Zachu napisał(a):Zacznij od zapoznania się ze stronami
GPS Maniaka i obsługi ME.
http://gpsmaniak.com/new/news.htm http://gpsmaniak.com/2010/nowosci.htmZaznaczasz drogę w zakładce
Elements (druga z poziomami widoczności) masz u góry okienko
levels gdzie będzie od jakiej widoczności widać dany element i poniżej
level gdzie masz na jakim poziomie jest dany obiekt.
Tu edytujesz, najpierw kopiujesz np na poziom 0 a następnie kasujesz z tego wyższego poziomu.
Rozumiem - to okno wygląda tak (przykład drogi, która obecnie jest widoczna na level 1 oraz level 0 , a chce ją ustawić żeby była
tylko [tylko na level 0. Dla pojedynczej drogi mogę to edytować/usunąć. Pytanie jak mam to zrobić hurtem dla wielu dróg, żeby usunąć je z level 1 i zostawić na level 0 .
roro napisał(a):nonamed napisał(a):Edytuję plik z mapą OSM . Na mapie występują obiekty typu drogi gruntowe, które występują na różnych warstwach - część dróg jest naniesiona na warstwę 1 , inna część na warstwie 0 .
Warstwa 0 ( levels 0) powinna zawierać wszystkie drogi, a każda następna powinna zawierać mniej dróg,
może odwrotnie - przy największym oddaleniu na ekranie odbiornika wyświetlana jest mapa bazowa
podczas przybliżania na ekranie pojawiają się drogi główne z mapy szczegółowej w następnej kolejności drogi lokalne,
następnie drogi niższych kategorii kończąc na ścieżkach.
Co chcesz uzyskać ? - mapę jednowarstwową ( z jednym levelem ) która będzie wyświetlana w odbiorniku
przy zbliżeniu poniżej 800m a przy większym oddaleniu powyżej 1,2 km na ekranie chcesz mieć wyświetloną
mapę bazową lub "czysty" ekran.
To rozumiem. Właśnie taki efekt chcę uzyskać - żeby na warstwie 0 mieć najwyższą szczegółowość i widzieć m.in. wszystkie drogi gruntowe. Obecnie te drogi mam w części widoczne na warstawie 1 (level 1) i warstawie 0 (level 0). Chce je wywalić na level 1 i zostawić tylko na level 0 -
Chcę uzyskać efekt żeby przy dużym zbliżeniu na odbiorniku widzieć najbardziej szczegółową mapę - czyli level 0 na której będę widział wszystkie drogi/obiekty, a w miarę oddalania (powiększania skali) chce widzieć jak najmniej dróg niższej kategorii - m.in. bez dróg gruntowych.
Obecnie mam tak, że sporym oddaleniu widzę na mapie drogi gruntowe - a ich nie chce widzieć. Chce je widzieć tylko na max. powiększeniu mapy.
I zasadę działania poziomów rozumiem - problem niestety mam ze skopiowanie i usunięciem wszystkich dróg gruntowych z level 1 i pozostawieniu ich na level 0 .
Działa to pojedynczo jak klikam po każdej drodze z osobna, ale przy selekcji wszystkich dróg gruntowych poprzez menu (Edytuj>Wybierz>Po typie...) nie udaje się. Kopiuje drogi i wklejam na level 0. Przechodzę na level 1 . Ponownie zaznaczam drogi gruntowe poprzez (Edytuj>Wybierz>Po typie) i klikam delete. I w tym momencie usuwają się wszystkie drogi - zarówno z warstwy 1, ale równiez warstwy 0 :/