Zakup Garmin Fenix 5x

Radzimy jaki model Garmina wybrać i dlaczego. Gdzie warto kupować. O sprawdzonych sprzedawcach, lokalnych promocjach, cłach na granicy, różnicach pomiędzy odbiornikami amerykańskimi i europejskimi, dokupywaniu polskich instrukcji, oraz o wszystkim co związane z zakupem odbiorników w Polsce czy za granicą.

Re: Zakup Garmin Fenix 5x

Postprzez kubaszek71 » So, 06 sty 2018 4:46

Hej

Jak ten pasek brazowy sie sprawuje po czasie ? Warto go bylo kupic ?

Dzieki

Grzegorz
kubaszek71
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): So, 06 sty 2018 4:43

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez ramik » Śr, 20 cze 2018 14:31

Cześc wszystkim,

Mam pytanie odnośnie map i języka czy miał już ktoś doczynienia z azjatycka dystrybucja? Czy jest w zegarku język polski (bez niego jednak przeżyje) głównie chodzi mi o mapy PL TOPO i te niekomercyjne czy ktoś już wgrywał i działają obe opcje? W Azymucie powiedzieli, że nie wiedza i żebym przyniósł zegarek i spróbują wgrać :(. Dodam , że np. Fenix 3 miał od razu możliwośc ustawienia języka polskiego.
ramik
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 20 cze 2018 14:21

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez jerzy » Śr, 20 cze 2018 16:06

Wiesz, z fusów nikt tutaj nie wróży. Myślę, że na Forum nikt nie ma wersji azjatyckiej. W wersji euro-amerykańskiej są dostępne wszystkie potrzebne języki, jest również arabski. Hardware na pewno jest ten sam, a Firmware prawdopodobnie można bez problemów podmienić. Prawie na pewno język angielski będzie występował również w wersji azjatyckiej. Ale bez zerknięcia i wzięcia do ręki nikt Ci nic nie powie. Jeśli masz go już w ręku, to możesz sprawdzić, ale jeżeli dopiero zastanawiasz się nad kupnem, to musisz zapytać dostawcę.
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez slaweuszek » Śr, 20 cze 2018 20:15

Czy używacie non stop włączonego czujnika pomiaru tętna z nadgarstka, czy raczej macie go wyłączonego ?
Na codzień Fenix 6X Sapphire
Na rowerze Edge 1000
Avatar użytkownika
slaweuszek
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 30 maja 2015 20:35
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez jerzy » Śr, 20 cze 2018 20:27

Zbyt dużego zużycia prądu (akumulatora) przez ten czujnik nie zauważyłem, dlatego nigdy go nie wyłączam.
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez titit » Śr, 20 cze 2018 23:08

Ja mam pytanko, bo wszędzie informowali mnie, że 5X ma opcję informacji o połączeniu przychodzącym jak się sparuje telefon z zegarkiem. Niestety ja dostaję tylko informację o połączeniu przychodzącym nieodebranym. Można to jakoś zmienić tak abym wyświetlał informację o połączeniu przychodzącym jeszcze przed odebraniem abym mógł zobaczyć kto dzwoni a nie już po fakcie. Można to jakoś ustawić?
titit
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 12 cze 2018 20:13

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez slaweuszek » Cz, 21 cze 2018 7:27

Wejdź w USTAWIENIA telefonu, znajdź aplikację CONNECT i zobacz czy ma zaznaczone zezwolenia odnośnie kontaktów i telefonu.
Na codzień Fenix 6X Sapphire
Na rowerze Edge 1000
Avatar użytkownika
slaweuszek
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 30 maja 2015 20:35
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez ramik » Cz, 21 cze 2018 8:07

jerzy napisał(a):Wiesz, z fusów nikt tutaj nie wróży. Myślę, że na Forum nikt nie ma wersji azjatyckiej. W wersji euro-amerykańskiej są dostępne wszystkie potrzebne języki, jest również arabski. Hardware na pewno jest ten sam, a Firmware prawdopodobnie można bez problemów podmienić. Prawie na pewno język angielski będzie występował również w wersji azjatyckiej. Ale bez zerknięcia i wzięcia do ręki nikt Ci nic nie powie. Jeśli masz go już w ręku, to możesz sprawdzić, ale jeżeli dopiero zastanawiasz się nad kupnem, to musisz zapytać dostawcę.



Ok z językiem się dowiem, ale głównie chodzi mi o mapy czy nie powinno byc problemu z wgraniem map TOPO już wiem, że nie wiadomo jak się nie sprawdzi, a niekomercyjne?
ramik
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 20 cze 2018 14:21

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez jerzy » Cz, 21 cze 2018 8:31

Wszystkie mapy zachowujące standard Garmina będą działać niezależnie od tego czy zegarek kupisz w Polsce, czy gdziekolwiek indziej na świecie. Oczywiscie wyświetlanie napisów na tych mapach bedzie zależało od zainstalowanego języka.
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez roro » Cz, 21 cze 2018 9:35

ramik napisał(a):…. ale głównie chodzi mi o mapy czy nie powinno byc problemu z wgraniem map TOPO już wiem,....

Z wgraniem map obszaru Europy nie powinno być problemu, jednak dla prawidłowego
działania powinieneś sprawdzić, czy w odbiorniku jest mapa Worldwide Basemap.
Jeżeli mapa bazowa nie obejmuje obszaru Europy, należy ją podmienić.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez ramik » Cz, 21 cze 2018 9:53

Dzięki jednak chyba sie nie zdecyduje, znalazłem wątek o który ktoś z Azji pytał ale w 2 strone, wgrał mape Tajwanu do wersji USA/EU i nie miał czcionki chińskiej, pisał tez o firmaware itp. że ciężko podmienić, więc kurcze duże ryzyko.
Ostatnio edytowano Cz, 21 cze 2018 12:37 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięcie cytatu całości poprzedzającego postu
ramik
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 20 cze 2018 14:21

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez roro » Cz, 21 cze 2018 10:03

To, że użytkownik nie ma w odbiorniku z dystrybucji europejskiej języka tekstu chińskiego
to normalne, ale nie oznacza, że odbiornik z innej dystrybucji nie będzie obsługiwał pozostałych języków tekstu.
W ostateczności można korzystać z angielskiego języka tekstu.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez ramik » Cz, 21 cze 2018 12:24

czyli sugerujecie, że Azjatycką wersje spokojnie da sie trudniej lub łatwiej zaadoptować żeby wyświetlała mapy EU, rozumiem, że pewnie niekomercyjne bo z TOPO może byc róznie?
ramik
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr, 20 cze 2018 14:21

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez jerzy » Cz, 21 cze 2018 12:43

Różnie to może być przede wszystkim z wyegzekwowaniem warunków gwarancji, gdyby cokolwiek poszło nie tak, np. podmiana/aktualizacja FW, czy jakiekolwiek uszkodzenie/"malfunction". A mapy -jeśli nie będzie innych kłopotów j.w. - mogą być co najwyżej wyświetlane z pewnymi błędami w napisach z użyciem "ą", "ę", itp. przy braku języka polskiego.
Pozdrawiam, Jerzy
Obecnie:1x Rino530HCX (drugie zostało w szczelinie lodowej na Kaukazie), 62ST, F5XPlus, InReachExplorer+
było: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, VistaHCX, 62S, F1, F2, F3HR,F5X Epix
W samochodzie:3597
jerzy
Bywalec
 
Posty: 478
Dołączył(a): N, 18 mar 2007 18:02
Lokalizacja: Tychy/Sopotnia Wlk

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez roro » Cz, 21 cze 2018 12:58

ramik napisał(a):….. że pewnie niekomercyjne bo z TOPO może byc róznie?

W odbiorniku są pliki języka tekstu, które zapewniają obsługę odbiornika w pożądanym języku,
ale jest też język mapy - czyli w jakim języku została opracowana mapa.

Nie posiadając w odbiorniku języka tekstu- polskiego mapa opracowana w języku polskim
przy ustawieniu język tekstu - rosyjski wyświetla nazwy miast, ulic w języku polskim.

W tej konfiguracji odbiornika obsługa jest w języku rosyjskim a mapa w języku polskim,
problem może jest z wyszukiwaniem według nazw, przy wybraniu języka tekstu - angielskiego
problemu z wyszukiwaniem polskich nazw nie ma.
roro
Bywalec
 
Posty: 895
Dołączył(a): N, 04 paź 2015 14:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki Garmin? Gdzie? Jak?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości