Powitanie

Dyskusje bliżej lub dalej związane z GPSami, zawsze jednak w doborowym towarzystwie.

Postprzez Bolek1 » Śr, 16 kwi 2008 13:47

Oh sorki - ta pamięć to w Viście.
Ale ze specyfikacji Legenda: obsługa map szczegółowych zapisanych w pamięci wewnętrznej urządzenia
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Postprzez GPS Maniak » Śr, 16 kwi 2008 16:06

krzychkul napisał(a):Oh sorki - ta pamięć to w Viście.

Jeszcze raz złóż sorki :D :D :D
Kolega rafalo kupuje owszem Legenda, ale .... HCX :!:
Czyli taki sam GPS jak Twój, tyle że bez altimetru i komapsu :wink:
Pozdrawiam Lechu

Plecak: Garmin Fenix 5X + Xiaomi Mi Max 2 a czasami: Oregon 600T, Rino530HCX Był: Summit, Vista, 60CS, 60CSX, 62ST, eTrex30, eTrex10, Fenix3, Epix
Samochód: 3490T Był: 200, 205T, 1200T
Avatar użytkownika
GPS Maniak
Radny
 
Posty: 14830
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 2:55
Lokalizacja: Poznań / Lesko

Postprzez Bolek1 » Cz, 17 kwi 2008 7:03

Wiem, wiem, dlatego zacytowałem specyfikację - jest pamięć tylko nie mogłem znaleźć ile jej było :D
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Postprzez rafalo » Cz, 17 kwi 2008 11:31

GPS Maniak napisał(a):
krzychkul napisał(a):Oh sorki - ta pamięć to w Viście.

Jeszcze raz złóż sorki :D :D :D
Kolega rafalo kupuje owszem Legenda, ale .... HCX :!:
Czyli taki sam GPS jak Twój, tyle że bez altimetru i komapsu :wink:


Do diabła w jednym sklepie napisali że etrex legend HCX ma budowany sensor barometryczny i kompas elektroniczny. Ale jak się okazało, co sami piszecie, go nie ma.
Musiałem zmienić w Topmarkecie zamówienie i dołożyć te 200 stówki na Viste HCX. Zależy mi na wysokościomierzu, na kompasie już mniej ale może być.
Ale się wykosztowałem na ten sprzęt, żeby tylko teraz te satelity nie pospadały, bo by mi się tylko ostał altimeter i kompas.

Pozdr.
Avatar użytkownika
rafalo
Początkujący
 
Posty: 41
Dołączył(a): Śr, 16 kwi 2008 13:19
Lokalizacja: Olesno

Postprzez Bolek1 » Cz, 17 kwi 2008 11:37

żeby tylko teraz te satelity nie pospadały, bo by mi się tylko ostał altimeter

Pospadać to może nie pospadają ale zakodować sygnał w razie W to mogą :D
A i ten altimeter mógłby nie działać :D
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Postprzez wczasowicz » Pn, 05 maja 2008 23:20

Witam serdecznie wszystkich kolegów!
Nazywam się Przemek i niniejsze forum czytam już od jakiegoś czasu. Do tej pory używałem wyłącznie palmtopa zarówno do jazdy jak i łazikowania (chylę czoła przed GPS Maniakiem gdyby nie twoja strona to z kalibracją Oziego byłby problem). No, ale nadszedł czas dorosnąć i właśnie jedzie do mnie (trochę nieoczekiwanie) 60CSx o którym do tej pory mogłem jedynie pomarzyć.
Pozdrawiam
Przemek

P.S.
Chciałbym także podziękować PouchX`owi za wyrozumiałość i jeszcze raz przeprosić za zamieszanie (epj)
60CSx; NUVI-200; ASUS MyPAL 696 + OziExplorer + AM5
wczasowicz
Nowy
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pn, 05 maja 2008 22:26
Lokalizacja: Otwock

Postprzez PouchX » Wt, 06 maja 2008 6:59

wczasowicz napisał(a):Chciałbym także podziękować PouchX`owi za wyrozumiałość i jeszcze raz przeprosić za zamieszanie (epj)


Naprawdę nic się nie stało. 60CSx będzie dzisiaj, najpóźniej jutro u Ciebie.
Avatar użytkownika
PouchX
Radny
 
Posty: 4537
Dołączył(a): Pt, 16 mar 2007 8:22
Lokalizacja: Poznań

Postprzez pan_narciarz » Wt, 06 maja 2008 10:38

Cześć!
Forum czytam już od jakiegoś czasu, wiele się z niego nauczyłem i nadal się uczę. Mojej Visty używam przede wszystkim na rowerze, zamierzam skorzystać z jej zalet również na spływach kajakowych. Dla zabawy jeździłem z nią też na nartach. Oprócz tego bawię się w geocaching. Jak brakuje jakiegoś szlaku, czy uliczki staram się wrzucać poprawki do UMP :)
Pozdrawiam Was!
Michał
62s (4.40) | Edge 800 (2.40) | Forerunner 610 (2.80)
Avatar użytkownika
pan_narciarz
Początkujący
 
Posty: 11
Dołączył(a): Śr, 26 mar 2008 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bolek1 » Wt, 06 maja 2008 11:08

Witamy, witamy :D
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Postprzez woli » Cz, 15 maja 2008 9:09

Skoro się już zarejestrowałem to, chociaż się przywitam, bo w tematyce związanej z forum raczej za wiele do powiedzenia nie mam. Dopiero zaczynam i na razie staram się jak najwięcej nauczyć. Jestem w fazie poznawania możliwości swojego Legenda. W pierwszym zamyśle miał to być GPS głównie do pomiaru długości moich pieszych wycieczek. Jednak, gdy trochę poczytałem i zobaczyłem kilka mapek topo stwierdziłem, że warto by spróbować zabawy. Co prawda do tej pory gromadzę tylko swoje ślady i próbuję jak połączyć kilka znalezionych mapek i wgrać je do swojego legenda.
To wspaniała rzecz jak po wędrówce można sobie usiąść przy komputerze i prześledzić jej trasę na mapce.

Wojtek
Inter cuncta leges, et percontabere doctos ...
woli
Nowy
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr, 23 kwi 2008 13:06
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Postprzez beetle-m » Cz, 15 maja 2008 9:18

Witaj Wojtek.
Rejony dla mapek to masz wyśmienite 8)
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Postprzez jurget » N, 25 maja 2008 20:29

Witam wszystkich!

Od dawna interesuję się tematem gps ale odbiorniki posiadam od bardzo niedługiego czasu i siłą rzeczy google skierowało mnie na witrynę GPS Maniaka oraz forum Garniak, na którym można znaleźć sporo skondensowanej wiedzy.

Ostatnim moim zakupem jest Garmin Edge 705 i przeżyłem lekki szok pozytywny w związku z tym urządzeniem. Fixa łapie nawet w hipermarkecie gdzie na suficie jest kilka okienek 2 x 2m :) No po prostu szok... No i dokładność. Przy ścianie lasu jak jade rowerkiem to wyciąga prawie zawsze 3m, a w lesie prawie zawsze 7m :-) I widać, że nie oszukuje bo po nałożeniu śladów na Google Earth zawsze są dokładnie na drogach. Styknie tego samouzasadniania wydania 1200 zeta na gadżet do roweru :)

Dzięki Garniakowi dałem rade wrzucić sobie mapki, które mnie interesują i opanować oprogramowanie do tego celu potrzebne (tutaj podziękowania dla PouchX za opis procedury instalacji MapSource bez map-demek i przygotowanie wpisu do rejestru).
Mam nadzieję, że opanuję korygowanie mapy UMP pcPL niebawem bo spotkałem kilka gigantycznych błędów w moim obszarze (jak np. jeziorko po złej strony drogi naniesione).

Przez ostatnie problemy z Garniakiem przeczytałem ponad 500 tematów z pl.rec.gps - ale tam jest zdecydowanie za dużo palmtopowców, automapowców, akirowców i poszukiwaczy kradzionych map.. Jednak co Garniak to Garniak :)

Aha, jestem z Mysłowic, dzisiaj objechałem swoje miasto szlakiem czerwonym i zielonym, jak ktoś chce zerknąć jak wygląda to 70 tysięczne miasteczko na mapie:
http://www.bikebrother.com/player/bb_pl ... ackId=3912
(dla niewtajemniczonych - żeby było widać lepiej trzeba kliknąć w Maps u góry po prawej i wybrać Google Satellite).

niby miasto na Śląsku - 7km od centrum Katowic - ale lasów i wiosek full na rower. Jak ktoś jeździ na rowerku, ma garmina (dyskryminacja to moje ulubione hobby) i jest z mojego obszaru to zawsze chętnie pojeżdżę razem.
MOntana 700, Garmin Edge 705, Magellan Explorist 100, TomTom One v1
jurget
Początkujący
 
Posty: 39
Dołączył(a): Pt, 16 maja 2008 11:32

Postprzez Bolek1 » Pn, 26 maja 2008 9:43

Witamy w gronie :D
Pozdrawiam! Krzychu.
Vista HCx + Topo_PL_100 + UMP-pcPL-topo oraz parę innych map
Bolek1
Bywalec
 
Posty: 421
Dołączył(a): Pt, 29 lut 2008 12:52
Lokalizacja: Zawadzkie

Postprzez Matek » Śr, 28 maja 2008 12:02

Ja co prawda skrobie tu już od połowy maja, i nie jednego użytkownika już zasypałem pytaniami :P ( mam nadzieje ze z czasem zostanie mi to wybaczone) a powitania z mojej strony brak… absolutny brak kultury…z mojej strony!
Tak byłem zaaferowany Garminem i zbieraniem ścieżek, że świata poza tym nie widziałem – i dopiero teraz „odkryłem” nowe działy na forum :P
Zgodnie z zasadą „lepiej później niż w cale” i licząc na choć częściowe odbudowanie wizerunku mojej kultury osobistej…

Witam wszystkich Forumowiczów z Twórcami i Adminami na czele.
Uważam, że powinniście dostawać jakieś dofinansowanie od Garmina bo chcąc nie chcąc bardzo przyczyniacie się do popularyzacji marki. Dzięki temu forum naprawdę chce się mieć Garmina!
Poza tym warto zaznaczyć z jest to najprzyjaźniejsze forum dla nowego użytkownika – tzw laika.

Jeszcze raz wielkie ukłony i wyrazy szacunku dla Administratorów i Modrertorów Forum a także członków projektu UMP pc-PL.

A o sobie? Myślę że kto będzie zainteresowany to zerknie w profil. A tu powiem tylko tyle, że mam na imię Mateusz zwą mnie MATEK a zamieszkuje Sulechów w województwie Lubuskim ( okolice Zielonej Góry) sercem jednak jestem też z Wielkopolską a konkretniej pojezierzem Leszczyńskim (Przemecki Park Krajobrazowy).
[Nuvi 760 (firmware 4.60) ] + GPMapa 2008.4 + City Navigator Europe NT 2008 + UMP pcPL + GPMapa TOPO
Avatar użytkownika
Matek
Początkujący
 
Posty: 75
Dołączył(a): Cz, 08 maja 2008 9:15
Lokalizacja: Sulechów

Postprzez beetle-m » Śr, 28 maja 2008 12:28

Witaj Matek 8)
Pozdrawiam, mariuszD
Już bez Garmina na pokładzie. Kiedyś: nüvi 3490LMT // 3790T // 765T // 760 // 250W
Teraz: Xiaomi 12 (z Google Maps i Android Auto)
Avatar użytkownika
beetle-m
Garniak
 
Posty: 6723
Dołączył(a): Cz, 11 paź 2007 7:17
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości