Edge 830 pytania nowego

O seriach Forerunner, Edge, Approach i Swim, oprogramowaniu Garmin Training Center i SportTracks, serwisie Garmin Connect, a także o innych rozwiązaniach dla biegaczy, cyklistów, narciarzy, wioślarzy oraz uprawiających inne dyscypliny sportowe w których przydatny może być GPS.

Moderator: Azzie

Edge 830 pytania nowego

Postprzez yarex » Śr, 05 cze 2019 14:21

Witam
Mam ten licznik od kilku dni (wcześniej używałem Mio 505HC) i na chwilę obecną jestem z niego bardziej niż zadowolony - bardziej kompaktowy od Mio 505HC, szybciej się uruchamiający, bateria na 20godzin, no i dla mnie świetna sprawa czyli garmin connect (używany już od kilka lat z zegarkiem fenix 3). Chciałbym natomiast zapytać bardziej doświadczonych, czy powinienem do niego wgrać jakieś własne mapy? Czy może wręcz dokupić mapę TOPO? Do tej pory jeździłem sobie po śladzie wygenerowanym w ridewithgps na Mio, ale tam wgrać map się nie dało więc nie miałem takiego dylematu. Jeżdżę rowerkiem MTB głównie po asfalcie, lasach i polach.
Drugie pytanie, czy można przy pomocy tego licznika, ew jakiegoś pluginu w nim ścigać się sam ze sobą - jadąc te same kółko co dzień/kilka dni wcześniej, widząc na liczniku ile jestem obecnie z tyłu lub z przodu na danym etapie trasy w stosunku do wcześniejszej zapisanej mojej trasy? Z tego co wyczytałem jest opcja virtualpartnera, ale działa ona w oparciu o średnią, a ja bym chciał bardziej dokładnie.

pozdrawiam
Jarek
yarex
Nowy
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr, 05 cze 2019 13:43

Re: Edge 830 pytania nowego

Postprzez sdsyc » Śr, 05 cze 2019 15:49

yarex napisał(a):czy powinienem do niego wgrać jakieś własne mapy? Czy może wręcz dokupić mapę TOPO?

Mapy - rzecz gustu ;-)
Możesz spróbować
viewtopic.php?f=2&t=8981 (szukaj img, np. VeloMap OpenMtbMap)
Na wszelki wypadek zrób kopię zawartości, poczytaj
viewtopic.php?f=2&t=15310 (mimo że o turystycznych)
Zawartość map możesz podejrzeć, także dla komercyjnej http://www.pltopo.pl/podglad-mapy/
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03

Re: Edge 830 pytania nowego

Postprzez MaciekP » Cz, 06 cze 2019 8:37

Kupilem dawno temu mape PL tOPO, potem ja 2 x upgreadowalem.
Mam Edga 1030
Czasem PL TOPO sie przydaje, jak chcesz miec dobrze pokazane szlaki czy moze bawisz sie w wyszukiwanie adresow czy nawigacje po drogach, choc szlaki nie pokrywaja sie idealnie z rzeczywistoscia.
Przestalem jednak jej uzywac, bo wbudowana w Edga jest po prostu dokladniejsza i praktycznie wystarczajaca do offroadu rowerowego a jezdze tylko po lasach i drogach nieutwardzonych (90%).
Teraz wrocilem ze Swieradowa i kazda droga w gorach na niej byla...
Forerunner 935 na codzień, Epix - na szlaku, Oregon 600 - mapnik, GPSMAP 620 -woda, Nuvi 3597 - droga, Edge 1030 bundle - rower, TEMPE. Były 60CS, 60CSx, 276C, Etrex 30, Edge 1000
MaciekP
Bywalec
 
Posty: 552
Dołączył(a): Pt, 06 lip 2007 19:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edge 830 pytania nowego

Postprzez salomartinez » Wt, 11 cze 2019 14:03

HEJ Wam,

faktycznie potwierdzam, ze wgrane mapy sa idealne na trasy offroad. Wgralem nakladke 'szlaki' i tez sie pokrywa super.

Natomiast dopytam sie o to wyznaczanie sobie tras i wgrywanie --> na czym najlepiej to robic, zeby sie pokrywalo z ta mapka wgrana od nowosci ? Czy mam zainstalowac jakis soft na komputerze i wtedy ja otwierac i tam wyznaczac ?

Bo jest np. UMP@www , gdzie online mozna sobie wyznaczyc na mapce slady - ale pytanie czy to sie bedzie wtedy pokrywac z tym co jest wgrane ??
salomartinez
Nowy
 
Posty: 3
Dołączył(a): Wt, 28 maja 2019 6:38

Re: Edge 830 pytania nowego

Postprzez sdsyc » Wt, 11 cze 2019 21:57

Żeby się "pokryło", trasę/kurs musisz poza odbiornikiem obliczać na tych samych danych mapowych, które są w odbiorniku.
Obliczać trasy możesz w BaseCamp.
Auto: Android Auto + OsmAnd+ + UMP, mapy.cz + OSM, Google Maps
Nagarstek: Fenix 5 Plus Sapphire + TopoActive Europe + OSM Freizeikarte + UMP
W telefonach: Locus / Brouter, OsmAnd+ + OSM + UMP, mapy.cz
sdsyc
Radny
 
Posty: 3363
Dołączył(a): Śr, 27 lut 2008 9:03


Powrót do Na sportowo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron