Fenix 5x - Pierwsze uruchomienie, pierwsza trasa

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Fenix 5x - Pierwsze uruchomienie, pierwsza trasa

Postprzez frak » Wt, 05 lut 2019 19:58

Wybieram się w podróż rowerowa za dwa dni, a zegarek mam nowy więc nie zdołam wszystkiego sprawdzić i przeczytać na forum.
Wgrałem sobie cała trasę do Fenix5x w plikach (tworzyłem http://www.gpxeditor.co.uk/)
1) Cała trasa 1500km.
2) kawałek trasy 1 na wypadek gdyby cala trasa wolno dzialala
3) kawalek trasy 2 na wypadek gdyby cala trasa wolno dzialala
4) kawalek trasy 3 na wypadek gdyby cala trasa wolno dzialala
5) kawałek trasy 4 na wypadek gdyby cala trasa wolno dzialala

chciałbym każdego dnia rejestrować trasę. Rozumiem, że wybieram aktywność i uruchamiam ja.
1)Co zrobić po zakończeniu dnia jazdy. Zapisywać trasę czy wznów później?

2) Czy nawigacja uruchomiona dopiero w połowie podróży/trasy będzie chciała mnie kierować z powrotem do punktu A, a od niego do punktu B czy będzie prowadziła z aktualnej pozycji do Punktu B?

3) Czy podczas rejestrowania trasy jest możliwość zapisania punktu, który może być dla mnie ważny - pomnik itp.?

Proszę o wsparcie
frak
Nowy
 
Posty: 5
Dołączył(a): Wt, 05 lut 2019 9:14

Re: Fenix 5x - Pierwsze uruchomienie, pierwsza trasa

Postprzez sdsyc » Wt, 05 lut 2019 21:01

Na temat zaczyniania kursu "w połowie" bylo pisane w viewtopic.php?p=199316#p199316.
To musisz sprawdzić organoleptycznie na kursie zaprojektowanym tym narzędziem dla okolicy, w której teraz jesteś, tak, żeby zaczynać "w połowie". Od zachwania w p.2 zależy, jak robić p.1.
P.3 - bez problemu zapiszesz punkt.
Ostatnio edytowano Wt, 05 lut 2019 21:07 przez sdsyc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: literówki
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3361
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości