Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez titit » Wt, 12 cze 2018 20:45

Witam,
na wstępie chciałbym wszystkich powitać bo ja tu nowy :)
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem 5X-a i nawet udało mi się połączyć zegarek z telefonem lecz przez przypadek jak to robiłem nacisnęło mi sie odblokowanie telefonu jak zegarek jest w pobliżu :( czy mogę Was prosić o pomoc by zmienić tą opcję aby było standardowo?
Dziękuję.
titit
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 12 cze 2018 20:13

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez slaweuszek » Pn, 18 cze 2018 11:25

Znajdź w telefonie funkcję SMART LOCK i usuń z niej zegarek.
Na codzień Fenix 6X Sapphire
Na rowerze Edge 1000
Avatar użytkownika
slaweuszek
Początkujący
 
Posty: 12
Dołączył(a): So, 30 maja 2015 20:35
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez titit » Wt, 19 cze 2018 20:35

Bardzo Ci dziękuję za pomoc bo wiecznie miałem telefon odblokowany a to trochę lipa. Myślałem, że to będzie inaczej funkcjonowało ale dzięki Tobie już mam po problemie. Jeszcze raz dziękuję.
titit
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Wt, 12 cze 2018 20:13

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez skula » So, 23 cze 2018 10:16

Witam serdecznie,

pierwszy raz na forum, witam wszystkich forumowiczów.

od niedawna jestem posiadaczem Fenixa 5x i mam mały problem w danymi całkowitego wzniosu i całkowitego spadku. Od dłuższego czasu używałem w telefonie programu GPS Hiker do biegów przełajowych, teraz porównuje dane z Fenixem i zegarek pokazuje mi prawie dwa razy większa ilość metrów całkowitego wzniosu i całkowitego spadku.
ustawienia prędkości pionowej używałem różne w zegarku, ale prosiłbym o radę jaką prędkość najlepiej ustawić? biegam na przełajach ok 10-12 km/1,5h

czy jest coś jeszcze co powinienem ustawić aby dane pokazywały się prawidłowe?

z góry dziękuje za pomoc.
skula
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): So, 23 cze 2018 9:38

Re: Fenix 5X - podstawowe informacje w pytaniach i odpowiedziach

Postprzez piano079 » Wt, 14 maja 2019 22:02

Mam pytanie odnośnie 5x/5 Plus...
Jak u nich z dokładnością pomiaru czasu przebycia danego odcinka trasy.
Mianowicie jeżdżę teraz na rowerze z Dakotą 20 i wychodzą mi spore rozbieżności pomiaru czasu w stosunku do pomiaru zwykłym stoperem. Interesujący mnie odcinek zgodnie ze stoperem w zegarku zwykłym jak iliczniku rowerowym robię w 9m30s. Kiedy natomiast wrzucam do Stravy ślad gpx z Dakoty pokazuje mi, że ten sam odcinek zrobiłem w 11m45s.
Jak to wygląda w Feniksie? Czy będę miał dokładny pomiaru, czy również radosna twórczość urządzenia?
Będę bardzo wdzięczny za pomoc w temacie.
piano079
Początkujący
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 11:00

Poprzednia strona

Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość