Traffic po FM

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Traffic po FM

Postprzez wlodek_mega » Pt, 01 cze 2018 12:29

Witam
Zauważyłem dziś że jest jakiś problem z komunikatami o utrudnieniach w ruchu, odbiornik szuka dostawcy usług bez końca i nie znajduje go.
Konkretnie problem dotyczy Traffica po kablu (FM) informacje ze SmartfonLinka docierają bez problemu.
Testowałem na kilku urządzeniach z GPM-35, wbudowanym LMT i wbudowanym LMT-D i klapa.
Pytanie do kolegów czy coś wiecie o tym problemie, czy może to jakiś lokalny problem w poznaniu ?
Pozdrawiam Włodek
SP3WBW
Serwis Garmin - Poznań
Z Garminem od 2003r.
Avatar użytkownika
wlodek_mega
Początkujący
 
Posty: 95
Dołączył(a): Śr, 27 mar 2013 15:11
Lokalizacja: JO82LH

Re: Traffic po FM

Postprzez Merwersztojer » Wt, 05 cze 2018 10:54

Witam,
kontaktowałem się z firmą Mediamobile, od długiego czasu mają kłopoty po stronie RMFFM, na co dzień jeżdżę na Beckerze 50 Prof, zamiennie na Garminie 2599 LMT-D. Bardzo czułą nawigacją na jakiekolwiek zakłócenia docierającego sygnału jest właśnie Becker, jakakolwiek zmiana w parametrach skutkuje brakiem odbioru komunikatów( nie mówię tu o sile sygnału, tylko o zakłóceniach ). Garmin bywa mniej kapryśny, ale też potrafi zastrajkować-przy zakłóceniach większych. Kiedyś Mediamobile po moich zgłoszeniach próbowało z tym walczyć, stale poszturchując RMFFM, dzisiaj zobojętnieli( przynajmniej mam takie nieodparte wrażenie ). Obecnie zgłaszam nieprawidłowości zdecydowanie rzadziej, bo i po co? Jeśli provider-owi nie zależy, to komu ma zależeć?
Tylko dlaczego do czorta usługa ta jest płatna i kodowana..? Ten typ usługi odchodzi po prostu w niebyt, szczególnie przy takim podejściu samych zainteresowanych. W takich sytuacjach wyciągam nawigację Garmina i przełączam się na SmartLinka i mam ich tu i ówdzie.
Nüvi 3490 LMT, Becker 50 Prof, Navroad Duxo+AM PL, Goclever 505 TMC PL
Merwersztojer
Nowy
 
Posty: 9
Dołączył(a): N, 07 sie 2011 22:17


Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości