Garmin zūmo XT

O seriach nüvi, dēzl, zūmo, a nawet StreetPilot czy Quest. O mapach CityNavigator, GPMapie i UMP-pcPL, a także o bazach radarów, komendach głosowych, TMC, 3D Traffic oraz wszystkim co związane z użytkowaniem GPSów w samochodzie czy motocyklu.

Moderatorzy: frasun, wojtek, Artur, sdsyc, Alf/red/

Garmin zūmo XT

Postprzez Zachu » Śr, 04 mar 2020 19:14

Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Gamet » Cz, 21 maja 2020 16:20

Czy ktoś z forum ma już Zumo XT w ręku? Chciałbym coś zweryfikować. W moim nie działa na ten moment pobieranie obrazów Birds Eye. Podobno problem leży po stronie Garmina (dla tego urządzenia miała to być usługa bezpłatna).
Załączniki
4C81B54B-774F-4E76-B75D-69F95F8B2072.jpeg
4C81B54B-774F-4E76-B75D-69F95F8B2072.jpeg (18.59 KiB) Przeglądane 11396 razy
Gamet
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 29 mar 2015 15:47

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Gamet » Pt, 22 maja 2020 11:23

Faktycznie problem musiał być po ich stronie - dziś rano wszystko już działa bez problemu :)
Gamet
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 29 mar 2015 15:47

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez adbok » Wt, 26 maja 2020 0:11

Tak, Garmin miał "globalny" problem z dostępnością tej usługi, u mnie też już działa.
adbok
Początkujący
 
Posty: 55
Dołączył(a): Śr, 21 maja 2014 9:53

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez gumpinoga » Pn, 15 cze 2020 20:19

kupiłem i też mam ,bardzo fajne urządzenie i wiele możliwości :D
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Gamet » Wt, 16 cze 2020 21:23

Zobacz w wolnej chwili czy po uruchomieniu zapisywania śladu w czasie jazdy i po kilku minutach zatrzymaniu zapisu ten ślad pojawi się na Twojej mapie w serwisie http://explore.garmin.com/ bez żadnych dodatkowych działań. Usiłowałem wymusić coś na kształt monitorowania na żywo podróży na mapie bez kosztów ale znalazłem tylko tą opcję. Czyli trzeba bymco jakiś czas uruchamiać zapis śladu i go zamykać aby móc dać znać w ten sposób na mapie gdzie się z grubsza jest.

Rzecz jasna zawsze można kupić InReach z abonamentem ale to ciut nie moje progi finansowe...

PS
https://spotwalla.com/ znam, telefon z apliakcją da się zorganizować.... ale szukam dodatkowych możliwości w Zumo XT :)
Gamet
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 29 mar 2015 15:47

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Gamet » Cz, 18 cze 2020 21:40

W ramach podziękowań za przydatne forum i wiele ciekawych wypowiedzi pozwólcie że wrzucę tu swój opis Garmina Zumo XT. Powstał dzięki możliwości wypożyczenia urządzenia z firmy Trigar, celem było zapoznanie się z możliwościami urządzenia z perspektywy motocyklisty. A zrobiłem to dla użytkowników forum motocyklowego africatwin.com.pl, na którym jestem moderatorem. I rzecz jasna dla siebie.

W razie uwag proszę o kontakt, postaram się odnieść do nich i poprawić błędy.

Ze względu na skomplikowany układ tekstu i ilość ilustracji wrzucam go jako załącznik w PDF. Jeśli to problem, postaram się przerobić na normalny wpis z obrazkami ale nie wiem kiedy dam radę to przygotować...

[Aktualizacja]
Wersja tekstu na stronie, postaram się to jakoś tu przenieść jako wpis ale nie wiem czy wypali:
http://dworniak.pl/blog/garmin-zumo-xt-w-praktyce/
Załączniki
Recenzja Zumo XT.pdf
(7.32 MiB) Pobrane 478 razy
Ostatnio edytowano Śr, 30 gru 2020 9:56 przez Gamet, łącznie edytowano 1 raz
Gamet
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 29 mar 2015 15:47

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez gumpinoga » Pt, 03 lip 2020 16:49

ja to robiłem w Zumo 396 to sie nazywalo Live track w XT to sie nazywa Udostepnij trase,tylko nie wiem czy to dziala tak samo jak w 396 ,ta opcje uruchamialem w telefonie tylko nie pamietam jaki to byl program do komunikacji z Zumo bo dalem sobie pozniej z tym spokoj,ale sprawdze jutro tylko ze nie dopiero wieczorem
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Gamet » So, 04 lip 2020 11:30

To Ci od razu napiszę: nie, to nie działa tak samo. W Zumo XT ślad jest eksportowany na serwery Garmina i pokazywany na mapie dopiero po jego zapisaniu w urządzeniu. Czyli jedziesz, uruchamiasz rejestrację, po jakimś czasie ją zapisujesz podając nazwę i dopiero wtedy (o ile nawigacja ma dostęp do sieci) pojawia się online.

PS Swoj test o Zumo XT podpiąłem tutaj dla łatwiejszej aktualizacji i cytowania:
http://dworniak.pl/blog/garmin-zumo-xt-w-praktyce/
Gamet
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): N, 29 mar 2015 15:47

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez gumpinoga » Śr, 08 lip 2020 20:15

Tak, może i tak jest ale ...Nie udostepnisz go nikomu w czasie rzeczywistym ,online. A oto chodzi żeby np ktoś z rodziny czy znajomy widział w czasie rzeczywistym jak się poruszasz i gdzie jesteś.Podajesz @ kogoś i ten ktoś dostaje wiadomość z linkiem i tyle.w XT tego nie ma bo ślad zapisany i udostępniony to nie ślad online .Jeszcze dwie funkcje które są mi np bardzo użyteczne i potrzebne.Szybki dostep do jasności ekranu i głośności w czasie nawigacji.Wszystko by mi pasowało gdyby XT miał czujnik światła i automatyczne ustawianie jasności , no bajka , ale nie ma i dlatego swoje XT oddałem prawie po miesięcznym testowaniu.Dlaczego robiąc nowe urządzenie dodając nowe funkcje pozbawia się go starych sprawdzonych funkcji ? Przeprosiłem 396 i zostaję przy nim,może kiedyś zaktualizują soft i coś poprawią ,sam wyswietlacz nie przemawia do mnie bo nie mam czasu w niego gapić się w czasie jazdy wolę podziwiać widoki :D
gumpinoga
Początkujący
 
Posty: 51
Dołączył(a): Cz, 02 mar 2017 20:48

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Zachu » Cz, 25 mar 2021 19:40

Tak w uzupełnieniu dopiszę swoje spostrzeżenia.

Odbiornik to dalej to samo stare Nuvi/Drive/Zumo bez rewolucji systemowe typu android. Jednak jest pewien niuans w systemie gdzie miałem na początku problem z dostaniem się do pamięci wewnętrznej. W Windowsie nie było problem ale commander miał problem. Zresztą teraz też to wygląda bardziej na połączenie sieciowe niż oddzielne dyski. Co widać w ukrytym menu i opcjach wyboru.

28584.png


Dalej jest tylko lepiej ;)
Można mieć dostęp do dysku systemowego ale bez ukrytych katalogów.

28334.png


Widać wyraźnie że szybciej łapie satelity niż starsze odbiorniki. Jest też dodatkowa opcja widoku satelitów.

402526.png


402692.png


Teoretycznie może obsługiwać TMC z odpowiednim kablem, który nie jest dołączony do zestawu. Użyłem od DriveAssist ale niesyty nie działa.

407765.png


Ekran jest bardzo czuły. Przy zbieraniu punktów niby powinno być super a często bywało tak żre trzeba dwa razy pacnąć w strzałkę żeby zapisać punkt. Strasznie upierdliwe.
Wbudowany głośnik średnio nadaje się do użytkowania w samochodzie. Charczy i jak by był mocno przesterowany. Mamu tu dostępny nowszy głś w kolejnej poprawionej wesji TTS5 czy 5 o imieniu Ewa. Taka ulepszona Agatka, która wymawia wskazówki Real Directionns.
Największy mankament na który trafiłem to parowanie z telefonem. Niby szybko i sprawnie ale na pięciu telefonach w zasadzie nie działa mi funkcja "telefon". Brak dostępu do książki, brak możliwości używania jako zestawu głośno mówiącego. Można za to odtwarzać muzykę :D

439774.png


Z drobnych niedoróbek, które może nie wszyscy zauważyli a przy najnowszej aktualizacji udało się usunąć to problem dróg bez nazwy gdzie Garminowi "urodziło" się Szosowe.

5752.png


Co najlepsze że np na UMP takie drogi były rożnie interpretowane. W zasadzie lepiej niż w oryginale CN. Widać na poniższych obrazkach np "łącznik" lub kierunek jazdy.

54289.png


40475.png


Jak jestem przy mapach to Zumo XT oprócz City Navigatora ma mapę TopoActive Powersports, obrazy BirdsEye, punkty POI Foursquere, Parkopedia, iOverlander oraz radary z bazy Cyclops, wszystko to z dożywotnią darmową aktualizacją.

Przy UMP występowały problemy z rysowaniem mapy.

80406.png


Zapis śladu prawie jak w ręczniaku. Można wybrać kolor, szerokość i wyświetlanie na mapie.

89891.png


90203.png


90532.png


To co dziwne to że przy nowych odbiornikach nie ma żadnej informacji na stronie www o aktualizacji oprogramowania i zawartych w nim poprawkach. Rzecz nie tylko dotyczy Zumo ale i Overlandera czy nowych RV. Tylko użytkownik się dowie w Garmin Expressie.

zumo xt 5.90_poprawiony.png


Odbiornik przez to że można dość swobodnie modelować trasę, zarządzać śladami (jeśli użyjemy opcji w menu to nie jest ślad w pełni konfigurowalny z czasem zapisu co 1 sekundę) wykresem wysokości, całkiem nieźle może się sprawdzić w jeździe terenowej czy rekreacyjnej po bezdrożach.
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez adbok » Pn, 29 mar 2021 16:03

Warto wspomnieć, że najnowszy soft 6.1 zawiera poprawki wielu błędów z OSM.
adbok
Początkujący
 
Posty: 55
Dołączył(a): Śr, 21 maja 2014 9:53

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Zachu » Cz, 01 kwi 2021 15:51

Soft nie poprawia mapy ;)
Poprawia współpracę z OSM a tym samym i z UMP.


Podczas jazdy grupowej pozostawaj w kontakcie dzięki nowemu urządzeniu Group Ride Tracker przystosowanemu do nawigacji satelitarnej dla motocykli Zūmo XT.

Obrazek

https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/p/70504 ... f,%2014624
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Zachu » Pt, 07 maja 2021 17:45

Bardzo ładnie działają komunikaty TMC z odbiornikiem GTM 36

17114.png
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Garmin zūmo XT

Postprzez Zachu » Cz, 13 maja 2021 17:45

Garmin trochę zmienił proces aktualizacji urządzenia w porównaniu ze starymi Nuvi. Plik ląduje po pobraniu jak w nowszy urządzeniach ale nosi nazwę np B348400.update
Przy okazji aktualizacji oprogramowania do wersji 6.20 obserwowałem gdzie ląduje i jak się nazywa. Wcześniej nie mogłem nic znaleźć co by wskazywało na plik z oprogramowaniem. Teraz się udało. Jak by ktoś chciał "popatrzeć" sobie to zamieszczam.

https://drive.google.com/file/d/1qhY2V- ... sp=sharing
Nuvi & DriveAssist & Zumo & fenix
Obrazek
Zachu
Radny
 
Posty: 8711
Dołączył(a): N, 01 lip 2007 7:10
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Na drodze

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 21 gości