, że zacząłem przygodę od vivoactive, co pewnie dla części hardcorowych użytkowników w ogóle skreśla mnie na starcie :wink: ,
Mam pytanie... kolega z pracy się żeni, on i przyszła małżonka lubią górskie wędrówki, robimy zrzutkę i chcemy im kupić może mało romantyczny ale praktyczny prezent w postaci eTrex'a, budżet zamknie się raczej na 20x :)
Żeby nie był to jednak prezent rodzący od razu dla nich wydatki, to czy możecie podpowiedzieć, czy mapy, które firmowo Garmin "daje" załadowane do urządzenia tzn Garmin TopoActive np. Eastern Europe, do czegokolwiek się nadają ?

Jak doczytałem to jest to mapa w oparciu o darmowe OpenStreetMap. Co to oznacza w praktyce ? Jak taka mapa będzie się sprawdzała na szlaku w sensie na ile można "przybliżyć" mapę i zorientować się gdzie się jest i w którą stronę powinno iść? Czy naniesienie szlaków są na takiej mapie w miarę dokładne ? Czy jakość odwzorowania zależy od regionu / pasma górskiego ?
Patrząc na samo OpenStreetMap, to tam nie ma wyrysowanych poziomic? Czy będą na tej "darmowej" mapie wyrysowane ?
mico11
Newbie

Re: Etrex 20x na prezent + jakie mapy osm

Postprzez sdsyc » Śr, 30 maja 2018 15:30

Przeczytaj viewtopic.php?f=2&t=15310
Tam jest o Freizeitkarte - kompilacja OSM mająca poziomice
Ostatnio edytowano Cz, 31 maja 2018 13:36 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Literówka
Auto: N1200T + LA/JV patch + CNE Lifetime + UMP (było N250)
Nadgarstek: Epix + OSM Freizeikarte + UMP (był Fenix)
W telefonach: Locus / Brouter, 7Ways + UMP, OSM (było Oruxmap, OsmAnd, viago)
sdsyc
Radny

Postprzez Zachu » Śr, 30 maja 2018 20:01

Mapy produkcji Garmnina nie potrzebują poziomic bo mają dane DEM ;)
Nuvi & DriveAssist & Colorado & fenix
Obrazek
Zachu
Radny

Postprzez roro » Cz, 31 maja 2018 13:29

Turystyczne mapy Garmnina nawet te, które posiadają dane DEM posiadają również warstwice,
przykładem może być mapa Topo Poland Light v4, Garmin Recreation Map of Europe v4,
czy poczciwa z racji wieku Topo Poland 2011.
roro
Bywalec

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?