Garmin Dakota 20 - kolor śladu

O seriach 62, Montana, Oregon, eTrex, czy fēnix, a nawet Rino, Dakota, Colorado, czy starej dobrej 60. Także o oprogramowaniu BaseCamp oraz mapach topograficznych i turystycznych (w tym o GPMapie Topo i Garmin Custom Maps) oraz o wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów na szlakach górskich, krajoznawczych i rowerowych, a nawet w przydomowym lesie.

Moderatorzy: Spider, Magnoom, GPS Maniak

Garmin Dakota 20 - kolor śladu

Postprzez _PrEzY_ » Wt, 28 maja 2019 17:45

Cześć Wam ! Do użytkowników Dakoty 20 - czy da się zmienić kolor śladu w trybie nawigacji (Dokąd ? -> Ślady -> ślad.gpx). Odpalam i wyświetla się mapa z całym śladem w kolorze, który wybrałem w Menedżerze Śladów > ślad.gpx -> Ustaw kolor. Natomiast kiedy następnie na tym panelu z mapą wybiorę opcję "Jedź" to wyświetla się mapa z parametrami jazdy i ślad ma już inny kolor niż ten zdefiniowany w Menedżerze Śladów. Jest opcja aby ustawić też kolor śladu w trybie nawigacji ? Wydaje mi się, że kiedyś to udało mi się zrobić i teraz nie pamiętam ... Nie wiem jak to zmienić ... Prośba o podpowiedź. Przy okazji, jaką mapę polecacie do tego modelu ?
_PrEzY_
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 11 wrz 2018 19:55

Re: Garmin Dakota 20 - kolor śladu

Postprzez djerzyk » Wt, 28 maja 2019 18:14

Na podstawie 62stc. Ślad i Trasa.
Kolor Śladu wyświetlany podczas nawigacji - Menu / Konfiguracja / Ślady / Kolor.
Kolor Trasy fabryczny - magenta. Te urządzenia są podobne.
Pozdrawiam,
Jerzy
Teraz: GPSMAP 62stc. Były: GPSMAP 60csx, eTrex Vista.
djerzyk
Początkujący
 
Posty: 38
Dołączył(a): Pn, 15 gru 2014 21:25

Re: Garmin Dakota 20 - kolor śladu

Postprzez _PrEzY_ » Wt, 28 maja 2019 18:43

Cześć, dzięki za info. Co do koloru śladu bieżącego, to jest dokładnie tak samo u mnie, jak napisałeś - Menu / Konfiguracja / Ślady / Kolor (w moim przypadku kolor czerwony). Teraz chodzi mi o ten drugi kolor. Czyli jak używasz śladu jako trasę w nawigacji. Czy można zmienić ten kolor fioletowy / magenta na inny ? Kolor samego śladu, już zapisanego można zmienić, ale jak go używam jako trasy w nawigacji to już kolor jest właśnie fiolet / magenta. Pytam, bo wydawało mi się, że można to gdzieś zmienić, chyba, że się mylę ;)
_PrEzY_
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 11 wrz 2018 19:55

Re: Garmin Dakota 20 - kolor śladu

Postprzez Zachu » Wt, 28 maja 2019 19:14

Kolor prowadzenia, ten różowy, jest w każdym urządzeniu taki sam i "nie da" się go zmienić.
Generalnie to warto zacząć od instrukcji obsługi.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin Dakota 20 - kolor śladu

Postprzez _PrEzY_ » Wt, 28 maja 2019 19:24

Dzięki za odp. No właśnie nie znalazłem nic w instrukcji obsługi na ten temat, czyli o możliwości zmiany koloru trasy podczas nawigacji, dlatego pytam na forum, generalnie ;)
_PrEzY_
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Wt, 11 wrz 2018 19:55


Powrót do Na szlaku

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości